Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик PANASONIC CU-E12DKE - ­ грешка F90

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

mineff

Нов участник

Здравейте,някой ако има опит да сподели къде може да има проблем при въпросния климатик с грешка F90-Проблем в блока за формиране на напрежението.Измерил съм захр.напрежения и като че ли всичко е ок.
Имам 15V,5V.. в силовата част измервам захранване 297V.Не откривам дефектни елементи.

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 28 Януари, 2010 - 16:07:47
kolyo

Админ
От: Русе

Може големите електролитни кондензатори да са изтекли
Закачи още един кондензатор към тях и виж дали ще даде грешка

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Януари, 2010 - 17:24:39
mineff

Нов участник

те са ок!

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 28 Януари, 2010 - 17:28:26
clima

Участник
От: Благоевград

Power factor control error(Корекция на косинус фи)Проблема е около
IGBT транзистор PC2 и диода PC1

Всичко записи: 87 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 28 Януари, 2010 - 20:45:02
mineff

Нов участник

Утре ще си поиграя и ще докладвам

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 29 Януари, 2010 - 15:01:14
dmironov

Участник
От: Габрово

Минеф реши ли си проблема с климатика ? От 2 дни имам същия проблем с климатик на панасоник дава ми грешка F90 . Проверих всички напрежения по платката и всичко е наред. Смених всички датчици по вътрешното тяло . Проблема е че климатика работи но неси променя скороста на вентилатора на вътрешното тяло и когато спре компресора продължава да върти и в помешението започва да циркулира силан струя въздух която не е топла и се усеща като студен въздух . Климатика има 5 диода за степента на движение на вътрешния вентилатор които светят постоянно независимо на каква степен е зададено от дистанционното . В режим на вентилация двигателя си променя скороста на движение но диодите от дисплея на климатика светят всичките . някои ако е имал подобен проблем да сподели каде да търся проблема . Предварително благодаря .

Всичко записи: 96 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 25 Януари, 2012 - 10:45:46
p1

Постоянен участник
От: Сливен

dmironov петте светодиода са индикация за мощността на външното тяло

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 25 Януари, 2012 - 22:18:01
Dgigit

Нов участник
От: Пловдив

Грешка F-90.Според мен проблема може би е в блока за формиране на напрежението.Провери и смени ел.кондензатори на външната платка.Провери инверторният модул ,пътечките към оптроните и към инвертора......Успех.

Всичко записи: 45 : Дата на рег-ция: Септ. 2010 : Отправено: 01 Февруари, 2012 - 21:04:14

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик PANASONIC CU-E12DKE - ­ грешка F90 [Страници (1)]