Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Loading

Съдомиялна AEG Favorit 40850 не ­ пълни с вода

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

stefan_gb

Нов участник
От: гр. Габрово

Здравеите , имам проблем със съдомиялна AEG Favorit 40850 ,
не изписва никакъв код и при пускане отчита времето но не пълни с вода .....,
филтъра е чист , напрежение отива към клапана, но в съдомиялната не постъпва вода а само си върви времето на което е настроена ...??.
ако някои може да помогне с нещо благодаря предварително .....

att-48877339b729bAEG.gif

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 23 Юли, 2008 - 20:49:01
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
А бобинката на клапана с какво съпротивление е?
Като я сложиш на изхвърляне на водата помпата чува ли се?

Всичко записи: 464 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Юли, 2008 - 21:58:34
stefan_gb

Нов участник

мисля че е 56 ома, но явно е нямало и налягане на водата в този момент и днес ще проверя отново,,но пластмасовия съд отстрани е пълен с вода,и въпреки това непостъпва в камерата, а времето си върви нормално и никакви други признаци, и при всяко вкл. изпомпва за 20 сек и спира помпата, по принцип незнам как работи обикновенно този модел, но няма нищто като грешка, какво трябва да стане след изпомпването ,веднага ли трябва да започне пълненето на съда отстрани и отгоре има нещо като разпръсквач задвижван от електром. с ремък....?

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 24 Юли, 2008 - 10:14:54
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
мисля че е 56 ома
Би трябвало да е от порядъка на 3-4 кОм
какво трябва да стане след изпомпването ,веднага ли трябва да започне пълненето
Да веднага трябва да напълни вода
напрежение отива към клапана
Проблема би трябвало да е в магнетвентила.

Всичко записи: 464 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Юли, 2008 - 18:42:32
stefan_gb

Нов участник

Благодаря Илко за съветите , явно прави някакви временни проблеми ,днес пълни нормално ...., но все пак знаеш ли кодовете за грешки ще ми е от полза, мисля че веднъж мигаха всички светодиоди постоянно и едноременно според жена ми а това мисля че показва нещо....? тези кодове ги има книжката но жсе пак благодаря , а по принцип имали и други кодове на неизправности за този модел ??

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 24 Юли, 2008 - 18:57:43
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

stefan_gb, ако това ти помага
User Manual (BG)
http://www.electrolux-ui.com:8080/Master.nsf/
PNC: 911 371 049 00

att-49201da717b060850.gif

Всичко записи: 1124 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 24 Юли, 2008 - 21:20:28
kolyo

Админ
От: Русе

Съдомиялна АЕГ ФАВОРИТ 40850 - затруднява ме отново
Здравеите колеги, отново имам проблеми с тази машина.
1. Не винаги пълни с вода дори и да няма причина за това. Магнитвентила е проверен, липсва напрежение от контролера. Връзките към него са проверени. Таимера си работи нормално при вкл. на програма.не се индицира никаква грешка.
2. При вкл. на дадена програма винаги изпомпва и след това ако случаино запоне да пълни го прави /винаги/ след 3-4 минути ...? така е на всяка програма.Няма вкл. /отложен старт/.
3.От време на време при пускане на програмите започват да мигат индикаторите на на всичките програми и след това огасва всичко.
4. Един път индикатора на оставаштото време изписа "0" въпреки че оставаха поне 20 мин оше от програмата.
5. Понякога изклучва цялата съдомиялна по време на работа.
6 Няма ритмичност в тези действия , ножинаги ако вкл. да пълни го прави след 3-4 мин от изпомпването...
7. Понякога изкарва 2,3 програми без проблем а на другия ден с вкл на машината проблема с пълненето го има.
Датчиците не съм замервал защото нямам информация за тях.
Не виждам и визуален проблем в контролера, отворих го най вече защото и трудно се нулира вкл. програма от бутоните 2 и 3 ,нулира се може би чак от пет шест натискания на бутоните...
Направил съм снимки на контролера ето кои модел е:
Ако някои може да даде диагноза
благодаря предварително
stefan_gb

Всичко записи: 11214 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Септември, 2008 - 18:14:13
petkoff

Нов участник
От: Бургас

Здравейте,
да попитам за проблем с една служебна съдомиялна АЕГ - модела мисля че е същия 40850. Като мина през офиса ще дам съвсем точна информация. Проблема е че не стартира зададената програма. Функционалните бутони реагират адекватно, но при затваряне на вратата не се стартира програмата - нито изхвърля вода, нито пълни, нито таймера отброява време. Стои си така и нищо не се случва. Някой да се е сблъсквал с такъв проблем или насоки какво да се провери. До колкото знам, колежките които се занимават с нея ползват само таблетки. Сол и препарат за изплакване не и слагат, ако това е от значение, а се ползва в Бургас където водата еееее средно твърда.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Окт. 2015 : Отправено: 13 Юли, 2017 - 02:24:17
daniram

Нов участник

Провери микрошалтера на вратата...

Всичко записи: 36 : Дата на рег-ция: Септ. 2014 : Отправено: 14 Юли, 2017 - 23:23:28
petkoff

Нов участник
От: Бургас

И аз за това първо си помислих, но той май функционира нормално: при избрана програма свети индикатора за съответната програма, светят и двата индикатора за сол и за препарат за изплакване, свети и индикатора до часовника(за отложен старт), а времето за програмата мига. При затваряне на вратата индикаторите за сол и препарат изгасват и времето на програмата светва постоянно. Това което ме притеснява е, че свети индикатора за отложен старт без да е зададено време. А когато се зададе време изгасва и изписва 3h примерно, а в упътването пише че трябва да е точно обратно - индикатора за отложен старт да свети само когато има зададено време

П.П. машината е същата AEG 40850

(Добавено)
След обстойно наблюдение от моя страна при задаване на програма и затваряне на вратата таймера започва да отброява наобратно времето. След 4 мин. дава грешка `20. Ще се търси проблема с помпата

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Окт. 2015 : Отправено: 17 Юли, 2017 - 10:44:37
Valio

Постоянен участник
От: Варна

Провери за утечка на нагревателя към корпус.

Всичко записи: 296 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 18 Юли, 2017 - 04:16:17

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Съдомиялна AEG Favorit 40850 не ­ пълни с вода [Страници (1)]