Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик HITACHI RAS-E10H2A

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 свети лампата за почистване на филтъра
драгомир

Нов участник
От: варна

свети му лампата за почистване на филтъра и не може да се изкл.
даже пробвах и с рестарт ама уви не стана.
моля за съдеиствие. предварително благодаря
на три годиние и до сега е работи без проблем

компресора работи и развърта без проблем
търсих, ама не намерих копче за зануляване , то и и мисля няма такова копче

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 20 Януари, 2010 - 16:52:44
севинч

Нов участник

изкарай го от контакта и пак го включи

като вдигнеш капака трябва да има едно черно копче от дясната страна над лампичките, с изкл. от контакта не става ли?

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 20 Януари, 2010 - 17:32:54
драгомир

Нов участник

и от копчето пробвах но не става

да питам, забелязах че капачката на крановете е пълна с лед до горе, възможно ли е от там да е проблема

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 20 Януари, 2010 - 23:45:25
fujitsu

Постоянен участник

климатика ти не обръща на топло и си работи при студено положение на 4-пътния. Вътрешното тялозаскрежено ли е? Може пък да е изтървал фреон.
Викай сервиз ако нямаш много понятие.

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 21 Януари, 2010 - 00:00:44
100yan

Нов участник
От: Стара Загора

При спрян от дистанционното, но включен в контакта климатик насочи дистанционното към него и натисни и задръж 5 сек. бутона за реене на клапата /една дъгообразна стрелка/. Изпиуква и светодиода изгасва, но ти не забравяй да чистиш филтрите и да почерпиш!

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 21 Януари, 2010 - 07:44:42
драгомир

Нов участник

това не го знаех. много благодаря

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 21 Януари, 2010 - 07:47:20
vickyrado

Нов участник

Здравейте, аз имам проблем със същият климатик. Стаята е 3,5 x 3,5 с изолация на таван (отвътре с 5 см. стиропор ), външната страна (отвътре 3 см. фибран и отвън 5 см. стиропор ), а климатика не може да я стопли. Имам един климатик в хола (Самсунг), стаята е по голяма и няма същата изолация, но с него няма проблеми, независимо колко е студено навън. След монтажа спря да духа топло. Виках сервиза, оказа се че е изпуснал (имало омаслено на сглобка или нещо такова ), напълниха го с фреон и пак неможе да стопли. Почваме да правим замервания и се оказва че изходящата Т е коренно различна от тази на Самсунга. От сервиза ми заявяват, че всеки климатик е различен и че не могат да направят нищо.
Въпросът ми е възможно ли е да не са го напълнили с достатъчно фреон или да не са направили монтажа както трябва?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Февр. 2012 : Отправено: 02 Февруари, 2012 - 18:50:43

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик HITACHI RAS-E10H2A [Страници (1)]