Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик NEO ACS-HH12LIH

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Изключва се след няколко часа работа (2 до 3)
Ivan123

Нов участник

Здравейте , търся помощ за климатик NEO ACS-HH12LIH R22 (2006) .
Климатика е нов и досега е преживял пет "свиждания" от техниците на даващият гаранция сервиз, като две от тях са смяна на платката но без резултат дори забелязвам че дефекта започва да се проявява по начесто.

Като го включа тръгва, но трябва да променя значително температурата от 22 С на поне 27 С
Нищо не мига и се затваря в изходно положение или оставя отворен шлюза различно
Винаги го прави и не се включва повече докато не се даде команда от дистанционното.
Опитаха се да ме убеждават че е от спад в захранването

във входа има около още поне 6 климатика по-стари и също толкова "маркови " но те нимат този проблем.
Не съм замервал захранващото напрежение, ще го проверя.
Прави впечатление че се изключва по враме на работа на компресора а не в режима на " почивка" и обикновенно след известно време работа николко часа а напоследък и по начесто.

Конктакта на климатика е замасен - в това съм сигурен. На отделен контакт замасен и с дотатъчно сечение на проводника (четворка)

Напълно е възможно да изключва в режим обезскрежаване но няма как да го разбера.
Във времето когато работи нормално изпълнява и този режим.
Много рядко 1-2 пъти в седмицата прави и друга беля започва включване и изключване на компресора с голяма честота и мига индикатора за режим обезкрежаване тогава единственият начин за изключване е щепсела.

На лицето се вижда че не всичко си е на мястото има липси но тези двата са си там.

напрежението при старт на компресора при първи старт и последващите напрежението не се променя 230V -229V
Ако включа стабилизатор на напрежение били се решил проблема ?
Макар че според документацията на климатика той работи при напрежение от 190 V до 260V
Намерих Е4 там си е 100mF/25v . Не виждам С23 а вече имам и по нагледна снимка :

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 10 Януари, 2007 - 21:46:43
nov

Участник
От: Брезово

На тази платка Китайците са спестили малко елементи, поне така мисля, но виж на платката на С23 има ли кондензатор, ако нямя сложи 1nF и на Е4 сложи 100mF/25v и всичко е OK.
Изпитано и работи цялата (на Е4 кондензаторат е електролитен има + и - ), ако не се оправиш ще пращаме снимки.

Всичко записи: 63 : Дата на рег-ция: Септ. 2006 : Отправено: 11 Януари, 2007 - 07:02:56
kolyo

Админ
От: Русе

Липсите са на елементи от периферията(опции).
Може би проблема е в това, че на платката няма EEPROM, а оттам и ауторестарт.
Стабилизорът няма да ти помогне, на платката си има стабилизатор за 5 волта. Освен захранващия трансформатор да прекъсва.
Аз така и не разбрах как точно светят лампичките ?

Ако откачиш токовия трансформатор(червения кабел да не минава през магнитопровода на токовия трансформатор) какво ще се получи ?

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Януари, 2007 - 23:57:53
Ivan123

Нов участник

Индикаторите не светят.
Единствено червената мига с честотата на включване и изключване на компресора (с висака честота на секунда се включва и изключва) но това го прави много по рядко.

Мислех че кабела нарочно е поставен така, ще пробвам. Всъшност така бе поставен от техниците на гаранционният сервиз.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 12 Януари, 2007 - 00:09:03
sokola

Нов участник
От: Пловдив

Здравейте колеги.
Аз имам същия проблем с два климатика от този модел NEO ACS-HH12LIH R22 (2006)...
след два часа игра с единия стигнах до дистанционното на телевизора samsung което при смяна на каналите на tv сменя и режимите на климатика...
при размяна на tv няма проблем от три месеца
с втория проблема е сащия всичко е нормално напрежение налягане и т.н. но
изключва като индикатора sleep мига постояно........след изключване и включване отново работи без проблем............
Ако имате някаква идея ще сам ви благодарен......

