Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Gorenje WA 583 - трака

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Kami

Нов участник

Здравейте, малко ми е глупав въпроса сори за което...
Та днес при една центрофуга пералнята доста се узори докато развърти, но все пак тръгна центрофугата, само че ужасно тракаше и вибрираше, та се уплаших и я спрях. След като извадих дрехите ми се стори, че гумата се е отделила от барабана... Преди не съм се заглеждала и не знам дали си е било така...
Та въпроса ми е дали нещо държи гумата към барабана или нещо такова ... Защото сега ме е страх да я пусна пак

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юни 2008 : Отправено: 16 Юни, 2008 - 14:32:34
kolyo

Админ
От: Русе

Най добре разклати барабана нагоре-надолу и виж дали не са разбити лагерите.

Нищо не държи гумата към барабана

att-485653f25fb16WA.gif

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Юни, 2008 - 14:52:18
Kami

Нов участник

Привет отново, мерси за картинката - ориентирах се кое къде е в пералнята
Клатих нагоре-надолу ама нищо не се чува..
Направих си и няколко опита - работи пералнята, върти без проблем, но все още ме е страх да пусна центрофугата ..

E, престраших се нямаше проблем. Беше се разместила доста от подскачането, но поне този път тръгна без проблем центрофугата.
Още веднъж много благодаря

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юни 2008 : Отправено: 16 Юни, 2008 - 17:55:50
kocetoMR

Нов участник
От: Бургас

Пералня Gorenje WA 583 - смяна на ­лагер
Как да стигна до лагера на тоя модел пералня, развил съм всички болтово който са на желязния троиник на гарба на барабана.
Не мога да махна колелото на което е ремака дърпах, бутах - не ще и не ще.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 28 Януари, 2009 - 19:26:57
kolyo

Админ

http://www.remserv.ru/cgi/magazine/heading/home/59/1243
Развива се болта за закрепване на ремъчната шайба. Трябва да обърнем внимание на това, че болта е фиксиран с лепило, затова се използва гаечен ключ лула и чук .
С резки удари на чука по дръжката на ключа се счупва лепилото, след това болта върви по резбата леко . За да не се върти ремъчната шайба тя се придържа с ръка или барабана на пералнята се пълни с мокро пране.

att-498098a803465enje.jpg

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Януари, 2009 - 19:40:55
emilpavlov

Редовен участник
От: Варна

Kami
За да не Ви се размества отново при центрофуга,с малко мъжка помощ наведете пералнята леко назад или встрани и добре почистете двете гумени крачета,повторете същото и с другите две.
Получава се същото все едно сте стъпили върху малко камъче и Ви се плъзгат обувките по теракот или др. настилки

Всичко записи: 137 : Дата на рег-ция: Юли 2007 : Отправено: 28 Януари, 2009 - 20:15:10
kolyo

Админ

пералня gorenje wa583 - лагери
може ли някой да ми изпрати схема на пералня gorenje wa 583.
става въпрос за това как се сменят двата лагера и последвашото сглабяне.
каква е семерината ?
dodo2
Че разглоби я и виж какви са лагерите и семмерината
http://www.remserv.ru/cgi/magazine/heading/home/59/1243

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Септември, 2010 - 14:00:14
kolyo

Админ

Пералня Gorenje ­ WA583
След дългогодишна употреба дойде ред да сменим лагерите.Някой може ли да ми каже какво да търся?
Какви точно трябва да са лагерите като модел или разновидност?Извинявам се ако въпроса ми е малко глупав но не съм много наясно с тия неща.
Пеца

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Февруари, 2011 - 09:48:34
visitor

Нов участник

Здравейте и от мен!
Аз пък първо свалих всичко почти и тогава затърсих из форумите, ама това да ми е за урок.
Кажете ми само ако някой е купувал вече за този модел, спецификациите и вида и размера на 2-та лагера. Семеринга го видях, той е GUFERO TC 25x47x7, но лагерите не съм. Предполага, че се избиват, нали? Някой ще каже ли как точно да го направя по най-безболезнения начин, така да се каже.
И още нещо при сглобката освен семеринга има един пластмасов пръстен и едно гумено уплътнение. Предполагам, че и те се сменят или...?
Даже гумата ми беше залепена със силикон

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Апр. 2012 : Отправено: 20 Април, 2012 - 23:26:06
Go6oo

Нов участник

здравейте .Днес сменях лагери на пералня горение wa 61061.Първо прочетох мненията и реших да допълня и моето мнение. Първо се отвива болта с ключ 15 като се държи с кърпа шаибата.Шайбата се държи на конусна втулка и с пъхване на нещо широко м/у барабана и шайбата тя пада .Пералнята се накланя странично докато легне на пода.Махат се капака от долу и започва откачане на всичко са вадене на кожуха с барабана.за отваряне на кожуха ти трябва ключ еврейска звезда т40 .Барабана пада от кожуха след удари по болта който наново завиваме.Семерината 25х47х8 и лагер 6204 се избиват на вътре , а външния лагер 6203 на вън.Зглобяването е по обратния начин.Успех на всички.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Септ. 2012 : Отправено: 28 Септември, 2012 - 18:54:45
nikimaus

Нов участник

Здравейте и аз имам проблем с лагерите на пералнята горение WA1184 проблема по-точно е в кръстачката ,която държи лагерите се е износило едното легло на вътрешния лагер и има голям луфт.Въпроса ми е има ли някакъв начин за отремонтиране или се налага нова кръстачка която не знам дали може да се намери лесно или ако някой продава читава кръстака втора ръка може да пише в темата или на лични.Благодаря предварително.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Окт. 2012 : Отправено: 28 Октомври, 2012 - 11:39:26
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Имах такъв случай. Качва се кръстачката на хубав струг, престъргва се остта , набива се стоманена втулка с размера подходящ за вътрешния лагер и става. Хората на които го правих това са ми близки и за това се хванах. До сега мина почти година и пералнята им си работи идеално. При това имат бебе и се сещате за каква експлоатация става въпрос.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 28 Октомври, 2012 - 14:11:57
dodo_pv

Нов участник

Здравейте,
Не мога да намеря информация за амортисьорите на Gorenje WA-583. Серийният номер е 41730192. Продават се амортисьори с различна сила, от 60N до 120N. Фабрично монтирани са само 2 амортисьора, без надпис по тях или етикет. Може ли да ме информирате какви точно трябва да бъдат, за което предварително благодаря. Прикачвам 2 снимки с размери.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Окт. 2013 : Отправено: 30 Ноември, 2017 - 11:25:55
emoome

Участник

Свали си сервизното описание ....
634804 > http://www.delta-elis.com/bg/3-1166-%D0%90%D0%BC%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%8C%D0%BE%D1%80_%D0%B7%D0%B0_%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D1%8F_gorenje_korting.htm

Всичко записи: 70 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 30 Ноември, 2017 - 13:30:04

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Gorenje WA 583 - трака [Страници (1)]