Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Gorenje WA 942

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (2): [1] 2 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

gorenje942

Нов участник

Здравейте, Имаме пералня Gorenje WA 942 от 8 години. Досега е работила като пушка.
Последните месеци започна да прави определен проблем: Не тръгва от първият път, обикновенно тръгваше от 2-ри 3-ти, или като я оставим да си почине (старичка е все пак )
Сега вече ИЗОБЩО не иска да тръгне. Ток има. (поне ламичката светва като я включа .... за по-натам утре като я разглобя)
От препратките успях да намеря линк със схеми
http://www.elremont.ru/stirm/st_eng/steng_rem51.php
Въпроса ми е ако някой е имал подобен проблем да удари един съвет за да не откривам топлата вода наново.....
Прдварително благодаря.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Септ. 2008 : Отправено: 22 Септември, 2008 - 19:08:39
angeldqvol

Постоянен участник
От: Гр. Суворово, Варнен ...

Провери ключалката или езичето на люка да не се разместило и да не включва ключалката.

Всичко записи: 298 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 22 Септември, 2008 - 23:03:25
gorenje942

Нов участник

Благодаря за съвета. Вече имам първия набеден за нещастието на жената
METALFLEX Tip ZV-445 10/99 MODEL A
Изглежда капсуловано...
Някой да има идея в София откъде мога да се снабдя с ново ?
След като го поразмърдах доста напред назад пералнята проработи, само че се появи страничен ефект - даже и след 10 мин не ще да отпуска блокировката на вратата като спре. След умерен удар всичко си идва на място

Жената е щастлива, но аз не съм. Като е тръгнало ще ни мъчи и за напред. Предпочитам да го сменя докато е време.

att-48d92a4849482enje.jpg

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Септ. 2008 : Отправено: 23 Септември, 2008 - 20:35:26
kolyo

Админ
От: Русе

http://nikelectric.com/index.php?cPath=21_70&sort=2a&page=5

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Септември, 2008 - 21:34:52
Rei

Нов участник

Имам същия модел от 2000 г. ! Перфектна машинка е. Така сега имам питане към по-запознатите. искам да си сменя лагерите. Има ли нещо по-специфично при този модел? ремонтирал съм само Електролукс досега. 10 15 броики.

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 28 Март, 2009 - 23:52:51
niko

Нов участник

ако нямаш малки деца даи на касо жиците на изводите C и L и готово

(Добавено)
относно лагерите няма нищо особено лагерното тяло се даржи от 3 болта и 3 гаики сваляш и ремъчната шайба и после вече знаеш избиваш старите лагери набива6 нови с нов семеринг сглобяваш и си готов. Само 1 съвет ако са доста разбити свали и нагреватела понейе е много близо до барабана и понякога се протрива и после ще береш ядове. Успех

Всичко записи: 22 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 29 Март, 2009 - 13:56:53
kolyo

Админ

Пералня gorenie wa942
пералнята работи добре но като стане време за центруфугата тя изобшто не се включва
от какво може да е
eli3103
Почисти ли филтъра за мръсната вода ?

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Януари, 2010 - 23:15:38
edi

Редовен участник

Пералня Gorenje WA942 - платка
Здравейте колеги.Платката е като тази в тази тема
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=166
Беше изгорял резистор R27-2,7k. и транзистор TR5-BC556 тези елементи са във веригата на тахото.След тяхната подмяна мотора тръгва направо на високи обороти.Възможно ли е да е дефектирал чипа.Буксата на мотора беше мокра най вероятно от там е дошъл проблема.

Подменил съм всички резистори с нови
R27 = 2,7k
R29 = 4,7k
R28 = 8,2k
R10 = 22 k
и резултатът е същия тръгва на високи ообороти

Всичко записи: 163 : Дата на рег-ция: Май 2006 : Отправено: 19 Януари, 2010 - 09:55:37
kolyo

Админ

трябва да смениш и втория резистор на тахото R26
Провери и кондензатора CR1 и диода DS3

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Януари, 2010 - 10:28:55
лъчо

Нов участник

тахото е заминало

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Дек. 2009 : Отправено: 19 Януари, 2010 - 11:13:01
naskomin4ev

Нов участник

здравейте,имам същата пералня от 10г и сам мн доволен,ама от 2-3 месеца забелязах,че има теч някаде отпред от ляво а сега и от дясно,не е от помпата,от каде може да е ,мисля че капе само когато центрофугира ама не може да се види от каде точно капе?дайте мнение преди да се обадя на техник.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 01 Март, 2010 - 12:11:45
valentin nikov

Редовен участник

Огледай маншона.

