Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Сушилня ELIN WTA C295

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Работи 20 сек. и спира
Yuri

Нов участник
От: Пловдив

Здравейте , имам прблем със сушилня ELIN WTA C295. Програматора е електронен - BITRON ТЕА 211/2 .Bitron code 56294, Siltal code 15141.
Проблема е следния : При пускане с таймер работи 20 секунди и спира.
При изсушаване по влага работи само 2-ра програма и не изключва .На останалите програми работи 20 секунди и спира.
Отворих програматора ...няма студени спойки , има един микробутон- той за какво служи?
Проверих датчика които се намира над люка и сигнализира за край на програмата или за запушен въздушен филтър- работи.
Други датчици няма- има две четки които контактуват на казана ---по това мисля че мери съпротивлението на прането и от там отчита влажността - проверени са за контакт.
Проверен е и датчика на нагревателя- работи .
Къде да търся проблема ?
Ако някой знае колко струва програматора да каже.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!

Всичко записи: 38 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 21 Октомври, 2008 - 10:08:51
kolyo

Админ
От: Русе

Мери ли захранващото напрежение ?
Пробва ли с откачен нагревател ?

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Октомври, 2008 - 19:03:28
Yuri

Нов участник

Не съм мерил с откачен нагревател.....нагревателя си работи , но утре ще пробвам.Напреженията са наред.
Интересното е че само на 1 програма работи , но пък тогава не изключва след изсушаване.

Всичко записи: 38 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 21 Октомври, 2008 - 19:18:48
kolyo

Админ

Тогава дай накъсо датчика за влажност.Може процесора да мисли че дрехите са сухи

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Октомври, 2008 - 19:32:05
Yuri

Нов участник

То датчика за влага е доста тъпо направен ..не е истински датчик а мери дали има късо между двете четки на барабана.И това го пробвах ..пак същото.
Не знам за какво служи скрития бутон на програматора ...ако може да се ресетне процесора.

Всичко записи: 38 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 21 Октомври, 2008 - 19:52:29
Yuri

Нов участник

Сушилнята е ремонтирана !!!
Повредата се оказа датчика които се намира над люка .
Заблуди ме това ,че сушилнята работеше на програма "20 минути".
Пробвах датчика свален и си включва и изключва, но се оказа че сушилнята не може да го загрее достатъчно за да изключи.
Принципа на работа е следния: при включване на сушилнята се включва нагревателя , топлия въздух обдухва датчика и той прекъсва някаква верига /не ми се ровеше да я разучавам/.Ако датчика не прекъсне веригата сушилнята спира след 20-30 секунди.Сушилнята започва да си суши...датчика за влага следи изсушаването на дрехите,след като се изсушат нагревателя спира , турбината продължава да обдухва въпросния датчик но вече със студен въздух.Датчика затваря веригата и след няколко минути сушилнята спира със изсушени дрехи.
Випросния датчик беше за 70 градуса...поради липса на такъв сложих на 60 от перла....сега ще обдухва малко повече дрехите и ще излизат по-студени

Всичко записи: 38 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 22 Октомври, 2008 - 21:50:29
kolyo

Админ

Сушилня ELIN WTA C295 - мига
При включване лампата за захранване започва да мига.
При натискане на стартовия бутон няма звуков сигнал и не реагира.ПОМОЩ-
Благодаря предварително..
Йонко Йовчев

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Април, 2014 - 17:02:07

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Сушилня ELIN WTA C295 [Страници (1)]