Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня INDESIT WIL 85 - грешка

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (2): [1] 2 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 светлинните индикатори светят постояно
vikokoma

Нов участник

Това се случи преди 2 седмици след пренатоварване на ел. мрежата у дома. Пуснах пералнята след случката и трьгна но на следващото пране светнаха всички лампи и не работиха копчетата.
Изключих я от контакта и я включих, трьгваше но само за 1 пране и после сьщото.Така до днес сега вече или свети всичко или нищо и сьответно не работи.
МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ.Живея в Испания.Казаха ми че за ремонта ще ми струва около 180 евро а в магазина има перални за 200 евро.
Ако може да ми помогне някой много благодаря, ако не,да трьгвам кьм магазина.
светят само 4 лампи и не мога да определя кода за грешката
за тези става дума

att-4b7824d1f29c715.jpg

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юни 2008 : Отправено: 22 Юни, 2008 - 19:06:24
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=6&topic=159
Нулираш ли пералнята преди всяко пране :
За анулиране на програма задръжте натиснат бутон START/RESET поне за две секунди .

http://www.service-ruse.eu/dounload/manuals/Indesit/WIL85bg.pdf

att-486135fce1934kod.jpg

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Юни, 2008 - 20:58:35
kolyo

Админ

Indesid WIL85 - грешка F3
Оште един проблем , пералнята вкарва вода започва да грее нормално започва да плакне и по време на плакнене започат да мигат лампите за лесно гладене, допалнитело плакнене и червената лампа за наличие на напрежение
zmd
Провери ли датчика за температура ?

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Януари, 2009 - 20:47:27
kolyo

Админ

Пералня INDESIT WIL85 - мига индикатора за отложен старт
Пералня INDESIT WIL85 се включва ,след избор на програмата и заработва нормално ,и така докато дойде момента да изпомпва водата.
Започва да изпомпва и в един момент за кратко изщраква някакво реле на основната платка и започват да мигат индикаторите за заключена врата и отложен старт.
След това изпомпването НЕ спира и не може да се изключи пералнята от бутона ,а само със изваждане на щепсела от контакта.
След принудителното спиране от щепсела и изчакване ,включвам отново щепсела и чакам - след около 2-3 минути без да е пипано нищо по пералнята същите индикатори започват отново да мигат и помпата се включва отново и така един омагьосан кръг.
Интересува ме къде може да е проблема ,както и какво индикират тия лампи - в книжката не пише какво означават.
Предварително Ви благодаря на всички отзовали се.
Димитър Атанасов

F08 : Нагревателят е прекъснал или ниворегулатора е залепнал в положение «пълно».
В повечето случаи грешка F08 е свързана с утечка в нагревателя на корпус , влага в куплунзите или на самата платка.
1. Проверяват се контактите на куплунга CN1 на платката.
2. Въстановяват се връзките на CN1.
3. Възстановяват се връзките на ниворегулатора.
4. Заменя се нагревателя,ниворегулатора или платката.

Пробва ли с обърнат щепсел ?

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Август, 2009 - 11:03:05
Sany1971

Нов участник

Пералня INDESIT WIL-85 - грешка 2
Пералня INDESIT WIL-85 при избор на коя и да е програма,пълни вода след което мотора тръгва на високи обороти за няколко секунди,това го прави три пъти след което мотора спира, включва се помпата и започват да мигат диода на блокировката на вратата и диода за лесно гладене.По таблицата за грешки ми дава грешка 2.
Имаше окисляване на буксата на мотора,по точно на клемите на тахото, които са зачистени.
Моторът е замерен-статор-2 ома,тахо-64 ома,ротор-3,6 ома,четките са добре.По платката няма видими поражения-измита е с медицински спирт.При повторната проба резултатът беше нулев.Моля за съвет.
На платката има два номера-215009137.00 и С91370035616987.
Благодаря предварително!!!

За кои съпротивления по-точно става дума?