Всичко записи: 197 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 01 Март, 2010 - 15:24:24
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Огледай внимателно при пълнене да не тече от кутията за прах. Ако е от там - намали налягането на водата.

att-4b8cb205a7c05A942.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 02 Март, 2010 - 08:36:53
kolyo

Админ

пералня Gorenje WA 942 - спира да върти елмотора а програматора работи
не върти елмотора а програматора си работи включва помпа ,налива вода, елдвигателя не мърда .
Следващия ден тръгна.Работи 2 месеца и отново същия проблем.
Огледах платката няма видими дефекти.След един ден тръгна.
Как мога да проверя елмотора като игнорирам платката ако се появи същия проблем?
bnc_pv
А четките на мотора огледа ли ?

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Юни, 2010 - 23:39:46
genata

Нов участник

Пералня Gorenje WA 942 - Маншон
Маншона е скъсан и тече Как да сменя маншона ?
Не мога да видя как е захванат за да го разглобя. Явно има някаква особенност, затова питам.
здравейте,имам същата пералня от 10г и сам мн доволен,ама от 2-3 месеца забелязах,че има теч някаде отпред от ляво а сега и от дясно,не е от помпата,от каде може да е ,мисля че капе само когато центрофугира ама не може да се види от каде точно капе?дайте мнение преди да се обадя на техник.
При мен се получи същото,но след по щателен оглед на маншона намерих прокъсано място.
Отначало леко капеше сега направо си тече.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Окт. 2010 : Отправено: 21 Октомври, 2010 - 14:47:06
Vialex

Super Member

Пералня Gorenje WA 942 - прелива
пералня Gorenje WA942 от известно време прави странни неща.
Като я пусна на първата програма ( предпране ), т.е на буквата " А " започва да пълни с вода люка догоре. Но не всеки път.
Филтъра е изчистен перфектно.
Моля за идеи. Благодаря Ви предварително.
Basaev
Продухай маркучето(маркучетата) на ниворегулатора
По-добрия вариант е да свалиш и почистиш...

att-4e47751746ab6a942.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 14 Август, 2011 - 10:11:19
Vialex

Super Member

Gorenje WA942 - лагери на мотора
Здравейте, от известно време се каня да си сменя лагерите на мотора на WA942 (горение) обаче нещо ударих на камък... отпред това тахото не знам как се сваля..., а мотора не е с винтове с някакви като нитове... предложете нещо
Мотора е MCA38/64 147/KT3 ?!
Rei

от известно време се каня да си сменя лагерите на мотора
Rei Що не ползвате услугите на хора, които знаят как да го направят? Аз лично като опра да смяна на лагери на двигател, отивам при един стругар(на който вярвам) И СИ МУ ПЛАЩАМ ...
Ами ако при изваждането на ремъчната шайба я деформираш? - Ще отидеш при стругар!!! А що не му занесеш двигателя преди да "осереш" работата - той да си му бере "гайлето"(ако я деформира, ще ти направи нова!). Ти си плащаш за труда му!!! и му носиш лагери, които ти харесваш!!!

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 28 Октомври, 2011 - 21:39:42
Rei

Нов участник

Благодаря за отговора но го оправих. Fixed с нови SKF 6202 - пералнята работи като пушка .
Задния лагер беше просто пред блокаж

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 28 Октомври, 2011 - 21:48:41
ИванИ

Нов участник

Перална Gorenje WA 942 - При центрофуга барабана бие силно във всички посоки
Здравейте! Отскоро се появи проблем с пералната. При центрофугиране барабана полудява. Бие със сила странично и нагоре така, че видимо повдига горния капак.
Отворих я и проверих всички закрепвания и пружини. Всичко си е на мястото. Направи ми впечатление, че като натисна казана и рязко го отпусна той подскача нагоре, според мен амортисьорите са заминали (само според мен, Вие ще кажете дали е така).
При отворен люк като хвана барабана и го повдигам нагоре има някакъв луфт от около половин сантиметър. Чува се отчетливо чукане при повдигане и отпускане. Дали са лагери не знам но отзад няма протичане през семерината и лагерите.
Питането ми е:
Каква е причината за това поведение на пералната?
Препоръчайте какво трябва да се смени.
Благодаря предварително на всички които ще ми помогнат със съвети!
Сменяй задължително амортисьорите,и според твоето описание по всяка вероятност и лагерите са заминали нищо ,че не е протекла семерината.
kamikatzeto
Благодаря на kamikadzeto както и на всички, от които зависи да го има този форум.
Смених трите амортисьора с точните аналози, смених лагерите и семерината(там имаше малък теч дето отвън не личеше) два дни тестово пране по три перални на ден и машината работи като нова, няма луфтове в барабана и при центрофуга само трепти.
Още веднъж благодаря!

