Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Gorenje WA 583

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (2): [1] 2 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 При пълна пералня не включва центрофугата
Пацо Мъцински

Нов участник
От: гр. Сливен

Здравейте,
Пералнята е 6 годишна и до сега е работила безупречно. От една седмица забелязах че центрофугата не включва при пълна пералня на всички програми. Направих експеримент с празна пералня и няма проблем - включва се навсякъде където по програма е заложено. Идваха от сервиза и смениха кондензатора, след това смениха ремъка - но няма промяна.
Не ми се ще да се занимавам пак с тях. Очевидно пак трябва сам да се справям.
Ще бъда много благодарен ако някой ми помогне със съвет какво да проверя?
Също ако може някой да ми прати ел. схема.

Благодаря предварително!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юни 2008 : Отправено: 25 Юни, 2008 - 09:04:41
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Пацо Мъцински, като е пълна с дрехи на пране как върти?
В смисъл трудно ли тръгва или нормално.
Извади трите куплунга и огледай за лош или нагорял контакт.
ето ти схема и времедиаграма.

att-4863275ba946b583I.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 26 Юни, 2008 - 08:21:31
Vialex

Super Member

Това също може да ти помогне.

att-486327aacff0c____.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 26 Юни, 2008 - 08:22:50
Гост

ОТСТРАНЕН

Може да провериш маркучето на ниво-регулатора, филтъра и помпата.

Отправено: 26 Юни, 2008 - 14:18:28
Vialex

Super Member

колега batalski, какво е общото между:
Може да провериш маркучето на ниво-регулатора
и
центрофугата не включва при пълна пералня на всички програми. Направих експеримент с празна пералня и няма проблем
а на Пацо Мъцински мога да кажа, че проблема му е с кондензатора!
Това със смяната на ремъка ми звучи малко несериозно.
Ако кондензатора е с намален капацитет асинхронният двигател няма мощност(ако е натоварен, даже не може да завърти барабана). Така, че Пацо търси по схемата къде се губи връзката между кондензатора и пусковата намотка на двигателя. Огледай и ключа за изключване на центрофугата - да няма нагорели контакти.

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 26 Юни, 2008 - 20:23:28
Пацо Мъцински

Нов участник

Проверих куплунзите няма нагар. Проверих и бутона за изключване на центрофугата - контактите на бутона бяха чисти имаше малко нагар по клемите както и по клемите на бутона за включване изчистих го с гумичка за да не отнемам от контактната повърхност.

За съжаление обаче няма резултат проблема си остава. Освен колегите от сервиза да са ми сложили стар кондензатор ... ама тя си върви без проблем при всяка от програмите единствено като дойде момента на центрофугата прави опит да се завърти но стига само до краткотрайно поклащане на барабана и толкова.
Може би двигателя и по скоро намотката за центрофугата да има изгоряла секция?!
Защо пък ми смениха ремъка ... сложиха някакъв назъбен и изглежда различен размер от оригиналния, защото аз си взех оригиналния. Струва ми се доста натегнат този който сложиха дали да не си върна стария ремък?
Проверих и филтъра и помпата няма проблем - когато няма пране се източва всичката вода.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юни 2008 : Отправено: 27 Юни, 2008 - 11:12:34
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Какви са съпротивленията на намотките на центруфугата?

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Юни, 2008 - 19:21:36
Vialex

Super Member

Пацо Мъцински Тогава сваляй двигателя и търси бобиньор.

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 28 Юни, 2008 - 08:52:09
Пацо Мъцински

Нов участник

Здравейте колеги,Благодаря на всички за съветите свалих двигателя и ще го занеса на бобиньор

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юни 2008 : Отправено: 04 Юли, 2008 - 15:00:18
kolyo

Админ
От: Русе

Пералня Gorenje WA 583 - мокро пране
здравейте,проблема с пералнята е,че след изпиране,независимо от програмата,дрехите са доста мокри.центрофугата работи,помпата също,маркучите са чисти ?
идва майстор,смени кондензатора,проблема си остана.
vladkozdr

Най вероятно помпата е за смяна. Вибрационните помпи след 5-6 години ралбота износват оста и втулките. Провери за голям радиален луфт на оста на помпата.
боби 66

Сложете маркуча за мръсната вода в мивката и преценете дали се изпомпва нормално. Ако да - търсете запушване в канализацията
angeldqvol

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Октомври, 2009 - 17:31:54
Vialex

Super Member

vladkozdr, провери ли да не ти превърта ремъчната шайба около оста?

att-4ae8739980b37enje.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 28 Октомври, 2009 - 18:38:19
vladkozdr

Нов участник

може и от това да е...как да проверя,да застопоря барабана,и да пробвам да завъртя шайбата ли?