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 27 Януари, 2007 - 07:58:46
kolyo

Админ

Климатик Neo ACS-HH12LIH - Търся схема на управлението
Здравейте приятели.
Стана ми един проблем на климатика,заради едха разхлабена обувка на захраншащия кабел (фазата). Стопи ми релето за компресора и от там проблем. Смених релето, но сега не мога да го подкарам да работи. Дванадесетте волта след изправителя ги имам, но нещо с ULN-а не става или с процесора. Може ли някой да помогне със схема на управлението?
Момчил
Като гледам платката има два свободни буфера на ULN-а - ако е избил можеш да сложиш мостчета към някой от тях

att-4a637dbaf39522003.gif

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Юли, 2009 - 23:03:14
kolyo

Админ

Клематик NEO ACS-HH12LIH - ­ Вентилатор на външното тяло работи постоянно
Здравейте колеги, имам следния проблем с този климатик. При включване в мрежата , вентилаторът на външното тяло също се включва и не спира докато не се дръпне щепсела от контакта. Работи на всички режими на работа без проблем, но вентилаторът си върви без да спира.
Моля за насоки къде да търся проблема.
Не съм правил никакви замервания по платката.
Фклима
Провери дали контактите на релето не са залепнали

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Октомври, 2009 - 11:00:54
supra

Нов участник
От: Бургас

Колеги до къде стигнахте със самоизключващото се Нео.В краина сметка какво излезе.
Аз има същия проблем.Целия климатик се включва и изключва когато си поиска.
Щтракат релета и почва да се изключва и включва през 3 секунди докато накрая блокира и това е.
Помагаите кои с каквото може.Благодаря предварително.

Всичко записи: 25 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 03 Декември, 2009 - 20:13:45
weka

Редовен участник
От: Варна
случвало се е да е дефектен бутон на платката а и също от светване на енергоспястяваща лампа в стаята - за друго не се сещам

Всичко записи: 123 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 03 Декември, 2009 - 20:53:24
ceci

Участник

миналата година имах същиа проблем и тогава наистина дистанционното на тв-то правеше мизерии но тази есен пак беше почнал старата песен на нов глас и се оказа че вътрешния тръбен датчик окъсява като загрее питата но след време като изтине и падне т на питата тои си възвръща нормалните стойности и тръгва нормално да работи
след смяната му хората ми се обадиха да ми се похвалят че работи нормално вече 2 месеца

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 04 Декември, 2009 - 08:26:19
vbi

Нов участник

Същият проблем имах с НЕО и MIDEA .Тръбният датчик окъсяваше като загрее питата.Климатикът заспиваше докато изстине тръбния датчик .

Всичко записи: 34 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 04 Декември, 2009 - 12:44:00
Татяна

Нов участник

климатик NEO ACS-HH12LIH -грешка ­ Е2
Климатикът работи изправно, но на дисплея вместо температура в режим подгряване се изписва Е2. В другите режими всичко е нормално. Надписа стои постоянно. Какво значи това?
Когато е на АУТО не си променя оборотите, не загрява и не охлажда. Работи като вентилатор. На АУТО показва различна температура в стаята отколкото при загряване и при охлаждане. Но така си е от самото начало /откакто сме го купили/.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 12 Февруари, 2010 - 21:37:50
rimogordd

Нов участник

моя нео си включва вентилатора компресора и цъква и се изключва и така няколко пъти и по някое време си тръгва нормално до следващия път

кондензатора го замених с нов но пак продължава да ме мъчи

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 13 Февруари, 2010 - 00:44:23
kolyo

Админ

Провери дали напрежението не е ниско.

