Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня AEG LAVAMAT 71729 - ­ грешка CE

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

VaPetrov

Нов участник

Колеги, имам пералня AEG Exclusiv OKO_LAVAMAT 71729-W Update. От вчера не работи. Запускам я, пуска водата, барабана не се върти, водата спира след известно време и след 1 минута започва да 'цъка' и да не мърда нищо. Барабана не се върти. /Но при друга програма, напр. центрофуга, се върти .... в смисъл не е изгорял/.... След 3-4 минути спира и показва грешка "CE" и мигат следните индикатори: Hauptwasche, Spulen, Spulen+. ... Моля, да ми кажете, мога ли да се справя сам и как.
Благодаря за всички съвети и помощи.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юни 2008 : Отправено: 30 Юни, 2008 - 14:41:27
kolyo

Админ
От: Русе

CE - липсва код от разпределителя за вода
- мотор на разпределителя за вода

Всичко записи: 11474 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 30 Юни, 2008 - 16:38:02
VaPetrov

Нов участник

Благодаря ти! Наистина повредата се оказа точно там. Пластмасовата зъбчатка се е скапала.
Имам питане: Може ли да се елиминира целия този механизъм, да се използва само едно отделение за прах /и вода/ и без да се превключва между всичките? Да се използва единствено вентила за пускане и спиране на студената вода.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юни 2008 : Отправено: 01 Юли, 2008 - 07:27:19
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Ами аз така правя .Махам примерно жълтата зъбчатка и насочвам водата в някое отделение за прах.По принцип може

att-4920233b00c141729.jpg

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 01 Юли, 2008 - 20:03:12
kolyo

Админ
От: Русе

Пералня aeg matura - грешка CE
Моля кажете какво означава грешка CE на пералня AEG MATURA
e_doichinova

Всичко записи: 11474 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Февруари, 2010 - 10:53:57
nixx1234

Нов участник

Пералня AEG Lavamat 71729-W - ­ грешка CE
След стартиране на програма включва помпата за малко и после около 10 минути нищо не прави, след което дава грешка "CE".
Преди време като започна да дава тази грешка след изчистването й пералнята все пак продължаваше да пере и си изкарваше програмата нормално. Сега обаче вече не може да прескочи тази грешка и да продължи.

Виках майстори от два сервиза в София. Единият каза, че било то платката за управление. Реших да не му давам платката. Втория каза, че било от този разпределител, но за всеки случай взе платката. Върнаха я и казаха, че работела. Не ми е много ясно как точно са я тествали де. Триаците и аз ги мерих, и излиза, че са ОК.
Мотора върти и четките са като нови. Магнет-вентила също е изправен.
Моторчето на разпределителя на вода също е ОК. Прегледах зъбчатия механизъм и изглежда изправен.

Самия разпределител изглежда доста прост и не виждам какво толкова може да му се скапе. Има едно зъбно колело, което чрез едни писти на малката платчица вътре дава обратна връзка за позицията към платката управление. Махнах зъбчатките, за да не товарят моторчето ако все пак там е проблема и проиграх всичките 12 възможни комбинации за обратна връзка. Резултат обаче нямаше.
Мисля си, че разпределителя на вода си е наред, но сигнала за обратна връзка някак си не стига до микроконтролера на платката, т.е. някоя от веригите м/у сигнала, който идва от разпределителя на вода и входа на микропроцесора, който трябва да отчете сигнала не е наред.
Не знам дали съм прав, но и не знам какво да я правя вече тази пералня.
Не ми се иска да купувам друга, защото тази си работеше страхотно, а и като сравнявам изработката на тази с предния макар и чисто нов Indesit, който имахме -- дума не може да става. Тази от механична гледна точка е пипната много по-добре, според мен, разбира се.
Бих се радвал да получа идеи и съвети. Благодаря предварително! Поздрави!

Очевидно проблема е някъде другаде, тъй като решението с елиминирането на зъбчатката не работи.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Авг. 2010 : Отправено: 29 Август, 2010 - 19:13:01
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

здр.колеги има ли начин да се зацепя тези колелца на разпределителя за вода, че клиета ги е пипал и сега не мога да разбера как точно са били?

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 13 Май, 2013 - 20:37:29
soul_river

Нов участник

Здравейте,
Проблема е следния на пералня Пералня AEG LAVAMAT 71729.
По време на програма барабана спря да се върти и след време изписа грешка CE. След няколко пъти да пуснем нова програма изписа грешка С9.
Барабана не се върти, дори и на кратка центрофуга. Вода също не пуска.
Смених четките, но явно не е от тях.
Въпроса ми е следният: Барабана има ли връзка с водата? Ако не се пусне вода (вентил, моторче или нещо друго ако е здало багажа) барабана ще тръгне ли? Двете грешки съм ги видял какво означават ама ми е интересно ако проблема е в задвижването на барабана, защо изписва първо, че има проблем с водата?

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Окт. 2017 : Отправено: 17 Октомври, 2017 - 20:47:58
daniram

Участник
От: Viena-Varna

C9 - Проблем с мотора - не се върти... -няма информация от тахогенератора или четки....
Пробвай само на центрофуга дали тръгва....

Всичко записи: 72 : Дата на рег-ция: Септ. 2014 : Отправено: 18 Октомври, 2017 - 01:46:26
soul_river

Нов участник

Пробвах, не тръгва барабана дори и на кратката центрофуга.
Чува се само помпата за отпадъчната вода.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Окт. 2017 : Отправено: 18 Октомври, 2017 - 14:30:22
soul_river

Нов участник

Здравейте, Намерих проблема и го оправих. На платката една пътечка беше прекъсната.
Но преди да разбера, че е от нея отворих зъбчатката за разпределение на водата в казанчето. И... Махнах жълтото колело и явно не съм го сложил правилно.
Имате ли положението на всички зъбчатки в стартова позиция.
Направих зъбчатките като прикачената снимка и изкара цяла програма, но след приключване на програмата зъбчатките бяха, не като в първоначално заложеното. Ако не са на правилна позиция оранжевият кръг стига крайна позиция, а останалите се опитват да я прехвррлят

att-59f110f082d581729.jpg

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Окт. 2017 : Отправено: 25 Октомври, 2017 - 22:10:20
montanqreca

Участник
От: Монтана

Успех

att-59f319c46313429__.jpg

Всичко записи: 52 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 27 Октомври, 2017 - 12:41:02
emoome

Участник

пералня AEG OKO_LAVAMAT 71729 - На високите обороти мотора искри­
Здравейте!При пране -на ниски обороти мотора работи нормално-без шум,без искрене и прекомерно загряване.
При центрофугиране - повишаване на оборотите първо се появява един жужащ шум,а в последствие започва и да искри отстрани мотора и се загрява много-не се пипа.После на ниски обороти-при отпускане на прането пак се държи нормално.
Някой има ли идея какво се случва? На дисплея не изписва никаква грешка.
stanli
stanli, прилича на прегрят колектор и леко подскочили пластини, ламели. Трябва да се огледа

Всичко записи: 82 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 21 Август, 2018 - 19:06:59

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня AEG LAVAMAT 71729 - ­ грешка CE [Страници (1)]