Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Candy CNL-105 - платка

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 стойност на резистор
rope

Постоянен участник
От: София

Извинявам се за не най доброто качество на снимките ,дали някой знае стойността на резистора на мястото посочено със стрелка ,под него е 1К резистор ,той се четеше и го смених ,другия беше овъглен не се четеше нищо ,май е терминиращ към + . Благодаря !

att-492302e72bc4bL105.jpg

Всичко записи: 328 : Дата на рег-ция: Септ. 2006 : Отправено: 18 Ноември, 2008 - 19:48:10
kolyo

Админ
От: Русе

Има малка разлика в платките , но мисля че е 4,7к :

att-492304eecd7e505_4.JPG

Всичко записи: 11501 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Ноември, 2008 - 20:09:50
rope

Постоянен участник
От: София

Благодаря много Кольо ,стриктен и услужлив ,както винаги! Мисля ,че е точно това ,от общата точка на двата резистора през друг 100 ома излиза на куплунга ,и на твоята снимка май е така ,само качеството и е ехе... !
Накрая пералнята тръгна ,тези резистори явно бяха във веригата на термодатчика ,вчера го мерих и нешо се моташе 18-20К ,викам си то е от водата ,щото го мерех при пълен казан .Днес обаче реших пак да го премеря -нищо ,безкрайност ,свалих го и установих -пластмасата разядена ,дупка и датчика естествено и той прекъснал. Оттам и изгарянето на двата резистора -водата давала верига към корпус. След смяна с нов ,нагряването тръгна ,центрофугата -не . Свалих превключвателя за оборотите ,защото и той не даваше верига ,би трябвало да е променливо съпротивление с фиксация. След пръскане с контактен спрей и почистване си даде от 100К до към 6К на различните положения и центрофугата тръгна и тя.
ПП Той резистора 4.7К е еднопроцентов на снимката ,ама си мисля ,че едва ли ще се усети 2-3% грешка в температурата.

Всичко записи: 328 : Дата на рег-ция: Септ. 2006 : Отправено: 19 Ноември, 2008 - 16:41:25
kolyo

Админ
От: Русе

Пералня Candy CNL 105 - не иска да тръгне
Свети ми стопа натискам старта но не тръгва.Задавам програма но не тръгва.Никаква реакция нищо.

Изобщо не иска да тръгне само си мига стопа и на нито една програма неще да тръгне нито да се заключи капака.Ако имате някаква представа какво може да и е да ми кажете или ако някъде има някакъв бушон който да проверя знам ли и аз.
Проверих и филтър и всичко ама не знам наред са си.
Petranka89
Вратата заключва ли се ?

Всичко записи: 11501 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Юли, 2009 - 06:53:37
krisku

Нов участник

пералня Candy-CNL105 - грешка ERR7
Здравейте, пералнята има проблем при включване на програмата за пране, при 60° започва да се изпълнява програмата и преминава в режим "бързо пране", индикатора започва да мига 7 пъти (ERR7) и пералнята спира.
Сменени са релетата в блок-управление, нагревателя е мерен за утечки - няма, няма надути кондензатори..
В интернет търсих какво означава този error code, конкретно за този модел не намерих нищо - но за други, проблемът се състолял в т.нар. "heater relay", т.е. подгряването.. моля за съвети къде да търся проблема.
Също - ориентировъчна цена за платка на тази пералня, някой може ли да ми даде?

Чел съм и предходни постове с подобните съвети - всичко това беше проверено, но забравих да уточня..
Нито нагревателя е проблемен, нито четките и със обърнат щепсел е пробвано.. други идеи?

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юли 2011 : Отправено: 18 Юли, 2011 - 18:41:14

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Candy CNL-105 - платка [Страници (1)]