Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Whirlpool AWO/D 43115

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (2): [1] 2 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 проблем с изхвърлянето на водата
Eltex

Нов участник
От: Килифарево, В Търнов ...

Моля помогнете . Пералнята работи добре до момента на изхвърляне на водата.
Откачих помпата и и подадох 220 волта и тя заработи. Явно става нещо в програматора.
Ако някой може да помогне със съвет или схема ще съм му благодарен.
Моля те ако може изпрати ми поне снимка с положението на куплунзите на програматора (поледнат отзад)

Всичко записи: 19 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 03 Октомври, 2008 - 12:23:29
kolyo

Админ
От: Русе

Най добре закачи една глимлампа към помпата и гледай дали свети.

На колко години е пералнята ?

Всичко записи: 11506 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Октомври, 2008 - 12:40:37
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Eltex, при вас няма ли гаранционен сервиз?

Монтирай обратно помпата, пусни пералнята да напълни с вода и тогава подай само на помпата 220в и гледай дали ще ти изхвърли водата. Ако помпата се чува, но не изпомпва - търси запушване(чорапи в казана, маркуча и т.н.). В противен случай е за смяна.
Ето ти изводите на програматора, но ако е в гаранция -

http://www.whirlpool.bg/ifudocs/501930110304BG.pdf
Изтегли файл: att-48e70f7801bb58143.jpg
Изтеглен пъти: 604

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 04 Октомври, 2008 - 09:38:47
Eltex

Нов участник

Значи таблото отпред е същото но програматора има изводи и от дясната страна гледан от зад, а този няма и въобще ми се струва че не е същия.Иначе помпата работи.
Пералнята е закупена от Техномаркет и да не им правя реклама вече втори месец ги чакам да доидат въпреки гаранцията.
Изводите на помпата ги намерих от същата страна са но са най отгоре.
Благодаря все пак .Ако имате други идеи моля кажете.

Всичко записи: 19 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 04 Октомври, 2008 - 14:36:40
Vialex

Super Member

На гаранционната ти карта са изписани адресите и телефоните на сервизите.
или виж това:
http://www.whirlpool.bg/app.cnt/whr/bg_BG/pageid/pgsrvcnthome001

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 04 Октомври, 2008 - 17:11:19
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Най добре закачи една глимлампа към помпата и гледай дали свети.

Защо да и закачам глим лампа???
Ами много прост и ефективен метод.Ако пералнята е на изпомпване и лампата свети а пералнята не изпомпва или помпата не работи или имаш някъде запушване и забравяш за проблем с програматора

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Октомври, 2008 - 22:40:24
Eltex

Нов участник

Здравеите.Оказа се че има дефектирал елемент в платката на програматора.Благодаря на всички.

Всичко записи: 19 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 18 Октомври, 2008 - 18:23:08
kolyo

Админ

пералня Whirlpook AWO/D43115 - ­ къса дрехи
Здравейте, пералнята ми гълта и къса дрехи. Досега ми гълташе бебешките чорапи, което за мен беше нормално, тъй като са малки, но от последното пране и къса. Беше захапала бодито на бебето и имаше дупки, а около тях имаше нещо черно, явно от маслото й или и аз не знам какво. Моля за помощ, какво може да й има. Говорих с техник по телефона, мисли, че трябва да се сменя маншон, а тя е на 2 години. Колко струва този маншон? Благодаря предварително.
hrisi09

Всичко записи: 11506 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Юли, 2009 - 17:43:54
Vialex

Super Member

пералня Whirlpool AWO/D 41105 ­ свети "гаечно ключе"
При пускане на някоя от програмите за пране тръгва прави няколко цикъла нормално без проблеми и като стигне до определен момент от програмата електромотора развърта рязко като за центрофуга и казана рязко се измества при което измества ремъка и по някое време светва индикатора "гаечно ключе". Пусках програмата за центрофуга - при нея няма никакви проблеми. Кабелите от електромотора отиват директно на куплунг на главната платка - проблема явно е там. Някой да има представа какво може да е ? Може би dump.
www123

прави няколко цикъла нормално без проблеми и като стигне до определен момент от програмата електромотора развърта рязко като за центрофуга
какви са тия цикли?
прегледай тахото

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 27 Юли, 2009 - 07:36:00
kolyo

Админ

whrpool awo/d 43115 не свети
Когато я включа в контакта въобще не свети и нищо не работи възможно ли да е от кондензатора които е веднага след кабела на пералнята
koko_k
Ми замери напрежението след филтъра

Всичко записи: 11506 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Ноември, 2010 - 22:08:07
rado1

Участник
От: Провадия

пералнята работи около 30 мин и почва да прекъсва сякаш и спира захранването за секунди и някои път спира за минута две даже.
извадих платката и установих че като се нагрее почва да го прави тоя проблем.
захранването е добре +12, +5в.
като се нагре около процесора започва да го прави
смених кварца кондензатори те на вата му края пак същата работа
някои има ли идея
платката е whirpool l1373(bitron)

Всичко записи: 92 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 25 Февруари, 2011 - 19:04:13
Plamen61

Нов участник

Пералня Wirpool AWO/D 43115
Имам проблем с центрофугирането. Изобщо не тръгва да центрофугира. Всичко друго работи нормално и няма индикация за някаква повреда. Помагайте с идеи.

