Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня POLAR PDN 1285

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

eclipsee

Нов участник

Здравейте , става въпрос за пералня POLAR - PDN -1285
барабана се върти трудно явно става въпрос за лагери или лагери не знам колко са тези перални вече нямат сервиз а ми искат 200 лева за ремонт в друг сервиз, което е безумна цена спред мен
молбата ми е за схема с идея как да сваля лагерите
поздрави благодаря предварително

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 14 Октомври, 2008 - 21:21:07
kolyo

Админ
От: Русе

Ами като не ти се дават 200 лева , купи си лагери за 6 злоти и си ги сменяй
http://hurt-agd.bazarek.pl/opis.php/id,170614/title,Polar-Pierscien-uszczelniajacy-simering-lozysk-PDN885/

att-48f4e5a825162ager.jpg

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Октомври, 2008 - 21:31:34
angeldqvol

Постоянен участник
От: Гр. Суворово, Варнен ...

С малко повече въобръжение и ще стане! Успех!

Всичко записи: 298 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 16 Октомври, 2008 - 21:38:27
аб

Редовен участник
От: Варна

пералня polar PDN 1285
колеги помагаите с жена ми сме на нож пералнята се държи като обезумяла програматора презкача процедури когато си поиска а сега не иска и да центрофогира само изпомпва а не варти иначе мотора е здрав и върти на други програми и сега прането седи мокро дали е проблема в програматора и платката или във онея вакумреголатори с които имах вече проблем

съмнявах се в паметта но когато демонтирах платката гледам че няма такава

мерси все пак слаба споика беше

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 19 Март, 2009 - 16:47:46
dbm

Нов участник

Пералня Polar PDN 1285 - няма реверс
Здравейте! Преди няколко дни от пералнята започна да се чува доста завишен шум и жена ми каза, че сутрин (пералнята пускаме на нощна тарифа и не стоим до нея до края на програмата), дрехите са мокри. По нейните думи центрофугата или е въртяла бавно (може би в началото) или изобщо не е въртяла.
Завъртях барабана на ръка и понеже чух леко стържене, реших, че лагерите са за смяна. Реших, че това е причината и смених лагерите. След това пуснахме кратка програма за проверка, но се оказа, че центрофугата отново не се включва. Пералнята прави пълен цикъл - пере (барабана се върти, но винаги в една посока), а на мен ми се струва, че докато е на изпиране, би трябвало да се върти в двете посоки. Когато стигне до функция центрофугиране, помпата започва да изпомпва водата, но барабана или се завърта еднократно съвсем слабо и спира след няколко секунди или изобщо не се завърта. Когато сменях лагерите, продухах всички шлаухове, които отиват при датчците за ниво на водата, така че предполагам не са те причината. Пробвах центрофуга при свален ремък, но резултата е същия - двигателят не завърта на високи обороти ( на бавни докато е изпирането си върти). Търсих във форумите подобни проблеми и прочетох, че може би причината е в кондензатор, който с течение на времето е намалил капацитета си. Претърсих цялата пералня и открих само един такъв, който е с 4 извода. На него има две клеми и от него излизат два кабела, които се включват в други клеми. Свалих го и го занесох в сервиз, но там ми казаха, че това е високочестотен кондензатор и не е той причината за проблема. По него също така няма информация и колко микрофарада е. Единственото, което успях да разчета е някакво съпротивление 680 Килоома, което премерих с мултисет и се оказа толкова. Също така проверих всички кабели, които отиват към електродвигателя, извадих, ги, сложих ги отново, но без положителен ефект. Гледах с фенерче да не би четките му да са се износили, но ми се стори, че са добре. Дайте ми насока, какво да направя още! Благодаря предварително!
dbm
Платката е такава :
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=244
До колкото съм информиран, трябва да сваля платката заедно с програматора, да разпоя кондензатора и да го замеря със специален уред... но май пак не е сигурно, защото имали толеранс. Как да разбера, че не си върши работата?

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Февр. 2015 : Отправено: 14 Февруари, 2015 - 17:21:14
kolyo

Админ
От: Русе

Провери капацитета на синия кондензатор на платката
На него си пише колко трябва да е. Ако е наполовина по малко, значи не върши работа.

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Февруари, 2015 - 17:47:37
dbm

Нов участник

Причината за липсата на функцията центрофугиране се оказа в нагоряла спойка на едно от релетата на схемата, след поправяне на пътечката заработи. Но една беда никога не идва сама... при последвалия тест се оказа, че водата в барабана не се нагрява. Проверих нагревателя - здрав е. Датчика за температурата също е здрав, защото ако не работеше, програматора нямаше да превърта на следваща задача. Терморегулатора също е здрав, защото при задаване на 0 градуса температура на изпиране, програматора също превърта на следваща функция. При следващия тест водата се нагря, но при още по-следващия отново не се нагря.. т.е. един път нагревателя нагрява, друг път - не... Не разбирам?! На празна пералня нагрява, на пералня заредена с пране - не. Каква е логиката?!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Февр. 2015 : Отправено: 17 Февруари, 2015 - 08:02:08

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня POLAR PDN 1285 [Страници (1)]