Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Ariston AL 88xeu - ­ платка

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

iuli

Участник
От: Ихтиман

Здравейте,при мене има един Ariston mod.AL88XEU SER.012048171 22 399 ,
на който на платката cod.215005377.27 е изгорял резистор R-39 и не мога да го разбера какъв е.
Ако някой знае нещто ще сам му благодарен ако го сподели.

Всичко записи: 50 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 17 Юни, 2008 - 20:48:14
kolyo

Админ
От: Русе

Напиши модела на платката

Ако платката е ARISTON FE , R39 е 330 до 560 ома

Всичко записи: 11501 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Юни, 2008 - 20:49:34
kolyo

Админ

пералня ariston al88h - програматора се върти
имам проблем с пералня ariston al88h . на която и програма да я сложа започва да изпомпва водата и програматора се върти нон стоп
stel69

http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Ariston.html

Всичко записи: 11501 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Май, 2009 - 15:13:09
kolyo

Админ

Пералня Ariston AL88H
Здравейте,проблемът е следният:пералнята си работеше,но текна семеринга на барабана и се повредиха лагерите, смених ги , също така и заден лагер на електромотора също и помпата е нова от същия тип.
След тази интервенция пуснах пералнята само на изплакване за да видя дали ще тръгне(и друг път е пускана по този начин), но така и не тръгна,
поразгледах я внимателно, оказа се че щекерчето на програматора се е измъкнало, сложих го пуснах я отново,този път на номална програма за пране, на която почти всеки път се пере възприе си програмата(лампичката премигна бързо и светна постоянно), заключи си вратата и до там, не пълни вода.
А само да отбележа,че след като закачих програматора я пуснах на центрофуга завъртя си моторът няколко пъти и аз я спрях, след това отново я пусках на центрофуга но не тръгна.
Огледах електрония модул видимо няма нищо изгоряло, мерих пресостата мултимер на два от контактите като няма налягане има верига, другите два се затварят при подаване на съвсем слабо налягане.Това е общо взето.
Когато врътна програматора докато му е зададена някаква програма започва да се върти сам прави оборот и спира на същото положение,на което е бил преди това, но това и друг път съм го пробвал пак така си прави
pejkata
Провери четките на мотора

Всичко записи: 11501 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Февруари, 2010 - 08:31:55
pejkata

Нов участник

Пералнята тръгна,благодаря на KOLYO

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 07 Февруари, 2010 - 20:54:47
Genady

Нов участник

Пералня Аriston AL 88XEU
Здравейте! Имам проблем с тази пералня. При включване светва лампичката за вкл.захранване, след малко вкл. и лампичката на ключалката. Няма значение на коя програма е в момента , след най-много минута програматора тръгва и отива на позиция 5 и там си остава. Проверил съм ключалката,ниворегулатора,вентилите помпата тахото всичко е нормално. Моля за някакви насоки.

Аз я нулирам като я слагам на точката да постои известно време. Да не би да греша нещо в тази процедура.
Когато вадих платката да направя външен оглед пералнята постоя доста време изключена от тока. След включването и почна да пълни вода на 4 програма без да спира, прехвърли се на 5 програма и остана там и продължи да пълни докато не я изключих.
как става нулирането на този модел.
Благодаря предварително.

Всичко записи: 44 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 19 Май, 2010 - 22:44:31

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Ariston AL 88xeu - ­ платка [Страници (1)]