Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

хладилник SAMSUNG RT-22DASS

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

jonkata007

Нов участник

Ето какъв е проблема - моторчето в релето на no frost системата на хладилника много почна да трака и затова реших да го сменя... и почнаха мъките.
Хладилника спря да охлажда, от време на време се включват вентилаторите на no frost-a, които мисля че трябва да работят винаги когато работи и компресора.
Релето, което купих не е за такъв самсунг защото нямаха наличен, но в сервиза ми казаха, че имат такова същото, било за LG но си вършело същата работа. Щот върши същата работа се съгласих и го взех, но май нещо не е като трябва и проблема е точно в него. На самото реле има нещо като часовников механизъм, който може да се включва посредством въртене на една врътка на него. Да не би врътката да се настройва по накакъв начин? Посъветвайте ме какво да правя?
Така ли трябва да е? Има ли нещо което не зная за да заработи всичко по старо му?
Благодаря предварително.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 02 Февруари, 2010 - 23:51:42
kolyo

Админ
От: Русе

Най вероятно си объркал някои от изводите на таймера
Схемата такава ли е ?

att-4b68a2cf26f72SR32.gif

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Февруари, 2010 - 00:10:23
jonkata007

Нов участник

Колега много ти благодаря за бързата реакция и бързия отговор. Не беше това схемата, но се оправиха нещата.
Разменил съм бил клемите на релето и затова не е работил както трябва - даже никак не работеше. Както казах вече хладилника работи безпроблемно.
Още веднъж едно голямо благодаря!

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 03 Февруари, 2010 - 10:12:50

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » хладилник SAMSUNG RT-22DASS [Страници (1)]