Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня SAMSUNG WM-P1453

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (2): [1] 2 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 В едната посока върти трудно
TIN

Нов участник
От: Сопот

Здравейте, имам пералня SAMSUNG P1453
Предната седмица беше в сервиз със следния проблем...при центрофугиране не достига макс си обороти (1400), и цикъла който използвам после на сушилнята не е достатъчно дълъг за да изсуши дрехите.
След отстраняване на този проблем се забелязва втори ( до колкото знам и преди отстраняването на първия), при прането в началото на цикъла се забелязва завъртане на барабана само в едната посока...а в другата прави опит да завърти но само около четвърт оборот и не успява....чува се работата на мотора а барабана не се върти...
И все още смятам че не достига максималните си обороти при центрофугиране.
Моля за помощ!

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 27 Октомври, 2008 - 11:56:13
kkgb2005

Участник
От: Габрово

Не им завиждам на майсторите.
Чак пък и да суши тази пералня много се съмнявам.
П.П. Остави машината да си работи. Ако има някакъв проблем ще ти изпише грешка.

Всичко записи: 91 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 27 Октомври, 2008 - 12:39:15
TIN

Нов участник

Сушилнята е отделна!!!!
Имах предвид след като прехвърля дрехите в сушилня че не суши...
След четене по форума се опитвам да направя нещо но....в една от темите се споменаваше за кондензатор на мотора...е, снимките от линка по долу е всичката електроника която има в пералнята...мерих всичко изглежда наред...
Моля за малко помощ...

Пералнята върти но не вдига оборотите при центрофугиране...
Държи се странно и в началото на цикъла барабана прави опит да тръгне но не успява....и в двете посоки...
Някой с опит с тези машини би ли погледнал платката за да ме насочи малко какво да проверя...

att-49075a8eed451sung.JPG

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 28 Октомври, 2008 - 19:44:35
kolyo

Админ
От: Русе

TIN , не ни занимавай с глупости.
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=708

Не е трябвало да държиш центрофугата на 1400 оборота- така само разбиваш лагерите.

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Октомври, 2008 - 20:33:03
TIN

Нов участник

Не ме карай да се смея!!!
Защо са и тези 1400 оборота ако не мога да ги използвам!!!
Типично БГ подход...да си я пазя да си имам пералня до като съм жив ли!!

По скоро има ли някой ваш колега който работи в пловдив и който може да я оправи ?

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 29 Октомври, 2008 - 10:58:35
kolyo

Админ

Във всеки по голям град има фирмен сервиз на SAMSUNG
http://kkservice.bg/bg/partners.php

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Октомври, 2008 - 12:57:47
bamze

Супер участник
От: Варна
Оранжевото реле къде се види на платката е за реверса на мотора и сме имали случай да нагаря .Четките на мотора дали са ги сменили ? Тези модули са доста добре направени .

Всичко записи: 703 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Октомври, 2008 - 19:10:05
TIN

Нов участник

Не мисля че е релето, мотора реверсира, четките ги проверих не знам сменяни ли са но в момента са наред.

махнах горния капак на пералнята и по време на цикъл когато мотора не иска да завърти леко завъртам в съответната посока ремъчната шайба която завърта барабана и той тръгва,....и така до след няколко цикъла когато спира отново...
нещо в пусковата намотка ?

утре ще проверим мотора....

П.С. Когато пералнята не е натоварена ( без пране) си работи нормално, като само не успява да центрофугира, но както разбирам това е нормално.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 29 Октомври, 2008 - 22:51:09
Georgi

Редовен участник
От: Карлово

За един разпънат и накъсан ремък толкова писане.

