Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

съдомиялна Iberna LS 391 - спира

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

zelen4uka

Нов участник

Колеги имам проблем със съдомиялна Iberna LS391.
Проблема се изразява в това, че при работа на съдомиялната някъде посредата при същинското миене спира (зацикля) и не може да продалжи сама. Единствено трябва на ръка да се завърти 3 зъба за да започне отново своята работа.
В какво се състои повредата? Как да я оправя?

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Септ. 2008 : Отправено: 03 Септември, 2008 - 22:30:44
kolyo

Админ
От: Русе

Ами тя схемата си е простичка :
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=5&topic=96
Като спре съдомиалната , моторчето на програматора върти ли се ?

att-48bee95f3edb7S391.gif

Всичко записи: 11377 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Септември, 2008 - 22:41:29
Milcho

Редовен участник
От: Павликени

Вероятно не топли водата и затова зацикля.Провери като зацикли дали е топла водата и ако не е провери нагревател,пресостата или програматора.

Всичко записи: 130 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 03 Септември, 2008 - 23:18:49
kolyo

Админ

zelen4uka , нали виждаш схемата - провери контакти 11-13 на ниворегулатора и контакт 3 - Т на програматора

att-48c5832646c50S391.gif

Всичко записи: 11377 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Септември, 2008 - 20:27:58
zelen4uka

Нов участник

Благодаря много. Проблема се реши почти от самосебе си като продухах малките трабички на ниворегулатора. едната трабичка имаше съпротивление. вече съдомиялната не зацикля и загрява водата.
Благодатя отново мисля че проблема беше в ниворегулатора поради запушване на трабичка.

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Септ. 2008 : Отправено: 09 Септември, 2008 - 14:22:35
zelen4uka

Нов участник

Съдомиялната запо4на да зацикля.
Днес пак съдомиялната спря. Когато я пусна на програма 3 работи до половината между 3 и 4/5 и ненадейно спира. Водата е за предпране и е студена и така трябва да е. Ако на ръка преместя програматора започва да изпомпва водата в канала и продължава своята работа нормално. Следващото зациклене е между програми 4/5 и 6-та . там вече са настъпили следните операций: водата е загряла над 60с и двата термостата са сработили (измерих ги ) препарата е пуснат в машината и тя пере до половината на между 4/5 и 6. Там зацикля за втори път и при двата момента моторчето на програматора не се върти. Следва три зъба на ръка в който не се случва ништо незнам зашто и на четвъртия зъб преди програма 6 изпомпва водата в канала. Зацикленето не зависи от топлината. И в двата случея следващата стъпка е изхвърляна на водата в канала.
Каква може да е причината за зациклянето?

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Септ. 2008 : Отправено: 01 Септември, 2015 - 16:49:32
kolyo

Админ

съдомиялна Iberna LS 391 - ­ ниворегулатор
Имам проблем с ниворегулатора на съдомиялна Iberna LS 391. Ниворегулатора е на две нива и едното е дало дефект. Може ли някой да ми каже на какви нива е ниворегулатора?
Немога да намеря оригинална част затова ще търся заместител но ми е необходимо да знам двете нива . Предварително благодаря.
zelen4uka
Второто ниво не ти е нужно, то е само за преливане
замости контакти 21-22

Всичко записи: 11377 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Септември, 2015 - 15:50:48
zelen4uka

Нов участник

Вързах на късо клеми 21 и 22 и сега машината не прелива. Лошата новина е че пак зацикля на същите места. Зацикля когато мие в предпране преди да включи помпата за източване на водата. В същинското пране пак зацикля преди помпата за източване но сега вече е топла водата. Благодаря все пак.

Трябва ми нов ниворегулатор за Iberna 391 LS. Търсих в София но неможах да намеря. Незнам и на какви нива работи. Може ли някой да ме насочи какво да патърся на какви нива работи? Къде в София евентуално мога да си купя?

Искам да купя ниворегулатор за съдомиялната. Обиколих в София но не намерих. Някой ако може да помогне ще съм много благодарен.

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Септ. 2008 : Отправено: 14 Септември, 2015 - 17:08:15

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » съдомиялна Iberna LS 391 - спира [Страници (1)]