Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Gorenje WA62101

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (3): « 1 [2] 3 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

kalitko

Нов участник

Сменен кондензатор 1,5mf x2 АС275v на платката. Центрофугата заработи нормално

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Юли 2013 : Отправено: 22 Септември, 2013 - 07:32:12
Evtim

Нов участник

Имам един въпрос относно пералня Gorenje WA62101.Счупена кръстачка.В продавалник намерих модел Gorenje WA62122 на който се продава кръстачката.Въпроса ми е дали са съвместими?Дайте съвет-да я правя ли или да си купя нова пералня при положение че всичко-механика и електроника са здрави,само кръстачката е счупена на две места?
Защо всички сервизи ми продават кръстачката с барабана заедно като не са занитени??Да не говоря че цената за ремонта е колкото половин пералня....

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Окт. 2013 : Отправено: 23 Октомври, 2013 - 11:51:36
Мърфи

Редовен участник

Защо всички сервизи ми продават кръстачката с барабана заедно като не са занитени?? Да не говоря че цената за ремонта е колкото половин пералня....
Какво ти е чудно?!Така се предлага от завода.Кръстачката не върви отделно,нищо че е на болтове.

Всичко записи: 134 : Дата на рег-ция: Юли 2013 : Отправено: 23 Октомври, 2013 - 17:22:30
Sashko

Редовен участник
От: Враца

Защо всички сервизи ми продават кръстачката с барабана заедно като не са занитени?? Да не говоря че цената за ремонта е колкото половин пералня....

Радвай се ,че не ти предлагат целия казан комплект.

Всичко записи: 207 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 23 Октомври, 2013 - 20:14:56
dobromirdimitar

Нов участник

Същата пералня ,същия проблем със премигването на лампите и рестартиране на цикъла при центрофуга.
Проверени - колектор ,четки.
Колектора е лъскав и не искри.
Кондензатори по захранването са сменени.
Чудното е ,че захранването не мърда - 5 и 24 ги има стабилно ,но въпреки това лампата за старт премигва и то като на импулси ,като през времето от 2-3 секунди докато премигва , вкарва също вода на импулси.

Всичко записи: 43 : Дата на рег-ция: Юли 2012 : Отправено: 05 Март, 2014 - 10:45:23
TIMSTOYANOV

Нов участник

dobromirdimitar
Имам същия проблем със премигването на лампата и рестартиране на цикъла при центрофуга при пералня Gorenje WA 61061.
Въпроса е дали решихте проблема и за какъв проблем става думата!
Благодаря!

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Авг. 2014 : Отправено: 02 Август, 2014 - 12:52:12
vasko888

Нов участник

peralnq gorenje wa 62101 - не центрофугира
наскоро сменях лагерите и графитните четки всичко нормално но след смяната мина известно време и спря да центрофугира даже когато си пуснеш някоя програма на много високи обороти върти така 10 мин изпомпва водата трябва да центофугита завърта лекичко и светват всички лампички от страни край на програмата
а, и помпата много странен звук издава но изпомпа.
Ще съм много благодарен ако ми помогнете.

преди известно време смених четките на мотора и почна да си работи нормално но сега пак същия проблем сменях лагери погледна четките има си графит купих хубави четки 22лв. сега пускаш програма и почва пълни вода и т.н. и като почни да пере някак оборотите са много високи така 10 мин. изпомпва водата и край светват всички диоди спира програмата като я пусна само на центрофуга тръгва завърта и спира

Случайно да знаете как се рестартира програматора някаква последователност от бутони се набира и се рестартира так прочетох някаде

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Окт. 2014 : Отправено: 16 Октомври, 2014 - 10:29:08
kolyo

Админ
От: Русе

Пералня Gorenje WA62101 - всички лампи светят
Здравейте, от седем години ползваме въпросната пералня и сме много доволни, но от известно време започна да прави странни номера.
Както си работи нормално след второто центрофуга на прането спира да пере и започва да свети като коледна елха ( всички възможни лампички светват ). След като я спрем и пуснем пак всичко си е на ред. Това не се случва на всяко пране, но сякаш става все по-често.
Какъв може да е проблема? Благодаря предварително!
kuki29

Всичко записи: 11377 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Ноември, 2014 - 19:48:24
kalanak

Нов участник

Пералня Gorenje WA62101 - програми
При половината от програмите когато бъдат избрани светва диода на центрофуга вместо старт , при натискане на бутон старт започва да изпомпва водата и да подготвя за центрофуга. Нормално работят ръчно, микс, 90гр, и третата на 60гр.
Видимо по платката няма изгорели елементи. Ще съм благодарен да ме насочите къде да търся проблема.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Ноем. 2014 : Отправено: 26 Ноември, 2014 - 17:45:24
Пенева

Нов участник

Здравейте, след изпиране видях, че е изтекла вода. Маркучите са сухи. Някаква идея, откъде е текла?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Ноем. 2014 : Отправено: 29 Ноември, 2014 - 23:12:52
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

може да е от кутията за праха или някой разхлабен маркуч

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 30 Ноември, 2014 - 00:01:05
kalanak

Нов участник

Gorenje WA 62101 - почва от центофуга вместо отначало
Здравейте! при включване и избор на някои програми, прим. за памук на 40 градуса и други две-три, те стартират не от началото (пълнене и пр.), а от фазата на центофуга. Все едно при предходно пране е спрял токът и програмата продължава откъдето е стигнала, в случая - от центофугата. Само че с тая разлика, че токът не е спирал, а просто машината прави такава шашма при всяко пране на тези две-три програми (не и на другите) Така припревъртане на главния превключвател на съответната програма в готовност мига светлината на центофугата, а не на началната фаза.
Въпросът ми е може ли нещо да направя сам и какво евентуално е то. Или поне би ли ме упътил някой добър човек тук на какво се дължи този феномен и кое е повреденона пералнята?
Предварително благодаря за помощта
Ромел
Проблема при мен беше пресостата (нивомера) .продухах маркучето и пресостата и пералната тръгна .
Ромел също може да го направи ,защото проблемите ни май са еднакви

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Ноем. 2014 : Отправено: 28 Януари, 2015 - 16:08:27

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Gorenje WA62101 [Страници (3): « 1 [2] 3 » ]