Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Gorenje WA62101

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (3): [1] 2 3 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

nikolai1912

Нов участник

Имам един въпрос относно пералня Gorenje WA62101. По време на пране забелязах че от маркуча за изхвърляне на водата тече тънка струйка. Нормално ли е това или има някакъв проблем?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 04 Октомври, 2008 - 18:13:53
kolyo

Админ
От: Русе

Ами повдигни края на маркуча нагоре и ще спре да тече
Трябва да бъде на 60-90 см. от пода

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Октомври, 2008 - 18:23:27
kolyo

Админ

Здравеите проблем с пералня gorenie wa62101
помпата не исхвърля вода мъчи се за тръгне
като отворя филтара помпата тръгва и се оправя какво може да е мисля че не е от помпата
Mitaka72
Смени я и ще разбереш дали е от нея

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Март, 2010 - 22:10:48
Маньов

Нов участник

Добра вечер! На същия модел пералня бе изгоряла едната бобина на вентила за вода. След като го смених се оказа, че е изгорял защото постоянно му се подава напрежение.
Та молбата ми е ако има някъде схема на платката за да видя как точно се управлява това чудо или поне информация дали е с реле на вентилите или има триаци. Предварителни благодарности!!!

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 26 Септември, 2010 - 23:49:42
rado1

Участник
От: Провадия

от симистор
проследи кебала и ще разбереш кои е

Всичко записи: 92 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 27 Септември, 2010 - 01:08:22
Вусата

Нов участник

Пералня Gorenje WA 62101 - Не спира да пълни вода
Здравейте!Пералня Gorenje WA 62101 не спира да пълни вода само на определена програма.
Това е при Памук 40 Градуса - дълга и половин програма.
Когато е вече на етап плакнене при едно от поредните пълнения, не спира.
Ако не натисна стоп, водата започва да излиза през люка!
Дойде техник, замери там каквото му трябваше, натисна комбинация от бутони, което значело, че я рестартирал и "всичко щяло да е на ред". Да, но не е
Нова платка струвала 250 лв Той ми взе 30 лв за рестарта.....
Вашето мнение е важно за мен!

Имайте на идея, че пералнята работеше безпроблемно 4 години и последната една не спира да пълни на определена програма!

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2011 : Отправено: 23 Януари, 2011 - 18:19:02
hotcool8

Редовен участник
От: до Бургас

Вадиш щепсела и го завърташ на 180 градуса.

Всичко записи: 231 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 23 Януари, 2011 - 19:38:46
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

Пералня Gorenje WA62101 - не центрофужи
здр. проблема е следният когато започне да вдига обороти на центрофуга премигва диода на старта и се нулира и така може да работи добезкраи.
Проверих мотора не вдига "А'' сминих и релето и кондензатоите по платката но проблема остава.

пробвах и със друг мотор но пак сащата работа

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 07 Октомври, 2011 - 18:56:02
vanilechkin

Нов участник

Имах индентичен проблем преди 2-3 месеца.Провери захранванията на платката по-време на работа.Трябва да държи 5 волта на процесора и 12волта по-релетата.Пробвай със друг мотор,например от работеща пералня за да си сигорен,че проблема не идва от мотора.

Дано не те подведа ноти пиша по-памет, провери големият кондезтор, който е последователно на захрахването.Мисля, че четри нано.
Става въпрос за големият керамичен кондезатор,220v прехвърля последователно към изправителната група. А сменените електролите понякога нови но дефектни!

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 08 Октомври, 2011 - 11:16:25
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

днес го проверих беше отслабнал малко смених го но пак същата работа захранването на процесора си остава постояно 5v но захранването на релето пада

ок ще ги видя и тях и ще пиша .

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 10 Октомври, 2011 - 19:37:32
Десо

Нов участник

Здравейте, имам подобен проблем като hishnika:
- започва да центрофугира първо на по-ниски обороти;
- в момента в който ускори до по-високите - появява се искрене на едната четка на мотора, примигват всички светещи диоди (на старта и евентуално за по-ниски обороти на центрофугата) и програмата се рестартира.
- и така до безкрай.

Преди около месец ми сменяха четките на мотора, защото оригиналните се бяха износили докрай. На пръв поглед (и мерене) на платката всичко изглежда добре, но пералнята не работи

Дали някой намери причината за такъв тип проблем?

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Ноем. 2011 : Отправено: 23 Ноември, 2011 - 14:32:53
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Провери колектора на ротора да не е с нагар и ако има го почисти с водна шкурка. Виж и дали се движат лесно четките във водачите си. Може и да са ти сложили некачествени четки.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 23 Ноември, 2011 - 19:15:52
vanilechkin

Нов участник

Погледни каналите на ламелите да неса запълнати с графит от старите ти четки.

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 23 Ноември, 2011 - 20:22:59
Десо

Нов участник

Благодаря на отзовалите се!
Колектора имаше малък нагар, почистих го, но нямаше никаква промяна. Каналите сякаш са чисти, но ще им обърна внимание и на тях. Ще търся по-качествени четки днес и ще пиша отново.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Ноем. 2011 : Отправено: 24 Ноември, 2011 - 09:27:31
dobromirdimitar

Нов участник

GORENJE WA62101 - не топли ­ водата
Здравейте. Пералнята имаше проблем със управлението на единия вентил - постоянно пълнеше вода щом се вкл. в контакта.
След замяна на симистора ,се оправи.
Сега проблема и е друг.
Понеже е изкарана навън ,щото не работи ,за да я пробвам ,и наливам водата ръчно.
Включвам програмата ,и подавам вода докато щракне ниворегулатора ,и барабана се завърти. - спирам водата.
Барабана се върти нормално.
След около 5 мин. барабана започва да се върти по-интензивно и в този момент релето на нагревателя вкл. за секунда и пак изключва.
Това го прави и със откачен нагревател .- утечка няма ,здрав е.
Мерих термосензора - дава 18 кОм. потопен във водата.