Изпомпва водата. Само не включва на бързи обороти за центрофугиране на всички програми.

Не трябва ли да светне индикатора за повреда в ел. инсталация, ако е мотора?

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Февр. 2011 : Отправено: 28 Февруари, 2011 - 10:54:41
ewgeni

Нов участник
От: Горна Оряховица

Пералня Whirlpool AWO/D 43115 - грешка F23
Привет на всички,днес ми смениха лагер и семерина на Whirlpool AWO/D 43115 ,но после се оказа че не е само това.....
при избиране на програма и активиране не започва да се пълни с вода и светва иконата за сервиз.Техникът който е вързан към Whirlpool онемя, не му се бе случвало подобно нещо. Провери всичките машинарии дане би да е изгоряла някоя , но уви.
Дава постоянно грешки или че има запушен филтър при изпомпване на водата или при избиране на програма не тръгва вода, камо ли да завърти моторът.
Пералнята е в много добро състояние на 6 години е обаче,дали има вероятност да се е прецакъл програматорът , да дава грешки......преинсталва ли се или изгарят елементи и трябжа да се сменя с нов.
Ако някой се е сблъсквал с това или подобно нещо да пише.Единственото нещо което може да прави пералнята в момента е само да изпомпва водата....
Благодаря предварително на тези които биха ми дали насоки!!!!!
Преди да извикам техника за смяната на лагера, светна иконата за сервизно обслужване. След като го смени я пробва на произволна програма, почна да се пълни с вода, завъртя барабана-всичко изглеждаше наред. След като си замина сложих пране, избрах програма почна да пълни с вода, завъртя се барабана и си започна да подгрява. Излязох за няколко минути и като се върнах бе спряла, като светеше същата икона. Извиках техника провери клапаните за вода, помпата, ел.мотора, нагревателя-дали те всички работят.Не можа да я подкара, само изпомпва вода. Остана с убеждението че е от програматора, занулява го много пъти но все едно и също.
Днес я включих сутринта след като я бях оставил изключена от вчера, понеже ми каза че така може и да се нулира. Наистина тръгна без да слагам нищо в нея, завърши си програмата от-до и после реших да я заредя с пране,но уви разтвори праха, повъртя малко и спря. След около час я пробвах без пране на центрофуга-заработи, успях да сложа предното започнато пране поне да бъде изплакнато и си изкара програмата,но при нов опит за зареждане на центофугата, започна да изпомпва водата и когато дойде време да завърти мотора всичко свърши. Така че ако някои има отговор къде е изпуснато нещто или каква може да е причината да напише. По нагоре четох че това само с изпомпването на водата може да е заради износени четки на мотора, дали може да се натоварва и за да не изгори не се вкличва а започва да изпомпва водата за да може да отиде пералнята в завършена програма.
Моля ако някой мойе да помогне да пише.Благодаря предварително!

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Май 2011 : Отправено: 07 Май, 2011 - 09:45:03
Vialex

Super Member

освен лампата за сервиз трябва да свети и някоя(или някои) от петте лампи над селектора. Кажи коя(кои).
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1024&start=1#1256190022

провери и това: http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=988&start=1#1271493217

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 07 Май, 2011 - 09:50:41
ewgeni

Нов участник
От: Горна Оряховица

Направих това за което ме посъветва,получи се ефекта но не за дълго,после ми даде друга грешка Ф 12 мисля,пак я огледах проверих кабели и букси,зачистих ротора от нагар занулих и тествах с диагностиката всичко тръгна добре.Затворих пералнята пуснах на наи кратката програма -30 минутна но като доиде време и влезе в режим изпомпване спря и ми показа грешка свързана с помпата......а иначе всичко си работи чак като механизми и изклучватели.........нещо се е ошашавила направо незнам - или е накое реле(мисля си за заключване на вратата)или и аз незнам какво.....освен ако вече не опираме до програматора там да се е бъгнало нещо.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Май 2011 : Отправено: 07 Май, 2011 - 15:52:16
danev84

