Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

климатик Samsung SH24TA1 - ­ платка

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Търся схема
duk69

Нов участник

търся принципна ел. схема на този климатик SH24TA1
след токов удар изпращя интегрална схема TNY255P на инпулсното захранване
подмених но няма никаква корекция
проверени са елементите около захранването до колкото мога с обикновен мултицет за мен са здрави ,
и така в изходна позиция съм не смея да пипам по нататък без схема че такъв стар климатик няма да се намерят резервни части

ако имате servis manuel за този климатик ще бъда безкрайно благодарен

Всичко записи: 14 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 09 Февруари, 2010 - 15:06:23
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=2&topic=50
servis manuel-а няма да и помогне
Подай 12 волта след импулсното и виж какво прави

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Февруари, 2010 - 15:15:30
kolyo

Админ
От: Русе

Климатик samsung ­ sh24ta1 - не включва вентилатора на външното тяло
Имам климатик samsung sh24ta1 които отказа да работи.
при пускане трагва нормално но след няколко минути спира, оказа се че не включва вентилатора на външното тяло и защитата на компресора изключва.
извиках маистори не можаха да го оправят. сменяха управлението на процесора, интеграла, след това варнаха стария интеграл но проблема се задалбочи,
сега вклучва вентилатора но не вклучва компресора, обясниха ми че платката трябва да се препрограмира, или да се смени,
възможно ли е това и кой може да го направи.
psen
Конфигурационния код за SH24TA1 е 094617-1A023F

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Декември, 2011 - 17:31:26

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик Samsung SH24TA1 - ­ платка [Страници (1)]