Всичко записи: 118 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 01 Ноември, 2008 - 20:36:00
kolyo

Админ

Пералня Samsung P1453 - грешка ­ dE
Проверявах ключалката на вратата - работи си нормално,заключва си отключва си,
но при стартиране на пералнята след 20 секунди изписва грешката.Вентилите ,помпата и нагревателя са изправни.
Слагал съм друга ключалка не е от нея.
Nicolas
Че смени симистора на блокировката

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Февруари, 2009 - 05:59:51
isbul

Нов участник
От: София

Пералня Samsung P1453 - Запушване на отдлението за омекотител?
Попадало е малко прах с времето и сега се запуши, как може да се отпуши?

Всичко записи: 38 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 30 Април, 2009 - 21:07:52
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Вадиш чекмеджето и миеш!

att-4a71b88ce5562via.gif

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 01 Май, 2009 - 16:07:30
isbul

Нов участник

почистих го , минава си вода, но няма ефект, явно някъде по-навтре в пералнята се е затлачило.
Има препарати за почисване на перални дали да налея или какво?

Всичко записи: 38 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 30 Юли, 2009 - 09:26:19
kkgb2005

Участник
От: Габрово

Извади чекмеджето, махни горния капак на пералнята.
Бъркаш под корубата в която влиза чекмеджето да напипаш маркуча, отбелязан на схемата
Наливай от едно шише гореща вода и мачкай маркуча в долната част(точно където сочи стрелката). Там обикновено се образува буца от засъхнал прах.

att-4a71b721a14d2rku4.gif

Всичко записи: 91 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 30 Юли, 2009 - 17:43:20
isbul

Нов участник

Aко напрво наливам гореща вода в отделението за омекотител или препарат за почистване на перлни - "Пудра за отстраняване на накипи - нагар и наслоения" пише че е за перални и миялни машини.

Всичко записи: 38 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 30 Юли, 2009 - 20:57:13
kolyo

Админ

SAMSUNG P1453 - не изпомпва
здравеите , имам следния проблем - пералнята не изпомпва мръсната вода ,
като доиде момента да изпомпва спира за 3-4 мин и изписва грешка 5E
след рестарт изписа грешка 2H ,
Някой има ли някаква идея?
joro__
За начало смени помпата
http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Samsung.html

пералня samsung P1453 не източва ­ вода
здр. от мен значи имам следния проблем ,когато пералнята започне да изхвърля вода както обикновено се получава едно бучене около 3-4 секунди и спира ,след малко пак и така докато не я изключа а вода не изхвърля. Отворих филтъра да видя да не е запушен и какво да видя имаше няколко стотинки и една малка перка бяла на цвят, може да се е счупила. Изкарах всичко почистих и пак е пуснах но резултата е същия спира до едно положение и започва пак бученето. Отворих филтъра и източих водата. Да не би да се е прецакала помпата ако е така какво да правя,
vladi dobrev

Сменяй я с нова.Помпата не подлежи на ремонт.
kamikatzeto

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Септември, 2010 - 02:01:28
kolyo

Админ

Днес свалих платката за да я почистя, пералната е Samsung P1453... но проблема е че забравих да запиша кой кабел от коя букса е. По точно само две букси не зная къде бяха и двете са силови, едната букса е синя / с бял и син кабел/ а другата бяла / с червен и черен кабел/ .
Буксите са еднакви и стават на две еднакви черни прекъсвача. За това сега нямам си идея коя къде беше.
Ще съм благодарен за съвет.
miraco
Синия е на захраването(MAIN _ RELAY1)
Белия е за нагревателя (HEATER _ RELAY2)

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Януари, 2014 - 15:44:25
Дияна Шопова

Нов участник

Здравейте имам пералня SAMSUHG напоследък забелязах ,че водата много слабо се нагрява и времето на пране свършва наполовина -ако програмата е 95мин свършва за 45мин някъде.Някой може ли да ми каже това от нагревателя ли е или от какво друго щте е??

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2014 : Отправено: 11 Януари, 2014 - 09:19:31
miraco

Нов участник

Днес се опитах да влезна в сервизен режим на Самсунг P1453.
Натиснах едновременно Program + Temp и Power, светнаха всички лампи после останаха светят само редицата в дясно и на дисплея изписа P , повече нищо, натисках START, нищо.

