Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня NEO WM-AE600T - платка ­ REMCO CI 686005

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

vankata_04

Нов участник

Пералнята е NEO WM-AE600T . Платката е REMCO - C1686005.
Пистите на платката под реле К3 са гръмнали и са обезобразили R2. Едновременно с това е залепнало и релето К3. Възстанових схемата, но ме интересува каква е стойността на R2 и какви може да са пораженията??
Предварително благодаря

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 30 Юли, 2008 - 14:37:06
cockyhotty

Нов участник
От: Русе

Здравейте! Става въпрос за същата пералня NEO WM-AE600T. Имам я от две години, работеше си добре. Изведнъж отказа напълно.
При избор на коя да е програма пералнята заключва само вратата и не тръгва - нито пълнене, нито мотор, нищо!!! Изваждането на щепсела не помогна. Едновременно с това не даваше светлинна индикация за грешки, които прегледах в упътването.
Извиках майстор и той се почеса умно по главата и не можа да разбере какво и е. Предложи замяна на платка и си тръгна.
Аз реших да не оставя така нещата. Отворих пералнята, разкачих платката и я разгледах. Нямаше никакви видими следи от накъсяване или прогаряне на писти и т.н. Реших да я пробвам още веднъж. Закачих и всички куплунзи и за мое най-голямо очудване NEO-то проработи. Дори след сглобяване продължи да работи.
Каква е възможната причина за това - забиване на памет, залепнало реле(което да съм размърдал при разглобяването) или лоша връзка? За да знам дали да се радвам много или да чакам затишие пред буря...

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Май 2009 : Отправено: 01 Юни, 2009 - 21:47:59
kolyo

Админ

Това че заключва вратата не означава че блокировката на вратата работи

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 01 Юни, 2009 - 22:10:42
cockyhotty

Нов участник

Е, да. Но тогава защо пералнята работи в момента нормално? Ако не работеше блокировката, няма как да тръгне.
kolyo, насочи ме къде има магазини тук за резервни части евентуално ако ми се наложи нещо за в бъдеще.
Платка сигурно е трудна работа да се намери. Дано да си върви пералнята и да не се налага.

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Май 2009 : Отправено: 01 Юни, 2009 - 22:59:56
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

cockyhotty, провери ключа на платката.
Тук имаше тема за този ключ, но не можах да я намеря.

att-4a24b8cb55c85_NEO.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 02 Юни, 2009 - 08:29:47
cockyhotty

Нов участник

Тази платка, която показваш е друга. На мойта няма този елемент "ключ" както го наричаш. Какво представлява той и за какво служи? Извинявай, но не съм перален техник, а просто ентусиаст и се интересувам. А между другото моята платка няма нищо общо с показаното като състояние. Няма такива налепи и прахоляци, просто е като нова. А този "ключ", който показваш очевидно е сдал багажа. Ето как изглежда платката:

att-4a24c22976d11E800.jpg

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Май 2009 : Отправено: 02 Юни, 2009 - 09:04:58
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

cockyhotty
При избор на коя да е програма пералнята заключва само вратата и не тръгва - нито пълнене, нито мотор, нищо!!! Изваждането на щепсела не помогна. Едновременно с това не даваше светлинна индикация за грешки, които прегледах в упътването.
а кои бутони светят и кои мигат? -> http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Neo.html

Каква е възможната причина за това - забиване на памет
Възможно е, затова пробвай следното:
- при включена пералня(т.е. избрана някоя програма), натисни бутона старт и го задръж натиснат за повече от 10 секунди, докато започнат да мигат двата бутона - готовност и край
- след това изключи от селектора за 10-15 секунди и пералнята е готова за ползване.

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 02 Юни, 2009 - 20:05:00
kolyo

Админ

Пералня NEO wm-ae600t - не спира да пълни
подава ток едновземенно на двата вентила .има ли някой схема ?
vekyzo

Надуй пресостата с уста и виж дали спира. Ако да - почисти тракта към казана.
angeldqvol

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Май, 2011 - 07:21:21
kolyo

Админ

neo wm-AE600T - не тръгва
пералня neo wm-AE600T , имам я вече 5 години и до вчера всичко беше на ред докато не реших да я пусна.Настроих програмата градусите и като натиснах бутона за стартиране, тя просто отказа не иска да заключи вратичката, не пълни вода и изобщо нищо не прави .
Ако някой има мнение по въпроса от какво може да е нека го сподели ще съм много благодарна.
yoana

По всяка вероятност ключалката ти е повредена.
kamikatzeto
Нещо по нея не мига ли ?
http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Neo.html

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Септември, 2011 - 17:25:02

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня NEO WM-AE600T - платка ­ REMCO CI 686005 [Страници (1)]