Пробвах да откача сензора за температура - никаква индикация за грешка - продължава да си пере.
Откачих и двигателя за проба - пак без да даде грешка.
Захранването е стабилно - 5 и 14 волта на транзисторите управляващи релетата ги има.
Моля за помощ относно ремонта

Захранването е стабилно до транзисторите които управляват релетата за съответните дейности - 14 волта.
Въпроса е ,че като трябва да включи да топли ,го прави стабилно за около 2-3 секунди и после изключва. През това време програмата си върви и двигателя на барабана не спира.
Никаква индикация за грешка ,дори при откачен датчик за температурата.

Обърнах щепсела обратно, почистих клемите на термодатчика от нагар - няма промяна
Датчика показва 18 кОм. потопен във студена вода.

Всичко записи: 43 : Дата на рег-ция: Юли 2012 : Отправено: 06 Август, 2012 - 13:17:49
kolyo

Админ

Замери напрежението на изводите на датчика(2-4 волта)

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Август, 2012 - 15:57:24
dobromirdimitar

Нов участник

На клемите на термосензора на платката имам 24 волта без датчика ,и 3.5 волта със него.
Новия датчик е 24 ком. а като спре да топли вече е 11 ком.
Сложиx един потенциометър на негово място и сега гледам какво ще прави.
Датчика е 22 ком както казаxа в магазина. Какво да правя-моля за помощ.

Всичко записи: 43 : Дата на рег-ция: Юли 2012 : Отправено: 08 Август, 2012 - 11:09:36
rgz

Нов участник

Gorenje WA 62101 - Как да сменя лагера на барабана
Здравейте, скърца ми лагера на барабана. Как да сменя лагера на барабана на Gorenje WA 62101. Някой може ли да ми каже има ли някакви специфични изисквания, действия или нещо по - различно, в сравнение с другите перални.
Ако можете предоставете ми схема и евентуално номерана на семерини и лагери.

Колто лагера са там? И как са им номерата? Защото на АЕГ сменях и бяха два.

От къде да разбера номерата на лагерите и уплътненията?

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Дек. 2011 : Отправено: 17 Декември, 2012 - 09:03:20
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=826

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Декември, 2012 - 09:30:48
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

На тях си пише. А ако са толкова ръждясали че да не се чете - вземаш ги в магазина и там ще ги измерят и ще ти дадат същите. Един съвет - вземи си SKF и няма да съжаляваш. Аз само такива слагам на всички перални и досега оплаквания нямам.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 18 Декември, 2012 - 09:38:50
Jenty

Нов участник

Пералня Gorenje WA62101 - не загрява
Здравейте! Пералнята дава някаква грешка на всички програми с нагряване. След края на програмата, светват всички светодиоди през 5 сек по веднъж. Първите 10-тина пъти дава и звуков сигнал, а след това само мига.
През цялата програма пералнята не загрява. Дайте съвет за проблема и сервиз за плевен?
Благодаря!

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2013 : Отправено: 08 Януари, 2013 - 18:51:51
Octopus

Нов участник

Пералня Gorenje WA62101 - не центрофужи
здр. проблема е следният когато започне да вдига обороти на центрофуга премигва диода на старта и се нулира и така може да работи добезкраи.
Проверих мотора не вдига "А'' сминих и релето и кондензатоите по платката но проблема остава.
пробвах и със друг мотор но пак сащата работа
проблема е че захранването се губи за сек. и затова се нулира но не мога да разбера от какво се губи иначе пак повтарям че мотора е ок.
Здравейте, имам подобен проблем с моята пералня същия модел. Кара си програмата (която и да е) нормално, но зацикля на изплакването ( източва водата, но не достига до етап центрофуга), когато я сложа само на центрофуга, започва да центрофугира нормално, но като започне да вдига повече оборотите, диода срещу знака за центрофуга премигва бързо и центрофугата спира и започва отново... Преди месец смених четките на мотора, бяха износени докрай. Може ли някакъв съвет?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Май 2013 : Отправено: 22 Май, 2013 - 23:11:30
pacofazomera

Постоянен участник

същия проблем с пералнята на братовчеда.премигват диодите и се рестартира.четките са сменяни преди 2 3 месеца и от тогава май са и проблемите.чистихме колектора между ламелите,водна шкурка и като развърта на високи обороти искри и се рестартира.намерихте ли решение на проблема,гледам е коментиран по нагоре в темата...?

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 14 Август, 2013 - 21:23:29
stean

Редовен участник
От: В.Търново

100% калпави четки!
Трябва да се шлайфа колектора и да се сложат оригинални. Мисля, че тези бяха за този мотор:
http://nikelectric.com/product_info.php?cPath=21_33&products_id=4792

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2010 : Отправено: 14 Август, 2013 - 21:52:13
pacofazomera

Постоянен участник

четкодържателя беше с 1 болт .много меки ми се видяха тия четки и се разпрашават

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 14 Август, 2013 - 23:17:56

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Gorenje WA62101 [Страници (3): [1] 2 3 » ]