При завъртане на ротора с ръка на двата края на тахото мултицета ми показва 0.8 волта.След което проследих пистите от първа и втора клеми на J 9 и стигнах до тези съпротивления за ,които писа Kolyo .Оказа се ,че трите съпротивления са изгорели-маркираните на снимката.Ако някой може да даде информация с какви параметри са , ще бъда много благодарен.Ето и снимка.
http://img171.imageshack.us/i/sdc10569copy1.jpg/

att-4b7ad25c17c4fIL85.jpg

Всичко записи: 35 : Дата на рег-ция: Апр. 2008 : Отправено: 16 Февруари, 2010 - 18:58:23
kolyo

Админ

Завърти ротора на ръка и виж дали изкарва напрежение на изводите на тахото
И провери двете съпротивления на платката - проследи пистите от изводи 1 и 2 на куплунга J9 и ще разбереш
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=98

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Февруари, 2010 - 19:17:29
Sany1971

Нов участник

Kolyo ,благодаря за помоща !Днес смених трите SMD резистора и сега пералнята заработи отново.

Всичко записи: 35 : Дата на рег-ция: Апр. 2008 : Отправено: 19 Февруари, 2010 - 20:25:34
gotiniat1

Нов участник

пералня indezit wil 85 (ex) блокира
здравеите;не бях е пускал 10 дена и сега като е пуснах ми светна едно копче на което има знак ютия и нито пални нито пере нито мога да е рестартирам.
ако някои може да даде някаква информация по проблема или савет ще сам му много благодарен.

сега ми светят на вертикалния ред последните две плюс това на хоризонталния второто сас знакчето на ютия

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 27 Февруари, 2010 - 18:24:21
kolyo

Админ

Изключва ли я от контакта за 15 минути ?

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Февруари, 2010 - 18:32:00
kolyo

Админ

Пералня Indesit WIL85X - грешка F8
Малко предистория, захранващия кабел е наръфан от декоративно зайче,ясно си личаха и трите жила с изядена изолация. подмених захранващия кабел с нов, ресетнах я и пуснах пералнята.
Пълни вода развърта, включва нагревателя.Като си стигне зададена температура изключва и идва ред да почне да изпомпва.Изпомпва водата докрай,помпата не спира изобщо тръгва да развърта на центрофуга(не се влияе от позиционера че е изкл. на снимката) и на една четвърт от оборотите почват да светят двата индикатора за грешкa "F8"- мигат катинарчето и часовника, и по никакъв начин не можеш да я спреш освен от контакта.
Проверени нагревател няма утечка, прави ми впечатление че Н.О. контакт на новорегулатора не винаги прехвърля(пробван на верига и под напрежение)а Н.З. си прехвърля.
Смятам да сменя ниворегулатора, за всеки случаи триака MAC12N,, и кондензатора 22мф400в,сменил си е капацитета с 18мкф.Но смятам че не е фатално това.
Снимка на платката http://kableman.MoiFoto.ru/110186/f2882620/
Моля за насоки и помощ.
kableman
Пробва ли с лампа на мястото на нагревателя ?

att-4b8a9f967ba37L85X.jpg

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Февруари, 2010 - 18:50:08
kableman

Редовен участник
От: Варна
Да пробвах с пробната ми лампа на мястото на нагревателя държи се по същия начин.След като сменя ниворегулатора ,електролитния кондензатор,триака и захр. кабел в четвъртък ще пиша какво е станало.
Като дойде време за центруфуга или като я сложа да центруфугира , изпомпва водата и включва центруфугата, при достигане на 1/4 от оборотите се чува изтракването на някакво реле на платката и до тук започват да светят катинарчето и бутончето за отложения старт. Явно иска нова платка.

Всичко записи: 227 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 01 Март, 2010 - 09:49:52
kolyo

Админ

пералня indesit wil85-не работи
Здравейте!
Имам пералня indesit wil85,която като включих на програма за пране се пълнеше с вода,след което цъкаше реле и двигателя не тръгна.Включих и изключих няколко пъти и мотора направи само едно завъртане и дотам.Разглобих я и проверих мотора ,както и тахогенератора с мултицет/при завъртане на мотора изкарва напрежение(предполагам че е импулсно)/ и всичко изглежда че е ок.При монтирането на мотора обратно и при включване пак се пълни,но след това никаква реакция.Само свети бутон 4н и нищо повече.Започвам да си мисля че проблема е в платката за управление/някое реле по нея или триака BTB12 800cw/но няма видимо повредени или изгорели елементи.Бихте ли ме насочили евентуално къде може да е проблема.Благодаря много предварително
anio83
Четки

