Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

климатик Haier ­ HSU-12HV03/R2(SDB)

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Слабо Обезскрежаване
d_imige

Нов участник

- Здравейте на всички във форума ! Въпросът ми е характерен ли е за този модел лошият дефрост,или само при мен е така ?
1/ Дефроства при външни температури под +2*C и висока влажност през интервали от 2 до 3 часа.За толкова време натрупва видимо много скреж,направо сняг.
2/ Самият дефрост трае 3 мин. независимо колко скреж е натрупал и каква е външната температура.
3/ По време на дефрост компресора развърта с максимум 550W което в комбинация с краткото време на процеса не води до пълно изчистване на изпарителя.Така след няколко цикъла външното тяло е сковано от лед .
Фреона беше по предписанието !
Някой знае ли какви трябва да бъдат стойностите на тръбния и въздушния датчик във външното тяло ? Къде да търся софт за този модел ?

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 22 Февруари, 2010 - 13:52:08
kolyo

Админ
От: Русе

Обикновенно проблема е в неоразмерен климатик или ниска зададена температура(18 - 20 градуса)

Има решение - поливаш с гореща вода

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Февруари, 2010 - 15:31:29
petko

Редовен участник
От: София

И чакаш зимата да свърши... Имах подобен проблем с еднин модел външно тяло на мулти самсунг инверторно което като достигнеше зададената температура ресетваше брояча за старт дефрост при което се случваше да не обезскрежава по 12 часа което водеше до стабилно обледяване и в последствие 12те минути дефрост не стигаха за сваляне на леда ... но от САМС пратиха софтваре с програматор и проблема се реши...

Всичко записи: 168 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 23 Февруари, 2010 - 09:22:59
frescor

Нов участник

Трябва да го накараш да работи постоянно за по -добър дефрост,т.е. задай поне 22-23гр. или отвори вратата на стаята.И при други се случва,но Хаер-а е отделна порода.

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 23 Февруари, 2010 - 09:32:53
d_imige

Нов участник

frescor това с температурата съм го забелязал.
При мен за да е добър дефроста трябва да задам поне 24*С от дистанционото.Обаче колко време ще издаяне това чудо в натоварен режим.
Струва ми се че ще издуха компресора само за една зима.

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 23 Февруари, 2010 - 09:39:14
frescor

Нов участник

Абсолютно няма проблем за компресора,при Хаера проблемите идат от електроника и компонентите и,това е по-притеснително,ако се явят проблеми,едва ли ще е компресор-дай му газ!

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 23 Февруари, 2010 - 10:29:10
DAIKIN

Участник

точно в компресора е проблема . и за обикновените ли проблема е в електрониката?
правил съм си експеримент да монтирам компресор от haier на panasonic и климатика си работи като хаиер, пълна скръб

Всичко записи: 65 : Дата на рег-ция: Авг. 2009 : Отправено: 23 Февруари, 2010 - 21:15:32
weka

Редовен участник
От: Варна
ако си разменял инверторни компресори , как не си гръмнал нещо по климатика се чудя ? . Специално за Хаира има много грешки по външното тяло , отстряняват се за един час с оксижена и климатика си тръгва да работи перфектно

Всичко записи: 123 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 23 Февруари, 2010 - 21:32:20
frescor

Нов участник

Някой модели на Панасоник наистина имат големи проблеми с компресора,а не с електрониката,за разлика от Хаер,но това е друга дълга тема.Щом има добър дефрост при 24гр. не мисля,че проблема е компресора, пък и не дава грешка.Аналогията с Панасоник/Ф91/в случая не важи.И при инвертори и обикновени гърмят модули и се сменят платки на поразия,отделно алгоритъма за дефроста не е от прецизните,както и датчиците от добрите,пък и външните топлообменници понякога прекалено малки.И пет компресора да смениш,все тая.Експерименти с клиенти не е желателно-иска майстор.

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 23 Февруари, 2010 - 22:03:22
d_imige

Нов участник

- А може ли тази трагедия да се промени примерно със замяна на датчиците с прецизни и друга по-ефективна версия на програмата за обезскрежаване ?Доколкото разбрах и някои маркови климатици имат проблем с качеството на дефроста когато климатика работи дълго време на ниски зададени температури /16 до18*С/ в студено и влажно време !
2/ Ако компресора развърта на макс вместо на номинал по време на дефрост !

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 24 Февруари, 2010 - 21:17:31
kolyo

Админ

d_imige, климатика пренася топлина от едно място на друго(по време на обезскрежаването- от помещението към външното тяло) - ако в помещението е студено, как искаш да размрази външното тяло ?

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Февруари, 2010 - 21:36:39
d_imige

Нов участник

- Виждаш ли как стигаме до истината за този модел. Аз не съм хладилен техник,но спокойно мога да ти я Дефинирам !!!

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 26 Февруари, 2010 - 20:32:10
kolyo

Админ

Истината е че собственника е пинтия

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 26 Февруари, 2010 - 20:39:15
jovaneze

Нов участник
От: Пловдив

Впрочем , извинявам се за оффтопика, обаче точно тази фирма имаше преди ...хм 6-8 години ( когато започнаха да ги внасят) точно такъв проблем ( тогава инвертори нямаше ) - всичко работи много добре до температура около 3 нагоре и - 4 надолу - топлеха добре , обаче около 0 градуса, особено с мъгла беше ад - тогава хем влагата във въздуха е повече, че не е кондензирала хем мощноста беше достатъчна за да не се задейства номера с температурата на вътрешния датчик - ставаха буци и чупеха перки. От доста време не съм пипал такива - учуден съм че още имат подобни изяви
п.с тогавашните модели топлеха здраво, защото дигаха по 27 бара ( за R22) , обаче така компресорите не живееха много след гаранцията.... но докато работеха .....

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Дек. 2009 : Отправено: 26 Февруари, 2010 - 20:53:23
d_imige

Нов участник

kolyo по принцип си прав,но в този случай беше Невежество.Все пак кой-хвърля с лека ръка 1300 лв. изкарани с пот на челото ако знае каква беля си докарва ? Не съм мазохист

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 27 Февруари, 2010 - 11:02:27

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик Haier ­ HSU-12HV03/R2(SDB) [Страници (1)]