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 28 Октомври, 2009 - 20:39:41
kolyo

Админ

Пералня Gorenie WA 583 - работи , но има ток по корпуса.Контакта е занулен и заземен.
Здравеите колеги, дори при измакнати клеими на нагревател , помпа, клапан, регулатор, ел мотор и при занулен и ЗАЗЕМЕН котакт има ел ток по всички метални части.
Пробвам с фазомер.

Замери нагревателя,ако наистина е занулен контакта.
Todor Todorov

Провери зануляването 3-тия проводник (жълто-зелен ) от щепсела до корпуса на пералнята. Имал съм случай и да е от паразитния филтър на пералнята.
kableman

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Декември, 2009 - 20:06:04
senko

Нов участник

Пералня GORENJE wa 583 - по корпуса на пералнята има ток
По корпуса на пералнята избива ел. ток, пробвам с фазомер.
Преди 2 месеца и е правен ремонт от същия проблем.
А иначе пере , изплаква, центрофугира,но ако не я изключиш от контакта е опасно.
senko
Като обърна щепсела няма разлика.
При последния ремонт от сервиза ми казаxа че проблема е от четките на ел. мотора.

Контакта е занулен правилно

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 17 Декември, 2009 - 11:04:10
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1395

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Декември, 2009 - 23:03:18
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

пералня Gorenje WA583
На пералнята двигателя не върти, не центруфугира и не изпомпва водата
Програматора върти.
Пълни с вода
кое може да е причината да откажат двигателя и помпата за водата?
vanko57
На някой модели са последователно свързани и става така когато се прекъсне веригата. Пробвай само помпата с външно подадено захранване с кабел дали ще завърти. Ако имаш възможност пробвай и двигателя отделно. Само не разбрах пералнята не спира ли да се пълни или просто си се напълва колкото трябва и спира? Можеш и да провериш куплунгът на мотора за лоша връзка и кабелите към него да няма прекъсване някъде. Успех

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 27 Май, 2010 - 07:26:30
vanko57

Нов участник

"Повредата" се оказа доста прозаична - беше изваден частично един от куплонзите на програматора.
Причината - неравномерно разпределение на прането при центрофугиране.
От тресенето пералнята бе излязла напред, а единия куплонг се бе извадил частично. Толкова яко е било тресенето.
Като тръгнах да проверявам напрежението на изводите за помпата върху куплонзите на програматор, леко натиснах за по-добър контакт и тя тръгна - така открих проблема.

Благодаря на колегата Vialex за чудесните схеми приложени по-горе.
Много ми помогнаха.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Май 2010 : Отправено: 28 Май, 2010 - 19:28:54
kolyo

Админ

Пералня gorenie wa583 - не центрофугира
Не мога да сваля горния капак
stoqngornakov
Почисти ли филтъра за мръсната вода ?

пералня горение wa 583 - смяна ел мотор
сменям ел. двигателя, но нямам точна представа как трябва да свържа кабелите с новия ел. двигател които е от друга пералня.

пераня горение wa 583 - не иска да върти мотора на центрофуга
изключва предпазителя.
cartel
Обади се на някой, който има представа

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Ноември, 2012 - 19:02:41
kolyo

Админ

пералня gorenje wa 583 - не ­ загрява
здравейте , пералнята ми е на 6 години . От определено време забелязах че не топли водата или ако я топли - не достатъчно - например при настройка на задатчика на температурата на 90 градуса и програматор на А програма водата достига 30-40 градуса .
Не разбирам много от токове и перални -извиках един познат техник - той отсече че нищо и няма и си отиде .Реших да я правя с друг познат -сменихме датчика за температура с релето -без ефект .Свалихме нагревателя и го занесох да го мерат в сервиз-казаха ми че всичко е ок и че тия перални са така-като дойде лятото и водата в чешмата стане по топла , тогава и водата в пералнята щяла да се загрява повече.
От Пловдив съм - моля дайте съвет или ми препоръчайте читав техник
радо1
По принцип може да се сложи реле на 220 волта, бобината паралелно на нагревателя, а нормално затворения контакт-през веригата на морчето на програматора.
Така по време на нагряването програматора ще спира.

