Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик OSAKA CH-48-FS

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Мигат taimer,temperatura,pover
NIKO_523

Нов участник

Климатик OSAKA CH-48-FS , тръгва работи окло 15-20 минути на отопление и се появява тази грешка.
Мигат taimer, temperatura, pover
Тръбния датчик имаше стойност 4,6 килоома , въздушния 5,2 килоома при температура 25 гр.
Смених ги с нови 5 килоомови.След 10 минути работа отново същата грешка.

На единия вентилатор перката беше с потрошени лопатки , след като свалих капака към компресора ,един плъх се беше заклещил до платката и умрял.Утре ще сваля платката да я почистя че вече е почти тъмно.
Може ли от счупената перка да е грешката.
Горната половина на кондензатора където е счупената перка, заскрежава много бързо, а долната половина е чиста.Като сменя и перката тогава ще му замеря налягането.
Климатика е на пет години и е на фреон 22

Всичко записи: 18 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 18 Януари, 2010 - 22:40:18
fujitsu

Постоянен участник

Незнам колко ти е чупена перката, но има вероятност, и то голяма, заскрежаването да е от там, но чак да отчита грешка не ми се вярва. Може мишока като се е постоплил да е огладнял и да е решил да похапне кабелна изолоция.
Ако има външна платка огледай се да не свети нещо, да ти помогне в случая. На капака трябва да са грешките.

мига LD 5 LOW PRESSURE
ниско налягане на фреона. източване на останалото количество и зареждане с везна по табела, като преди това се намери пропуска... мое мнение

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 21 Януари, 2010 - 00:15:46
kolyo

Админ
От: Русе

На изхода на компресора не е датчик, а кликсон на 130 градуса

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Януари, 2010 - 22:07:57
NIKO_523

Нов участник

Благодаря за съдействието,намерих пропуска ,липсваше кило и осемстотин фреон,вече климатика работи перфектно.

Всичко записи: 18 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 21 Януари, 2010 - 23:16:44
FuNaI

Нов участник
От: Сливен

Климатик OSAKA CH-48-FS - спира
имам проблем с тая осака на 2 3 дена прави този проблем духа си топло и почне ли да размразява спира и не трагва
дава ми грешка TIMER , TEMP , и 29 градуса мигат а 18 и 19 светят постоянно
скубя им датчиците и след 30 мин ми показва грешка но друга не същата
не знам какво да правя помогнете ми ако сте се сблъсквали с тоя проблем

не съм гледал дали мига светодиод на външната платка

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 06 Февруари, 2010 - 11:40:19
NIKO_523

Нов участник

Смени дефрос датчика 5ко.

По добре извикай техник да го види .
Грешките се виждат на външната платка,там има светодиодна индикация.

Всичко записи: 18 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 06 Февруари, 2010 - 14:02:04

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик OSAKA CH-48-FS [Страници (1)]