Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

климатик NEO ACS-HH24LIH r407 - ­ мигат RUN и TIMER

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

daisekai

Нов участник

климатика е NEO acshh24lih r407
трагва външно тяло, работи 2 мин вдига налягане и тръгва вътре6ното работи 3 мин и исклучва свети RUN и TIMER мига 2 пъти
свалих платката , първо се самнявах в тръбен или възд датчик измерих ги дават ми 5 килома при нагряване трагват да свалят килооми
мисля че работят дали е платката
да порачвам ли платка

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 03 Февруари, 2010 - 18:25:04
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Не и преди да си проверил дефрост-датчика

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Февруари, 2010 - 21:58:21
daisekai

Нов участник

проверен е и е със сътите стойности
поръчах вече платка казаха ми че щом мига някоя от лампите няма как да е от датчиците
нямам диагностики за модела

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 04 Февруари, 2010 - 20:57:06
vbi

Нов участник
От: Пловдив

Преди два дни се занимавахме с едно НЕО АCS-HH 24 LIH .
Симптомите бяха следните:
При пускане климатика тръгва да работи затопля питата , тръгва вентилатора и изведнъж спира затваря клапите и започва да мига TIMER два пъти.След известно време климатика се рестартира и се повтаря всичко отново.
След измерване на датчиците се установи , че и трите датчика имат стоиности от 5 Ком.В динамика и трите намаляваха стойностите си, но тръбния датчик изведнъж даваше на късо. След смяната му с нов климатика се оправи.
Надявам се да съм ви бил полезен с информацията.

Всичко записи: 34 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 05 Февруари, 2010 - 23:50:50
fujitsu

Постоянен участник

Проблем с климатик от модела. Работи 5 минути и почива 3 минути независимо от зададената температура. Сменях въздушен датчик без резултат. При грешка в тръбният датчик предишният път мигаше таймер...

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 25 Август, 2011 - 00:14:14

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик NEO ACS-HH24LIH r407 - ­ мигат RUN и TIMER [Страници (1)]