Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

климатик GENERAL ASHA24LC

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

lichkata

Редовен участник
От: Горна Оряховица
kЛИМАТИКА Е МОНТИРАН ПРЕДИ 2 СЕДМИЦИ НА 15МЕТРА ТРЪБЕН ПЪТ.
РАБОТИ 3 ДНИ В РЕЖИМ ОТОПЛЕНИЕ И ДАВА ГРЕШКА.OPERATE МИГА 7 ПЪТИ,TIMER МИГА 2 ПЪТИ/ ГРЕШКА В ХЛАДИЛНИЯ КРЪГ-НЕ НОРМАЛНА ИЗХОДЯЩА ТЕМПЕРАТУРА/.
ДАТЧИКА НА ТРЪБАТА НА ВЪТРЕШНОТО Е ДОБРЕ.ДАЙТЕ ИДЕИ КЪДЕ МОЖЕ ДА Е ПРОБЛЕМА.
ИНАЧЕ КЛИМАТИКА ДУХА ЯКА ЖЕГА.

там е нямало хора и като отишли климатика мигал на авария и не работел
мисля да го дозаредя с 200гр фреон.

вчера пак е спрял със същата грешка.намерих това ама не мога да го преведа- -
The discharge temperature error is activated. > Permanent stop. [Diagnosis Point]
Check if 2-way valve or 3-way valve is left open.
Heat radiation is blocked (Inlet /outlet).
Check if outdoor fan is defective (does not rotate).
Refrigeration cycle defective (Refer to after mentioned "refrigerant cycle disagnosis").

аз си мисля да не би да не му е стигал фреона и да се е получавало голямо прегряване на парите и затова да отчита ненормална температура на изхода.

Всичко записи: 139 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 03 Януари, 2010 - 20:35:57
kolyo

Админ
От: Русе

Discharge temperature abnormal
Сигурно го прави по време на обезкрежаването

Само веднъж ли е дал грешка - може да е случайно

на 30.12.2009 в Търново не беше ли 25 градуса ?
Не ми е ясно защо не е спрял при толкова висока външна температура

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Януари, 2010 - 20:52:06
rjrjrj.rjjj

Нов участник
От: ITALY

До колкото знам до 7м не е нужен фреон,но над 7м по 25/35грама на 1м трябва да се добави.250грама и мисля ще е 6.

Колега,това не е за дълго.Очаквай скоро да те извикат.
Надявам се,че климатика е бил вакуумиран? Сложи ампер клещите и всичко ще стане ясно.

Всичко записи: 29 : Дата на рег-ция: Юни 2009 : Отправено: 05 Януари, 2010 - 19:38:16
lichkata

Редовен участник
дозаредих го с 200 гр. и за сега не са се обаждали.а относно фреона за този модел е по 20гр.на метър.до 15м.не се дозарежда.но при мен се наложи.
Имам монтиран такъв климатик в Свищов,с около 15 м тръбен път.Работи за сега перфектно.Само при първото пускане след 25 мин работа размрази и после заработи добре.Имам записани и данните при пускането но не са в мен.Вдигна повече от 30 бара налягане,без грам допълнителен фреон.

Всичко записи: 139 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 06 Януари, 2010 - 21:08:24
vclima

Нов участник
От: Варна

Ако имаш основание да мислиш, че е изтървал фреон, се зарежда наново по кантар. Ако не мислиш че е изтървал фреон не е нужно да му добавяш, а 200 гр са страшно много, сега очаквай да ти прави проблеми.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 08 Януари, 2010 - 19:56:02
lichkata

Редовен участник
След две седмици работа климатика пак отказа и мига същата грешка.Почвам да си мисля че губи фреона.
Утре ще го източа и ще пиша какво е станало.

Всичко записи: 139 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 05 Февруари, 2010 - 22:58:07
turboie

Постоянен участник
От: любимец

да възможно е аз имах такъв проблем миналата зима моя в къщи само че не е general а друга марка и като включи на дефрост после не излизаше от него и се оказа че релето на платката включва не когато трябва и когато си иска и от време на време го правише
като смених цялата платка и всичко се оправи но понеже го правеше рядко и когато си иска и няма как да се замери

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 06 Февруари, 2010 - 09:36:47
lichkata

Редовен участник
Климатика е пробван вече с нормално количество газ и с дозареждане с 200 гр.ефекта е същия.Всеки път изкарва различно време преди да даде грешка.Последно работи 1 седмица и хората казаха чее стоял в дефрост 1 час.Спрели го и го пуснали от предпазитела с интервал 5 мин.и пак заработил.
Проблема е че не мога да разбера какво да сменям.

Всичко записи: 139 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 18 Февруари, 2010 - 21:44:31
emin4ev

Участник

И в крайна сметка какъв се оказа проблема на този климатик защото мимам същия монтиран и се дърйи по аналогичен начин.Мислех да го дозареждам ама май няма смисъл.Като чета по горе не е от това.Колега ти излекува ли го?

климатик general ­ asha24lcc
Здравейте колеги.Въпросният климатик прави следната грешка.7 пъти мига operation и 2 пъти мига timer.Необичайна изходяща температура.Но за коя температура става въпрос.Аз смятам че грешката идва от датчика на изхода на компресора.Каква стойност трябва да ми дава този датчик?

Каквото си описал по горе с грешката за ненормална изходяща температура при мен е аналогично.Днес замина за София външното тяло на сервиз.

Всичко записи: 61 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 06 Април, 2010 - 11:49:22
lichkata

Редовен участник
ти провери ли го за пречупена тръба

Всичко записи: 139 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 13 Април, 2010 - 21:57:03

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик GENERAL ASHA24LC [Страници (1)]