Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня GORENJE WA 62085

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Активиране на кратка програма
Malchev_

Нов участник

Купухме си пералня Горение 62085 и ме интересува какво представлява кратката програма.Проблема е,че досега никога не съм се интерсувал от избор и работа с такъв уред,но днес се зачетох в упътването и не можах да открия какво точно имат в предвид под кратка програма.Разцъках програматора и при комбинация между вълна и бутон "кратка" (а според мен редуцирана ) програма се получава 30 мин.Говорих с приятели които имат перални с такава опция,но при тях тя е заложена в програматора,а това бутонче което редуцира времето за прането се води ЕКО(намаля броя на изплакванията).На мен ли ми се струва или наистина съм бил подведен, че този модел има кратка програма (прочетох го поне в 5 сайта преди да я купим).И втория ми въпрос е какво означава колекторен двигател.Благодаря предварително за отговорите.

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 04 Август, 2008 - 23:34:26
kolyo

Админ
От: Русе

За бутон С ли говорим ?

Половин програма
• Използва се за пране на малки количества пране.
• Намалява консумацията на вода и препарат и съкращава време за пране.

Кратка програма
• Подходяща за леко замърсено пране.
• Времето за пране е съкратено (виж таблица с програмите).

att-4897da3e55489C.jpg

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Август, 2008 - 07:42:38
Malchev_

Нов участник

Благодаря за отговора,но това и сам го бях проумял.Въпроса е че дефакто всяка една пералня има кратка програма при подходящо комбиниране на температура и програма и аз съм се хванал на поредния рекламен трик,а нямам и английско ръководство за да видя как точно е наречен бутона там,български превод понякога е много селективен.Вече се успокоих и приех факта че за 30 мин. трябва да избера режим вълна или финно с температура 30 градуса.Реално погледнато тя каквато и да е програмата машината прави почти едни същи действия (поне според мен).Много ме хвана яд вчера ,че като правят реклама и пишат че има определена опция в ръководството не пишат как точно се активира (сега видях че в рекламата е "кратка" ,а не 30 мин така ,че донякъде и аз съм се подвел).Таблиците с програмите също са ми доста не ясни уж е за 6 кг. а при определени програми трябва да се слагат 1,5 кг.Все пак да повторя, че това беше първата ми близка среща с такъв уред,а най -вероятно и последната (жена ми си я хареса и каза че ще се оправя).Предната пералня която купих на майка ми я взех по препоръка на продавача пак Горене и вече 6 г.работи без грешка, но тогава не си направих труда да чета упътването и нямах такива терзания.Форума е много добър дано следващия път да се консултирам за уред от който разбирам повече.

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 05 Август, 2008 - 18:51:05

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня GORENJE WA 62085 [Страници (1)]