Проблема на пералната е следният: давам една програма натискам Старт и тръгва, почва да пълни с вода до някъде и спира, всичко си свети но никаква реакция. Гася пералната давам на програма центрофугиране, започва да изхвърля водата след това барабана се завърта няколко пъти и пак всичко спира, само че помпата продължава да изпомпва ...

Някакви идеи какво да погледна.

Сега след тест изписва Е3 тахогенератор, къде ли не звънях никой не предлага това чудо. Сега чакам от един сервиз да видя дали имат.

четките се виждат, поне визуално са здрави. Пуснах пералната и замерих тахото. Без да е стартирана пералната показваше 68, след като пуснах да изхвърля водата и да върти барабана ми отчете за няколко секунди 128-168 и после 0. След като спре да върти барабана пак показа 68. Да спомена че барабана се завъртя нормално за десетина секунди и спря.

Питах къде ли не за това тахо но ми отговориха че този модел тахото и мотора са заедно. Но на моята перална виждам че тахото се държи към мотора / оста с два болта.

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Яну. 2014 : Отправено: 13 Януари, 2014 - 12:28:11
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

преди да смениш тахото защо не провериш и четките

тахото може да го провериш с мултицет слагаш го на зумер закачаш сонците на намоката на тахото и завърташ на ръка мотора трябва да започне да ти отчита на инпулси а четките без да ги слвалиш няма как да разбереш колко са износени.Провери и платката за лоши споики.

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 13 Януари, 2014 - 22:45:29
miraco

Нов участник

Замерих тахото и отчита импулси като завъртя барабана на ръка, свалих четките на мотора и са перфектни.
Прегледах платката за студени спойки но нищо не видях, с изключение на много хлебарки

Процедирах по следният начин: Натиснах едновременно Temp+Spin+Power....
Светнаха всички диоди и след това остана да свети само: Rinse+Spin и Spin, и на дисплея изписва 14.
Като натисна:
1. Program започва да пълни с вода
2. Option започва да изпомпва водата и барабана се завърта няколко пъти.
3. Spin чува се само как два пъти цъка някакво реле на платката и нищо.
4. Temp изписва ми на дисплея 3E

След като ми изпише 3Е никакъв бутон не работи вече, трябва да изключа пералната от бутона Power за да работят пак бутоните.

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Яну. 2014 : Отправено: 18 Януари, 2014 - 16:20:34
angeldqvol

Постоянен участник
От: Гр. Суворово, Варнен ...

miraco
Като идея да видиш къде влизат жиците на мотора към платката и там да измериш дали тахото отчита импулси, ако тахото е с магнит закрепен за оста на мотора да не се е разхлабил нещо, провери и резисторите на платката на входа след тахото.

Всичко записи: 298 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 23 Януари, 2014 - 17:08:02
miraco

Нов участник

Точно така замерих тахото, на самата платка, тахото се поставя като капачка в задната част на моторо и се закрепва с два винта към мотора. Ще погледна и резисторите. Но при теста по горе съм описал какво изкарва тахото и каква грешка дава.
Въпросът ми е този модул ще стане ли на моята перална и каква е разликата.

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Яну. 2014 : Отправено: 02 Април, 2014 - 18:12:34
kolyo

Админ

Ако куплунзите отговарят - ще стане, само че от 1400 ще бъде на 1000 оборота.

По добре си купи нова пералня.

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Април, 2014 - 19:14:55
miraco

Нов участник

Погледнах снимки и на двата модула и те са едно към едно от към куплунзи.
И на 1000 оборота ме устройва, то аз 1400 оборота съм използвал само няколко пъти.
Човека продава модула за 50 лв. ....само проблема е как да разбера дали работи.

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Яну. 2014 : Отправено: 03 Април, 2014 - 09:16:32

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня SAMSUNG WM-P1453 [Страници (2): [1] 2 » ]