Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Ariston ALD 120 - ­ препълване

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Nina

Нов участник

От 4 години имам тази перална машина. Много е шумна при ниски обороти. Някак свикнах с това.
От 2 месеца имам нов проблем. Препълва се с вода и пере по програма от 1 час - по 2-3 часа. Понякога водата дори изтича отнякъде. Рядко в такива случаи показва код Н20, който зная какво означава, но не зная какво да правя.
Има случаи, в които не мога да включа избрана програма - на всички позиции показва едно и също - обикновено програмата с най-висока температура.
Мога ли да се преборя сама с тези проблеми?

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юни 2008 : Отправено: 17 Юни, 2008 - 16:43:29
kolyo

Админ
От: Русе

Понякога водата дори изтича отнякъде.
водата изтича когато края на маркуча за мръсната вода е много ниско.

Препълва се с вода
Опитайте се се да продухате маркучето на ниворегулатора - извадете края му от ниворегулатора и духнете силно в него.

Има случаи, в които не мога да включа избрана програма - на всички позиции показва едно и също
нулирате ли програмата преди всяко пране ?

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Юни, 2008 - 17:04:21
Nina

Нов участник

Здравейте!
Много багодаря за бързия отговор!
Трогната съм!
Ще проверя маркучите.
Сигурно е смешно, но как се нулира програмата преди всяко пране?
Ето какво правя: Прала съм на дадена програма. Пералнята остава на нея. Ако следващото ми пране е от същия вид, просто давам старт, ако не - сменям програмата и пак старт.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юни 2008 : Отправено: 18 Юни, 2008 - 10:25:37
kolyo

Админ
От: Русе

Важно : за да отмените вече зададена програма натиснете бутон C и задръжте натиснат поне 3 секунди Stop/Reset

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Юни, 2008 - 17:59:42

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Ariston ALD 120 - ­ препълване [Страници (1)]