Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня ARISTON ALS 88 X - четки

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Блокировката сработва , но не пълни вода
vikiv

Участник
От: Стамболийски

Пералня ARISTON ALS 88 X - Блокировката сработва , но не пълни вода

Дайте съвет - входа за вода и помпата са проверени , по точно помпата е сменена защото оставаше много вода
На центрофуга също не работи.
Давам накъсо двата по дебели проводника на блокировката отново светва сработила блокировка , но отново не работи

Свалих платката и я прегледах нищо видимо няма доколкото съм забелязал почистих всички куплонзи но засега няма ефект ,
давайте съвети ще пробвам всичко и надявам се да успея а пък ако не успея да му мисля аз защото е на дъщеря ми

Платката е ARISTON FE

Всичко записи: 74 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 16 Ноември, 2008 - 10:51:10
kolyo

Админ
От: Русе

Провери ли четките на мотора ?
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=116

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Ноември, 2008 - 13:14:43
vikiv

Участник
От: Стамболийски

БЛАГОДАРЯ на kolyo за насочването към четките - дефекта е отстранен, бяха износени четките и след смяната им всичко тръгна
още веднъж БЛАГОДАРЯ...

Всичко записи: 74 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 17 Ноември, 2008 - 13:32:14
kolyo

Админ

ARISTON ALS88X
Имам проблем с пералня ARISTON ALS88X.
На всяка програма като се пусне превърта програматора до програма 9 и започва да пере от там.
Някой ако може да помага.
boudrik
Нулираш ли я преди всяко пране ?
Поставяш на кръгче, включваш, изчакваш да спре да мига , изключваш, поставяш на избраната програма, включваш.

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Април, 2009 - 21:31:47
boudrik

Нов участник

благодаря, ще я нулирам,но утре. ако има отново проблем ще пиша пак.

Всичко записи: 18 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 02 Април, 2009 - 21:44:02
kolyo

Админ

Пералня Ariston als 88x
Здравейте.
Има светодиод за включена блокировка, който не свети и пералнята не тръгва. Шунтирах двата дебели проводника на блокировката, светодиода запали, но само заработи помпата. И на каквото и да е програма все това си прави. Програматора не се върти и това си е. Пробвах с нулиране и пак нищо.
Въпросната пералня има на платката си един триак МАC97А8. След като я оставих няколко минути да си работи с шунтирана блокировка- нещо гръмна и пералнята спря. Отворих платката и въпросния триак изгорял. Подсушавам с сешоар да не би да е влезнала вода някъде, но никакъв ефект - като сложа нов триак и натисна копчето за пускане и триака гърми и така до безкрай.
Дайте, моля, някакъв жокер, че ми се взе здравето вече 4 ден. Благодаря.
milkobrest

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Юни, 2013 - 12:14:01
emoome

Участник

http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=65211
http://www.elremont.ru/stirm/st_eng/steng_rem67.php

Всичко записи: 79 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 04 Юни, 2013 - 20:52:11
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

да не си объркал някой кабел този трияк какво управлява

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 05 Юни, 2013 - 18:44:04

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня ARISTON ALS 88 X - четки [Страници (1)]