Всичко записи: 13 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 06 Януари, 2012 - 19:42:13
anastasov

Нов участник

пералня GORENJE WA 942 - не върти
Здравейте, двигателят на пералнята GORENJE WA 942 спря да върти.
По платката всичко е здраво.Програматора работи, нагрява и изхвърля водата.
не е двигателя. Извадих платката, свързах я към мрежата и за товар включих крушка. Когато подам фаза на IWN релето изключва за малко, крушката светва и след малко релето включва. На центрофуга няма реакция. По платката всичко съм проверил без интегралната схема. Не мога да разбера къде е проблема?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Февр. 2012 : Отправено: 18 Февруари, 2012 - 17:00:29
kolyo

Админ

Провери ли четките на мотора ?

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Февруари, 2012 - 17:01:59
vali74

Нов участник

пералня gorenje wa 942 - Пуска центрофугата след пълнене с вода
Здравейте,проблема на пералнята е следният .Работи си всичко както си му е реда, като се зареди и се пусне изкарва си програмата с няколко там центрофуги и тн докато в един момент след като напълни с вода се включва центрофугата все едно направо на максимални обороти за секунда и пералнята изтропва и се измества от мястото си, след това всичко си продължава нормално .
Мислех си че са амортисьорите но тя на другите центрофуги не мърда когато си започват бавно да се увеличават оборотите и е изхвърлила водата.
От какво може да е този проблем, дали нещо програматора вече е здал нещо багажа и да не командва вече както трябва.
Благодаря ви предварително за помоща !!!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Февр. 2015 : Отправено: 27 Февруари, 2015 - 12:49:17
kolyo

Админ

Обикновенно причината е в износване на гърбиците на програматора, но за всеки случай провери магнитчето на тахогенератора :
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=200

Трябва ти нова пералня.

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Февруари, 2015 - 13:11:55
kolyo

Админ

Пералня Gorenje WA 942
Здравейте! Пералнята е на доста години и до сега служеше вярно. Вчера я включих и започна да пълни вода,напълни малко ,чу се пук и изгоря предпазител. Изключих я,смених го,пуснах я отново и пак изгоря. Оставих я изключена от контакта с водата и дрехите вътре.Мъжа ми предния път видял да изтича отдолу леко ръждива вода. Какво може да е станало и как да я отворя,за да извадя дрехите?
Благодаря!
sasi6

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Юни, 2016 - 13:20:18
ИванИ

Нов участник

Gorenje WA 942
Имах проблем с пералнята който реших но си остава загадка за мен. Пералната не въртеше барабана както на пране така и на центрофуга. Прегледах програматора за нагорели пластини - няма, прегледах платката за лоши спойки - няма, свалих мотора-четките са в ред, мегерих му намотките - няма проблем, отидох с него при майстор и той го провери, пусна го да работи - няма проблем. Сглобих всичко, пуснах не ще.
И тогава дойде голямата загадка обърнах щепсела и всичко заспа. Обърнах го пак - не ще. Сега работи без проблем но само в определена посока на щепсела.
На корпуса няма офазяване, контакта е проверен и занулен. Е възможно ли е това?
утечка на корпус в мотора или нагревателя
Смених нагревателя с нов. Смених и мотора с друг но не е нов. Проблема си остава. Разликата е, че сега работи нормално едно пране и второ не мога да пусна. Трябва да минат няколко часа и пак работи. Или нещо дава утечка и трябва да изсъхне или нещо по елементи от платката се гаври с мен. Като спре само пълни, грее, чака и изхвърля водата, само не върти барабана. Купих друга перална и тази отива в гаража да пере само мръсни омаслени дрехи.
Нещо на инат го приех този проблем и ако трябва ще сменя всичко освен ламарините но искам да открия проблема.

Всичко записи: 13 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 30 Май, 2017 - 09:10:27

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Gorenje WA 942 [Страници (2): [1] 2 » ]