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Август, 2010 - 20:19:43
kolyo

Админ

пералня индезит wil 85
Здравейте. Имам проблем, с пералнята. Indesit Wil 85. По време на пране спря сама. Бутона "I" не свети,който по време на пране показва и ,че вратата не пералнята е заключена, а останалите светят нормално. Изкарах прането, прегледах клапаните за подаване на вода. Уж са наред. След време пак я пуснах, почна да пере и пак спря, на друга част от програмата. Пак разглобявах, пак гледах, пак изкарах прането и пак след това тръгна. Пробвах я на всички програми - върви си. Заредих я пак и пак след време спря, пак на различна част от програмата. Последва трето зареждане, пак си спря, но след известно време тръгна сама. И в момента пак запря.
Ако някой може да каже, от къде е проблема. Давайте съвети. Благодаря предварително!
janka
Провери блокировката на вратата

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Октомври, 2010 - 19:42:43
kolyo

Админ

Indesit wil 85 - грешка F8
blinkaju dve lampice

Naime, pre oko mesec dana crko mi je grejac, to se desava odprilike jednom godisnje (masina je kupljena septembra 2004), i zamenio sam ga. Masina je nakon toga i dalje radila normalno nekih tri nedelja dok nakon pranja (znaci odradi predpranje, pranje, zagreje vodu) nije htela da prebaci na ispiranje i centrifugu, tj pocele su da blinkaju prva lampica sa leve strane - lampica za funkciju odlozenog paljenja masine, i prva lampica sa desne strane - crvene boje - ispod start/reset dugmeta, nakon cega masina jedino moze da se iskljuci ukoliko se uticnica izvuce iz utikaca. Nakon toga ako se izabere program za ispiranje, masina ce normalno to i zavrsiti.

Provereno je da su delovi: grejac, nivostat i pumpa ispravni.

Nadam se da cete mi svojim iskustvima pomoci.

Unapred hvala.
deletraj
Смени нагревателя(grejac)

ves masina INDESIT will 85 - neprestano prima vodu
Navedena masina prima vodu prekomerno, nivostat je menjan a ona se isto ponasa. Crevo za nivostat je dobro.Sta moze da bude u pitanju da li neko mozda zna ?
deletraj
нагревател(grejac)

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Декември, 2010 - 01:53:11
mistir0013

Нов участник

Пералня indesin wil 85 - грешка F8
след като включа пералнята светват всичките лампи, започва да работи нормално на 5 та програма поема водата почва да пере след около 30 мин спира и източва водата после не преминава на изплакване и започва да мига катинарчето и часовника .
сменихме процесора на платката няма ефект.
Значи при нас е следното зад гърба на пералнята за маркуча на мръсния канал 60см водата ми изтласква свободно на земята на банята така обаче след като извадя от стената маркуча и го сложа от дясно в един 120 литров бидон и след като пусна пералнята да работи си работи без никви проблеми обаче като завъртим бидона от лявата страна почва да ми прави същите грешки
има ли логика маркуча дали е от дясно или е в ляво моля да ми съдействате.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Апр. 2011 : Отправено: 01 Април, 2011 - 17:50:49
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Маркуча за мръсната вода след като излезе от пералнята трябва да е вдигнат и защипан на една клипса в горната част на гърба или поне на 80 см височина и после го слагай където искаш.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 01 Април, 2011 - 17:59:18
elmondo-ivan

Нов участник
От: Севлиево

Пералня Indesit WIL85X - грешка ­ F11
Пералнята е на 5 години . Изписва ми грешка F 11 .
Помпата е зрава , паметта е презаписана .
Пералнята тръгва да пълни и когато трябва да завърти ... дава F 11
Някъкви насоки ...

Мотор , ключалка , ниворегулатор , нагревател ... сменени с нови ... резултата е същият F 11

Всичко записи: 31 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 07 Април, 2011 - 16:13:06
kolyo

Админ

Провери диода D15 и резисторите R68 и R69

Като надуеш ниворегулатора помпата тръгва ли ?

