Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Whirlpool AWT 2250/1 - ­ няма центрофуга

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 върти, но не центрофугира
сръчен

Нов участник
От: Варна

Ако може някой да даде мнение къде да се търси проблемът.
Пералнята върти, изпомпва, но не центрофугира.
Имало е периоди, когато се е засилвала да центрофугира до някаква междинна скорост за кратко.

заб. - пералнята не е при мен и не мога да правя много тестове. Платки не видях - от програматора тръгват 5 бели кабела направо в мотора. (или има платка там някъде зад мотора, която трудно се стига). Много не съм я разглобявал.
Възможно ли е да са изгоряли някакви намотки в двигателя? Някакъв лесен тест? Приложено снимка на пералнята (модела):

att-492860ade2dc82250.jpg

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Септ. 2008 : Отправено: 20 Ноември, 2008 - 14:55:26
росен попов

Нов участник

свали маркучето на пресостата и пробвай дали ще центрофугира

Всичко записи: 45 : Дата на рег-ция: Апр. 2008 : Отправено: 21 Ноември, 2008 - 17:31:26
zmd

Участник

Колега мотора ако не е четков и има кондензатор смени го.

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 22 Ноември, 2008 - 21:11:05
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

сръчен, ти провери ли как източва водата? Да не би помпата или запушване на някой маркуч да прави проблем и оттам да не центрофугира?
И кажи с асинхронен и колекторен двигател е? Като гледам панела, май е с асинхронен?

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 22 Ноември, 2008 - 21:31:54
kolyo

Админ
От: Русе

http://monitor.net.ru/forum/cma-whirlpool-awt-2250-1-500-device-info-227879.html

Всичко записи: 11494 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Ноември, 2008 - 21:39:13
tedka

Нов участник

Здравейте, имам същия модел пералня...
Вчера щерка ми(5г) пусна пластмасова щипка за пране м/у барабана и казана на пералнята.
Отворих долу отвора, извадих филтъра, но нищо не падна...
Незнам дали не се е заклещила някъде по трасето... Иначе барабана се върти без проблем.
Дали ще се изхвърли с мръсната вода? Дали не е паднала в/у нагревателя и като вкл. пералнята, да не стане голяма беля???
За капак съм изгубила и книжката с упътвания...

Помагайте, какво да правя? Как да я извадя?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 01 Февруари, 2010 - 22:14:01
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Откачи едно от трите пластмасови витла и през дупката извади щипката. След това монтираш обратно!!!

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Февруари, 2010 - 08:18:23
kamikatzeto

Редовен участник

Ако не можеш през дупката на витлата сваляш нагревателя и от там трябва да излезе щипката.

Всичко записи: 214 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 02 Февруари, 2010 - 14:42:06
kolyo

Админ

Whirlpool - AWT 2250/1 - Спира когато трябва да пълни вода
Здравейте, Имам пералня Whirlpool - AWT 2250/1. Спира когато трябва да напълни с вода.
След леко преместване на програматора, дори и без да прескочи на другото "зъбче" започва да пълни.
В последно време започна да прави проблем и когато трябва да центрофугира.
Пералнята е в такова състояние, за което искрено благодаря на Whirlpool за добре свършената работа.
Моля да ми помогнета с диагностициране и евентуално отстраняване на проблема.
fantoms

att-4bc748e05ab0e2250.jpg

Всичко записи: 11494 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Април, 2010 - 20:08:22
fantoms

Нов участник
От: Свищов
Няма ли някакви предположения къде може да е моя проблем.
Прочетох темата за програматора на Whirlpool и се чидя да пробвам ли и аз да го разглобя?

Всичко записи: 22 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 17 Април, 2010 - 08:15:50
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Мисля, че този модел пълнят на два пъти: един по нивомер и един път по време. Така че можеш да започнеш с въздушния резервоар на нивомера. Сваляш и чистиш.

att-4bc9726154e03___1.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 17 Април, 2010 - 11:33:37
fantoms

Нов участник
От: Свищов
Ако ще помогне - първия път си пълни нормално. Втория път леко трябва да се побутне програматора.

EDIT:
Почистих нивомера и за сега пералнята си пере. Благодаря за помоща.
Междудругото този нивомер на какъв принцип работи? Гледам, че се пълни само до половината.

Всичко записи: 22 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 18 Април, 2010 - 15:32:57
Борислав Бачовски

Участник
От: Червен бряг

Колеги, моля, помагайте. търся схема.

Някой, преди неизвестно време се е правил на майстор и е "допринесъл" за "паметника".
Няма центрофуга, на пране мотора има "ръмжащ" звук, но върти. Кондензатор, нямаше. Сложих само за проба 20 микрофарада, то се оказа 16 мкф, е близо съм бил. Това не е проблем.
Мотора, днес го пробвахме с бобиньор и е добре.
От програматора има извадени три кабела, не ги знам от къде са.
За това ми е нужна схема, пък и не знам какво още е пипано.

Всичко записи: 95 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 14 Февруари, 2011 - 19:09:24
kolyo

Админ

http://elektrotanya.com/whirlpool_awt_2250_1.pdf/download.html

Всичко записи: 11494 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Февруари, 2011 - 21:33:13
Борислав Бачовски

Участник
От: Червен бряг

Всичко е на ред.Пералната, работи! Кольо, още един път, Благодаря!

Всичко записи: 95 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 17 Февруари, 2011 - 14:56:22
kolyo

Админ

Whirlpool AWT 2250/1 слабо ­ налягане на входящата вода
Здравейте, Whirlpool AWT 2250/1 пълни с вода съвсем бавно. Опитвам се да разглобя и почистя филтъра за входящата вода, но не се получава.
Опитвам се да развия това, което съм отбелязал с червено (цедчицата в средата), но не се получава.
Може ли изобщо да се демонтира и ако да как?
Благодаря.
fantoms
Хващаш с клещи и дърпаш

att-5072d4d2a6a832250.jpg

Всичко записи: 11494 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Октомври, 2012 - 16:23:42
valioDID

Нов участник

Пералня Whirlpool AWT 2250/1 - ­ не върти
пералнята пълни, но не върти мотора, пробвах на всички програми - пак не върти.
Когато е на изплакване или центрофуга и принудително завъртам леко зъб по зъб програматора мотора върти, което ме навежда да мисля, че мотора не е изгорял.
Може ли проблема да е в програматора и как да го разглобя, като е капсулован. Но ако трябва да се купува нов, ще се опитам да го разглобя, да вида какво има вътре.
Дай идея какво да правя, да го почвам ли?
Благодаря предварително.

проверих и почистих въздушния резервоар на нивомера; маркучето е чисто и здраво; разглобих и проверих преостата (това от другата страна на маркучето) - работи нормално и няма нагари и включва и в трите положения;
разглобих и почистих филтъра за входящата вода. И пак не върти при пускане на различните програми (пълни вода и когато трябва да завърта барабана, програматора само шуми и не върти).
Пробвах само на центрофуга - без вода, тогава си върти нормално.
Дайте идея какво да правя, в противен случай жената ми дава зор да купувам нова пералня, а в тази има още хляб.
Благодаря.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Дек. 2012 : Отправено: 11 Декември, 2012 - 20:25:41

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Whirlpool AWT 2250/1 - ­ няма центрофуга [Страници (1)]