Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик OSAKA CH-12 BP/D - ­ Грешка 6

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 operation мига 6 пъти
jek

Нов участник

Здравейте! Надявам се да ми помогнете. Климатика ми Осака CH 12 BP/D преди няколко дни започна да не топли както преди месец, когато го заредиха с фреон (след преместване). Премерих температурата на изхода на вътрешното тяло и тя беше 30 градуса (а когато го заредиха беше 52 градуса). Работи 2-3 дни непрекъснато и пак не можа да вдигне повече от 16 градуса в стаята (външната темп. беше около 0 градуса). От тогава не го бях вкл. Преди два дни, когато се вдигнаха малко темп. го включих. Веднага след бкл. започва да духа вътрешния вентилатор и след около 3-4 минути започва да работи и компресора. През това време на външното тяло не свети нито един светодиод. След това светват LED 4 - постоянно, LED 1 - не свети, LED 2 - свети, LED 3 - мига. Компресора не вдига повече от 700 вата ( имам един електронен електромер). На табелката пише 1650 вата, но когато вдига налягането в началото сле вкл. на климатика стига до около 2000 вата. Работи така около 10 минути. Преди да се изкл. и компресора работи вент. на вътр. тяло духа леко (както си трябва). Задухва по-силно, като да вземе да топли и след 10-15 секунди спира, но компресора продължава. И се изключва. На вътрешното тяло започва да мига operation - 6 пъти. По това, което е написано на табелката на вътр. тяло проблема е в thermistor defrost или няма фреон.
Може ли някой да ми даде съвет, какво да направя и какъв термистор да търся (колко кома)? Благодаря предварително.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 05 Февруари, 2010 - 23:45:15
lichkata

Редовен участник
От: Горна Оряховица
по твоето описание климатика няма газ.извикаи някои колега да го надуй с азот,да намери теча и да го отстрани.и след това да го зареди на везна.успех.

Всичко записи: 139 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 06 Февруари, 2010 - 01:32:15
jek

Нов участник

Благодаря за мнението. Това смятам да направя. Вече пробвах с друг термистор и нищо различно не стана.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 07 Февруари, 2010 - 18:47:34

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик OSAKA CH-12 BP/D - ­ Грешка 6 [Страници (1)]