климатик NEO ACS-HH12LIH -грешка ­ ­ df
Здравейте.Имам проблем с климатика.Както си работи на дисплея изписва dF и спира да функционира.
На какво може да се дължи това? Моля за помощ!
E.Minchev
df не е грешка, а "обезскрежаване"

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Февруари, 2010 - 08:04:08
stoyanmilev

Нов участник

преди малко елеменирах релето за управление на вентилатора отвън, изгоря и не можах да намеря 28V DC, сложих 28 bara cutout пресостат
но сега изписва грешка L6
Моля за помощ или link на някаде от кадето да сваля service manual

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Март 2011 : Отправено: 14 Март, 2011 - 23:04:44
kolyo

Админ

релетата на климатиците са на 12 волта
По добре занеси платката на майстор

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Март, 2011 - 23:26:54
kolyo

Админ

климатик NEO ACS HH 12 LIH - TIMER мига три пъти
Здравейте.Проблема е че неото си работи на охлаждане но,на отопление след няколко минути работа, изключва най-напред вътрешното тяло, съотевтно налягането скача и защитат изключва компресора.
Лампа таймер мига три пъти.Жалюзата остава отворена.След 2,3 мин.(термичката явно изстива) климатика пак си тръгва ивсичко се повтаря.
Не съм сменял нито замервал датчици. Моля ако имате листа с гршките публикувай те го.
Какво означава мигането на таймера?(Според мене тая грешка е свързана с изключването на компресора от токовото реле)
jonid
Ами щом 2 мигания са за външен датчик,
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=2&topic=265
значи три са за вътрешен тръбен

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Октомври, 2011 - 11:55:17
jonid

Нов участник
От: haskowo

Вътрешния тръбен беше виновника.Смених го и нещата се оправиха.Благодаря на Кольо.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Окт. 2011 : Отправено: 03 Ноември, 2011 - 10:13:07
Наско

Нов участник

климатик Нео ACS-HH12LIN - грешка L6
Здравейте!Аз имам проблем с климатик Нео ACS-HH12LIN
като го пусна след 2, 3 секунди изписва грешка L6.
Турбината се върти
моля дайте съвет какво да правя.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Ноем. 2011 : Отправено: 28 Ноември, 2011 - 06:26:12
Георги Стоичков

Редовен участник

Колко килоома е вътрешния тръбен датчик на този модел ? Днес сменях кран на този модел след зареждане тръгна нормално обаче вдига 30 бара за около половин час и не изключва външния вентилатор, загрях датчика със запалка и вентилатора спря, вътрешното издухва 55 градуса. Датчика показва 7.5 Ком, което ми се видя странно като стойност ?
След смяната на датчика ефекта си остана същия, пак не изключва външния вентилатор Направих си един експеримент изместих датчика една тръба по нагоре хванах го със скоба и закова изключва на 26.5 и включва на 19 бара, оставих го да работи над 2 часа и климатика си работи без проблеми, обаче се чудя така ли да го оставя да работи или да ровя платката на вътрешното? Няма запушване във вътрешното оригиналното място на датчика е горещо за съжаление в бързината си бях забравил термометъра и не знам каква е точно температурата

Всичко записи: 249 : Дата на рег-ция: Окт. 2010 : Отправено: 17 Февруари, 2013 - 18:39:27
kolyo

Админ

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Февруари, 2013 - 18:40:45
kolyo

Админ

NEO ACS HH12LIH - мига оранжевата лампа
Здравейте, някой може ли да даде отговор защо не тръгва да работи климатика... при включване свети оранжевата лампа(мига на 5-6 секунди) и никакво друго действие... може би някой датчик!?
Благой Стоянов

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Август, 2013 - 22:54:52
turboie

Постоянен участник
От: любимец

След като неси казал какъв е модела конвенционален или или инвертор вазможни причини или датчки което се самнявам или компресор или липса на комуникация между вътрешно и въшно тяло.

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 20 Август, 2013 - 14:13:43
kolyo

Админ

Климатик NEO ACS-HH12LIH R407 KIT - Турбината не спира
Вътрешният вентилатор на климатика работи непрекъснато на макс. мощност.
При размразяване на външното тяло вентилаторът продължава да работи.
Налага се да се изключва директно от контакта - дистанционното спира външното тяло, но не и вътрешния вентилатор. Оборотите на вентилатора също не се променят.
Идваха техници, но според тях не може да се оправи.
Имате ли идея къде се корени проблемът? Може ли и струва ли си да се поправя?
Благодаря предварително!
Vendolla
Избил симистор(IC7) или оптрон(IC6)

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Февруари, 2014 - 22:50:50

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик NEO ACS-HH12LIH [Страници (1)]