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Декември, 2013 - 18:33:07
kolyo

Админ

Gorenje WA 583 - на моменти не ­ изхвърля вода
Здравейте на всички. Имам пералня Gorenje WA 583 от 5 години. От някъде месец, два на моменти отказва да работят изхвърлянето на вода и центрофугата на пералнята. След като се изключи от захранването и след това като се даде към края на програмата ръчно започват да работят и изхвърляне на вода и центрофугата. Някои дали знае от какво може да се получава това.
ee_haskovo
Почисти ли филтъра ?

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Април, 2014 - 20:57:27
hotcool8

Редовен участник
От: до Бургас

Може и помпата да започва да здава багажа.Ако филтърът е чист я смени.

Всичко записи: 231 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 13 Април, 2014 - 08:20:01
origo

Нов участник

Gorenje WA583 - центрофуга
Здравейте, пералня Gorenje WA583 купена нова преди 10 тина години, още тогава прояви следния проблем:
при плакнене когато има остатъчна пяна от перилния препарат пералнята не иска да центрофугира адекватно, изпомпва си цялата вода съвсем нормално, и идва ред на центрофугата, завърта барабана до някакви обороти и отвътре се чува леко цък (дали е реле, пресостат или от програматора) и оборотите на центрофугата намаляват, после се чува ново цък при което пак започва да развърта и така непрекъснато никога не си достига номиналните обороти.
Викахме навремето гаранционен техник който каза че тя не трябвало да пере с много прах тая пералня, че тя перяла с малко количество препарат... дрън дрън, не е редно наличието на пяна да пречи на стартирането на центрофугата. Чак при последното плакнене при което сипва омекотител и пяната спада напълно, тогава си центрофугира без проблем. При липса на омекотител и последното центрофугиране е неефективно и дрехите излизат мокри.
Определено си мисля че това поведение на машината не е нормално, дайте някакви съвети къде може да е проблема за това, и евентуално как мога да го реша, благодаря ви!

без прах центрофугира винаги нормално, и с много малко прах, и препарати които почти не образуват пяна също центрофугира нормално.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юни 2014 : Отправено: 13 Юни, 2014 - 19:29:40
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

изключва от ниворегулатора и е нормално да го прави при наличието на много пяна

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 13 Юни, 2014 - 23:39:12
origo

Нов участник

Е колко много пяна, переш с нормален препарат за автоматични перални, и не си върши работата. Пяната не е толкова много, просто се вижда че има някаква пяна, но да е много според мен значи да започне да прелива от чекмеджето за перилен препарат... не знам. Не може ли този датчик да се смени с друг, при пералня Индезит например никога не прави такива номера, там може би или датчика и друг или и аз не знам, но винаги центрофугира. Все пак не мога да повярвам че тази пералня Gorenje е така направена че да не може да пере с нормално количество препарат за автоматични перални.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юни 2014 : Отправено: 14 Юни, 2014 - 10:20:00
germanetsa

Нов участник

Gorenje WA583 - Не нагрява ­ водата
Здравейте! Имам следния проблем с една пералня Gorenje модел WA583. Не нагрява водата до зададената температура. Усъмних се в нагревателя, но уви излезе здрав , след което нагрях водата и отидох до регулиращия терморегулатор, но той не изключи и го замених с нов. И сега се оказва, че не ще да нагрява водата.
Програматора си върти и когато стигне до нагряване на водата спира.
Моля ви за помощ!

Горе в една от темите има същия програматор.
Съмнява ме, че има залепнала пластина в програматора. Моторчето си върти на про., но се чудя какво да правя.

Всичко записи: 26 : Дата на рег-ция: Апр. 2011 : Отправено: 26 Март, 2015 - 09:48:42

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Gorenje WA 583 [Страници (2): [1] 2 » ]