Нов участник

Plamen61
Здравей.Имам същата пералня и същят проблем.Закупих я преди 3 години от техномаркет и не е вече в гаранция и се прецака.Всичко си работи като хората но като дойде време за центрофуга просто си върти бавно и това е неще и неще да завърти до 1000 оборота.Намери ли решение на проблема ще съм благодарен ако споделиш.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юни 2011 : Отправено: 17 Юни, 2011 - 18:58:44
danev84

Нов участник

Пералня Whirpool 43115 - не центрофужи
Здравейте.Имам проблем с пералнята Whirpool 43115.По принцип на празен ход си центрофужи но като я пусна на дадена програма с дрехи и я товаря спрямо програмата с пране след като изпере и изплакне идва ред на центрофугата .но просто върти наляво надясно бавно и неще да центрофужи и не вдига обороти а като е празна или с едни бермуди само вътре си работи центрофугата на 1000об.
Идваха 2ма майстори единия казва няма и нищо, другият вика помпа и съответен ремонт 300лв.
Някакви идеи ?

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юни 2011 : Отправено: 14 Юли, 2011 - 18:05:04
kolyo

Админ

Във фирменния сервиз ще ти помогнат(само за 300 лева)

Всичко записи: 11506 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Юли, 2011 - 18:12:18
Georgi

Редовен участник
От: Карлово

Пералня Whirlpool AWO/D 43115
каква е IC

att-4e5fcb82cd6803115.jpg

Всичко записи: 118 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 01 Септември, 2011 - 20:51:25
tan4

Нов участник

lnk304

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Яну. 2006 : Отправено: 01 Септември, 2011 - 21:13:31
hladnia

Редовен участник

Здравейте, Един приятел има проблем с Пералня Wirpool AWO/D 43115
Първоначално въртеше помпата и след определеното време светва филтър помпа.
Съмненията ми бяха в ниво регулатора след няколко вдухвания (съответно прищраквания) след кратко изпомпване се появява лампа сервиз.
Опитвам да сваля сервизна инструкция за този модел но нещо не се получава.
http://elektrotanya.com/whirlpool_awo_d_43115.pdf/download.html
Моля някой да ми помогне до я прати на личния.
Колко струва за този модел програматор, нов или втора рака ?
Благодаря предварително

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 25 Ноември, 2012 - 21:03:31
s_gangalov

Супер участник
От: гр.Русе
Изчакай да ти се появи - Get Manual и го изтегли. Цената е около 200 лв.

Всичко записи: 529 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 30 Декември, 2012 - 13:05:06
kolyo

Админ

awo/d 43115
Спря да центрофугира,всички останали функции работят безупречно.
gvg
И какво прави когато трябва да центрофугира ?

Пералня Whirlpool AWO/D 43115 ­ спря да работи след засмукан ­ чорап
Въпросната пералня се запуши за пореден път. Спря и светна решетката, последва отваряне изгребване на водата , центрофугиране на мокрото пране и демонтаж след това, за да видя причината за повредата. Извадих виновника от гофрирания маркуч, монтирах, включих захр. и о чудо.....не работи. никаква индикация все едно няма ток.Пак разглобяване , до програматора има 230 в. и дотам. Програматора е модел L1373 .
Гледам в нета някакви ремонтни китове се продават ама знам ли дали е от тия елементи проблема. Ще съм ви благодарен за съвет...
Toni80
фирменните сервизи са написани в гаранционната карта

Всичко записи: 11506 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Август, 2015 - 19:46:00
kolyo

Админ

пералня WHIRPOOL AWO D43115
Въпреки изчистеният филтър, светодиода че не е почистен светва и блокирва машината.
Помпата работи. Какво друго може да е ?
Iliana
Продухахте ли маркучето на ниворегулатора ?

Всичко записи: 11506 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Април, 2016 - 20:00:33
kolyo

Админ

Пералня Whirlpool AWO/D 43115 - Не центрофугира
Здравейте. Въпросната пералня понякога откача.Изпълнява си коректно програмата и когато трябва да центрофугира решава да забие - включва помпата и започва да разпределя дрехите , но когато трябва да развърти на високите обороти спира , изчаква няколко сек. и повтаря процедурата. Има дни в които си работи перфектно без да се шашка. Сменил съм нивомера , проверил съм маркучето за запушване. Вече нямам идея от къде може да забива.
p1

Обикновено ефекта е от дефектен мотор . Забелязва ли се леко премигване когато започне да вдига обороти . Ако е така или смяна на мотор или търси някой да забрани на платката да следи мотора .
bamze

Всичко записи: 11506 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Юни, 2017 - 07:03:59

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Whirlpool AWO/D 43115 [Страници (2): [1] 2 » ]