Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик Osaka CH-14-LBP1 - не ­ топли

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Дъра-бъра
Bobgi

Нов участник

Климатика не може да вдигне повече от 6 градуса при външна температура -4/-6 градуса.Два пати идват техниците и нищо не помага.
За денонощие изхварля 15-20 литра вода, като дистилатор е! Някои ако има идея какво мойе да е?
Климатика е гаранционен но не изкат да го сменят. Не знам дали да не подам жалба в Комисията за защита на потребителя.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 07 Февруари, 2010 - 07:56:31
kolyo

Админ
От: Русе

Щом изхвърля по 20 литра вода значи работи перфектно.
Включи една духалка да му помага и ще стопли.

Всичко записи: 11376 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Февруари, 2010 - 09:40:26
svetlidd

Нов участник

Климатик Osaka CH-14-LBP1
Здравейте, стана студено и пускам климатика да топли, но вътрешното тяло не тръгна.
Отварям капака и гледам всичко в скреж.Отивам при външното тяло свалям капака и гледам един бушон на парчета, викам си ето го проблема. Смених го с малко по силен , включвам пак същата работа. Проверявам бушона той здрав, питам се за какво е и установих, че е за клапана на 4-ят винтил. Замервам го , здрав. Не знам защо но ми хрумна да обърна щепсела в контакта и той започна да топли. Викам си сега я да видя дали ще охлажда. Да ама не иска. Обръщам и той започва да охлажда ама не иска да топли.
Въпроса ми е някой, сблъсквал ли се е с подобно нещо, и как мога да го отстраня този проблем.

Кабелите на вентила са наред.Сега топли,защото съм обърнал щепсела ,но няма дефрост.След като смених бушона не съм замервал клапана,може ли да е изгорял и да ми прави номера.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Окт. 2011 : Отправено: 18 Октомври, 2011 - 06:22:34
billi_g

Нов участник

svetlidd , егати странния проблем, ...няма никаква логика когато обърнеш щепсела да духа топло и обратно. ...
аз така ми избиваше ток на външното тяло и обърнах щепсела и реших проблема, ...но това е защото жичкаджията който ми е връзвал тоците е прецакал нещата

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Ноем. 2011 : Отправено: 06 Ноември, 2011 - 19:38:57
p1

Постоянен участник
От: Сливен

...но това е защото жичкаджията който ми е връзвал тоците е прецакал нещата

billi_g ами занули си контакта че да не ти е виновен "жичкаджията"

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 06 Ноември, 2011 - 20:26:39
svetlidd

Нов участник

Днес замерих бобината на четирипътника,няма признаци за живот.Ако някой знае дали може от това да е проблема нека да сподели,че не съм много наясно с хладилната техника.Предварително благодаря на отзовалите се.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Окт. 2011 : Отправено: 10 Ноември, 2011 - 22:45:33
Георги Стоичков

Редовен участник
От: Пловдив

Днес замерих бобината на четирипътника,няма признаци за живот.

Ако ти показва безкрайност при ИЗмерването на бубината пишия бегала, иначе е нормално ако четирипътния не превключи на топло при продължителна работа на компресора (ако климатика има ,,топъл старт") да ти се напълни със скреж вътрешното тяло поради липса на обдухване на питата. Смени бубината и си готов.

Всичко записи: 249 : Дата на рег-ция: Окт. 2010 : Отправено: 10 Ноември, 2011 - 23:40:29

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик Osaka CH-14-LBP1 - не ­ топли [Страници (1)]