Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня LG WD-8013 - платка

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Гост

ОТСТРАНЕН

КОЛЕГИ, ДНЕС МИ ДОНЕСОХА ЕДИН МОДУЛ ОТ ПЕРАЛНА МАШИНА LG.intelo Woshard WD-Electronics 8013 на която беше гръмнала-буквално платката и яко е почерняла.Има сериозен проблем,че е залята с прозрачна смола и не е оправдано да се разглобява изцяло-прекалено хубаво е направена,а смолата е с добре залят слой.
Клиента ми пита каква е цената на подобна платка,като цял модул, разбира се втора ръка,ако е скъпо, май, ще се реже. Опушено е до второто реле в дясно от трафа за захранване на процесора.
Благодаря на всеки за практичен съвет.Желая успех на форума и всички участници!

Отправено: 17 Октомври, 2008 - 20:36:05
kolyo

Админ
От: Русе

Тези платки се ремонтират на 100 % - копай и опъвай жици

Всичко записи: 11506 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Октомври, 2008 - 20:47:49
Гост

ОТСТРАНЕН

Знам,че това е последното решение,но човека желае друга платка.
Нали знаете манталитета на българина, купува евтино, но иска след това високо качество и евтино обслужвате, напълно противоречащи неща, но за съжаление всички живеем в тази щура държава на абсурдите и някяк трябва да се съобразяваме с бюджета на средния данъкоплатец.
Утре започвам копането,пък да става квото ще.

Отправено: 18 Октомври, 2008 - 00:31:47
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Клиента ми пита каква е цената на подобна платка,като цял модул, разбира се втора ръка,ако е скъпо,май,ще се реже.
Около 300 лв. Едва ли има втора ръка – то на LG и Samsung това им е проблема.
Опушено е до второто реле в дясно от трафа за захранване на процесора
Студени спойки и това е резултата. Това реле не е ли за нагревателя?

att-48f95e5a2bced021C.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 18 Октомври, 2008 - 06:56:10
Гост

ОТСТРАНЕН

Точно така е нагоряла платката,явно при тази цена ще се реже и препойва.Не знам за какво е релето,щото ми донесоха в сервиза само платката.Благодаря колеги почвам копането.Успешен ден и лека набота!

Отправено: 18 Октомври, 2008 - 10:23:24
bamze

Супер участник
От: Варна
И двете релета са за нагревателя .Прекъсва се А и Б проводник към нагревателя . Такива 16 А релета поне аз не намирам и слагм 10 А ама даянят .

Всичко записи: 707 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Октомври, 2008 - 19:59:15
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Аз използвах това, защото първо не съвпадат изводите с отворите и второ(по-важното) то няма фолио, където да ги залепиш . Отрязах долните изводи на контактите, а ползвам горните(жица с обувка, дупка на платката до релето и лепиш където може.
http://www.tpetrov.com/search.php?prod=RELAY%2012V%2F20A%2041220

att-48fb71bca5bf9LD_1.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 19 Октомври, 2008 - 20:43:24
Гост

ОТСТРАНЕН

Отново благодарности,уважаеми колеги,пералната вече работи добре,но чаках малко поради страх от проблеми,но се оказа,че вместо с проблем,клиента ме изненада с бутилка Загорка.Пия за Ваше здраве и от благодарност,че все още има страхотни спецове и добри колеги в бранша,на които може да се вярва и разчита.Благодаря колега Vialex,и колега Bamze,който много пъти си ми обръщал внимание с неоценимата си прецизност и професионализъм.
PS:Едното реле е като това от горната снимка,другото монтирах 10А,като се уговорих при проблем-заменям безплатно.
Успех на всички и много благодарни клиенти!

Отправено: 24 Октомври, 2008 - 23:27:03
pibet

Нов участник

пералня LG WD-8013 - не включва мотора
често срещана повреда-нагаряне на платката под релетата.След въстановяване на прекъсналите вериги, пералнята заключва вратата, налива вода, но не завърта двигателя.
Релетата за смяна посоката на въртене переодично включват.
Сменени са :ULN2004,семистора и поставена празна памет. Без ефект.
Ако някои може да помогне, Благодаря предварително.

при замостване на семистора двигателя завърта на пълни обороти.

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Апр. 2009 : Отправено: 05 Май, 2010 - 09:31:56
Гост

ОТСТРАНЕН

Колеги и аз имам проблем с такава платка ,мишка легнала върху мотора и дала късо така че се е разцепил семистора и греца, даже е прекъснал и резистор R 123.Въпроса ми е някой знае ли какъв е типа на триака и дали мога да сложа ВТА 16/600 или друг подобен гледам по една от схемите във форума че резистора е 240 ома дали ще трябва да се променя.Благодаря предвалително на всеки който помогне.

att-4c0411c1a5ea4_002.jpg

Отправено: 31 Май, 2010 - 22:45:05
rado1

Участник
От: Провадия

може ли uln2004 да се замени с uln2003

Всичко записи: 92 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 14 Октомври, 2011 - 19:16:30
kolyo

Админ
От: Русе

Може, ULN2003 е по чувствителна, но в случая няма значение :

att-4e9862b6b58df2003.gif

Всичко записи: 11506 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Октомври, 2011 - 19:26:30
elmondo-ivan

Нов участник
От: Севлиево

Имам проблем със същата платка , след смяна на релетата на нагревателя и един от чиповете ULN2004A със ULN2004AN който управлява сините релета /над сменените/ пералнята заработи , но когато дойде време да изпомпва - пълни вода Какво пропускам ???

Всичко записи: 31 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 26 Юни, 2013 - 14:35:55

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня LG WD-8013 - платка [Страници (1)]