Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Siltal SL 085X - няма ­ мощност

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 платка Bitron CVA218
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Пералнята я докараха с оплакване, че няма мощност. Естествено нищо не споменаха за "предишния майстор". На първата снимка се вижда първоначалния вид на платката. След като я поогледах, реших че пистите са възстановявани при някой стар ремонт. Тогава реших да я включа и след като заключи блокировката... платката гръмна!(втората снимка).
След доста ровене установих, че синия куплунг на програматора е завъртян на 180 градуса ???
Със друга платка CVA218 Силтал-а тръгна, но двигателя няма мощност.
Проблема е, че не съм сигурен дали е изправна тази платка. В двигателя ли е проблема? На измерване дава нормални стойности. Добра изолация спрямо корпус. Включих го директно на 220в - върти без да вдига ток(без товар около 1А).
Дайте идеи какво да правя. Имам платка CVA208, но пак стара и то от пералня с изгорял двигател(статорна намотка на корпус).
Тук http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=157 се казва, че CVA 218 по принцип може да се замени с CVA 208. Това означава ли, че не са необходими някакви доработки?

att-48fb822cb3dd4A218.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 19 Октомври, 2008 - 21:53:32
kolyo

Админ
От: Русе

по принцип означава че платката няма да гръмне(взаимозаменяеми по изводи)
Но щом мотора няма мощност най добре първо пробвай с друг мотор

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Октомври, 2008 - 22:30:29
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

kolyo, пак беше прав.
Намерих здрав двигател и Силтал-а стана като нов. Работи еднакво без проблеми и с CVA218, и с CVA208.
Имам идея да ми пренавият ротора, но да не се окаже, че проблема е в статора?

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 20 Октомври, 2008 - 22:09:24

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Siltal SL 085X - няма ­ мощност [Страници (1)]