Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Перална Samsung P1053 - грешка ­ HE

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 На предпране спира
petkova

Нов участник

Здравейте!
Имам пералната машина от повече от 2 години и вече не е в гаранция. От известно време след като я пусна с предпране - пълни с вода, завърта няколко пъти и спира, като на екранчето изписва НЕ. Прегледах всички съобщения за грешки, но такава няма. Проверих и двата филтъра - горе на входа за чистата вода и долу, но в тях няма нищо. Ще се радвам, ако ми помогнете!

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Септ. 2008 : Отправено: 10 Септември, 2008 - 11:22:54
kolyo

Админ
От: Русе

HE не е ли HEATER ERROR - изгорял нагревател
http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Samsung.html
E5,E6 - Нагревател - WATER HEATER ERROR
- In case the water temperature varies by 40°C or more in 5 min, or by 2°C or less in 10 min after heating is started.
- It can be cleared by turning POWER S/W OFF

Всъщност може и да е от маркуча за мръсната вода - ако краят му е много ниско водата се изтича и не може да се нагрее
Края на маркуча за мръсна вода трябва да е на 60-90 см. от пода

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Септември, 2008 - 12:42:29
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Пералня SAMSUNG P1053 - грешка
Пералнята е SAMSUNG P1053 при натискане на бутона пуск на дисплея се изписва 2Н ,заключва и изписва ЕЕ като първото Е е без горна шоризонтална черта,а второто започва да мига и това продължава докато не я изключа,понякога върти и помпата.
Каквото можах проверих но резултат не стигнах,затова моля за помощ.
vankata_04

изписва ЕЕ като първото Е е без горна шоризонтална черта,а второто започва да мига
Това е грешка tE - прекъснал(или к.с.) термистор(NTC).

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 18 Юли, 2013 - 07:04:25
kolyo

Админ
От: Русе

пералня Samsung 1053
От няколко дни пералнята ми Samsung 1053 на дисплея изписва грешка 6E,може ли някои да ми каже какво означава това,защото в таблицата за грешки няма такава.Благодаря предварително!
midim

Няма нагряване на водата.
s_gangalov

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Февруари, 2015 - 15:40:04

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Перална Samsung P1053 - грешка ­ HE [Страници (1)]