Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

климатик PANASONIC CS-E9BKP - ­ турбина

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Вентилатора на вътрешното тяло се върти постоянно
iliya_iliev

Нов участник

Здравейте надявам се някой да ми помогне с отстраняването на проблема. След проверка за грешки изписука на H14, но след подмяна на вътрешните датчици нямаше промяна.
След като компресора изключи вентилатора продължава да се върти на най-ниска степен постоянно без да спира.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 13 Януари, 2010 - 10:04:45
turboie

Постоянен участник
От: любимец

ами при никои модели се варти така на наи бавната степен зада селди температурата в помещението
а за грешката виж дали не е задръстен вътрешния тооплообеник

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 13 Януари, 2010 - 11:21:22
vacko

Нов участник
От: София

Стойността на тръбния датчик определя кога да спре да обдухва турбината. Следователно или си сменил датчика с неподходящ, или има още влага по платката от миенето, или се е прецакала направо - дай я за оглед на електрончик - да я измие с ацетон и огледа за електролиза някъде по веригата на датчика. Може да махне керамичния кондензатор, който е успоредно на датчика, той често дефектира и лъже процесора че е по-топло.

Всичко записи: 23 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 16 Януари, 2010 - 10:27:22
аб

Редовен участник
От: Варна

panasonic CS-E9BKP - грешка F97
колко килоома е датчика за прегряване на компресора
ако някои разполага със сервизна докоментация ще съм благодарен да ми я прати

дава ми 90 ко не знам дали е нормално

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 17 Февруари, 2010 - 18:56:36
kolyo

Админ
От: Русе

Би трябвало да е същия като датчика за външна температура(50к) - сравни ги или ги размени

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Февруари, 2010 - 19:00:00
аб

Редовен участник
От: Варна

явно датчика е в норми климатика захапа - студена споика

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 17 Февруари, 2010 - 19:49:23

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик PANASONIC CS-E9BKP - ­ турбина [Страници (1)]