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Април, 2011 - 00:24:05
elmondo-ivan

Нов участник
От: Севлиево

Провери диода D15 и резисторите R68 и R69

Точно в десетката
Прекъснал R69
Благодаря на kolyo ...

Всичко записи: 31 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 08 Април, 2011 - 12:47:42
Mi6o70

Нов участник

Пералня INDESIT WIL 85 - грешка F5
По време на цикала за пране започва да мига бутона с катенарчето(червения) и по бавно мигат но едновременно бутоните за допълнително изплакване и избелване.Ако можете помагайте
на картинката видях че са маркирани с цифри +1 и +4, а сега видях че не изпомпва водата
тези цифри да не се сумират и да е грешка Ф5

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 14 Май, 2011 - 09:10:23
galin67

Нов участник
От: Шумен

INDESIT WIL 85 - мигат отлжен старт и допълнително изплакване
Здраейте,проблем с INDESIT WIL 85.Мигат бутони отлжен старт, допълнително изплакване и катинар.
Ключалката щраква ислед 2-3 мин. се освобождава. Нищо не мръдва.

Всичко записи: 34 : Дата на рег-ция: Май 2011 : Отправено: 19 Май, 2011 - 01:10:51
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Мигат бутони отлжен старт, допълнително изплакване и катинар.
а това си 8+1 = F9
F09 : Грешка SETUP-няма връзка с паметта(EEPROM).
1. Проверява се дали изводите на паметта(EEPROM) контактуват добре.
2. Проверява се съответствието на версията на паметта.
3. Поставя се съответстваща на модела версия на програмата.

http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Ariston.html

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=220

att-4dd49c0cf19124kod.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 19 Май, 2011 - 07:26:52
the_whatever

Нов участник

Здравейте! пералнята Indesit WIL 85, по време на цикъла на пране, точно когато трябва да започне да изпомпва водата от барабана, спира и индикаторите за допълнително изплакване и избелване започват да мигат (грешка F05). Погледнах в темата за кодовете и започнах диагностиката:
свалих всички куплунзи, почистих контактните повърхности и ги върнах на място, замерих помпата, всичко точно (самия факт, че вкарава вода доказва, че работи, не разбирам защо обаче не изпомпва) и филтъра на помпата е чист. По пътя на логиката стигам до заключението, че проблемът е в самата платка. На пръв поглед всичко й е наред- няма издути кондензатори, гръмнали съпротивления, изпушили трансформатори и транзистори, камо ли пък спукани спойки. Идеята за закопуване на нова хич не ми се харесва
проблемът още е на лице. Проверих отходния маркуч и не беше запушен. Другото, което влиза в помпата е един маншон, свързан с барабана. В него има пласмасова топка. Него изцяло го извадих и го измих с топла вода, но не излезе нищо. Изглежда и там не е проблемът.
Помпата я демонтирах и й подадох принудително напрежение, завърта си нормално.
Одисеята продължава, отворен съм за предложения.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Ноем. 2011 : Отправено: 12 Ноември, 2011 - 12:24:37
kkirchev

Нов участник

Пералня INDESIT WIL85 забива при ­ достигане до центрофуга
След започване на програмата пералнята си работи нормално до момента в които се стигне до центруфугиране. Тогава не си развива зададените обороти а може би около 200-300 и така може да си върти непрекъснато докато не я изключа.
Иначе водата е източета до последно но не се завършва програмата.
Благодаря предварително за помощта.

Ами колеги ас утре ще деиствам.Мисля да сменя електролитите по платката.Да огледам за ликажи и утечки защото видях на едно място че е пръскало водица(можеби конденз).Дано стане моита работа че жена ми ще ме кара аз да пера.Предполагам че проблема е в кондензаториите или в утечка.Другият вариант е да е дъмп.Ще постна резултата.
С нищо не ми помогнахте колеги.Въпреки всичко си оправих пералнята.
Решението на проблема ще си го оставя само за себе си както всички във този форум правът. Нормално все пак повечето си изкарват хляба с това.
И ас се занимавам със сервизна деиност но в друга свера. За разлика от този форум в нашият хората си помагат....Както и да е..........

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2011 : Отправено: 09 Декември, 2011 - 22:23:03

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня INDESIT WIL 85 - грешка [Страници (2): [1] 2 » ]