Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник OCEAN APM 6825 - ­ платка

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Компресора не включва
vesel

Нов участник
От: Русе

Здравейте. Бих искал да помоля за помощ относно хладилник OCEAN APM6825. Камерата му е с вентилатор, а другото отделение е с обикновен изпарител. Управлението е електронно, с платка.
Доколкото проверих компресора е здрав, но хладилника не работи .
Мога да накарам хладилника да работи ако шунтирам електрониката (за компресор да не съм чул . Смятам, че проблема е в нея.
На червения куплунг съм.

att-4a857041e8de8cean.jpg

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 28 Януари, 2007 - 12:14:26
kolyo

Админ

Не е от датчика - 4к е нормално
Трябва да се смени големия кондензатор на платката ( 0,68uF/400v )

Датчика на белия куплунг ли го закачи ?

Компресора тръгва със закъснение 10 минути.

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Януари, 2007 - 12:53:02
vesel

Нов участник

Определено съм за убиване. Намерих свестен кондензатор - 0,68микро и подкарах хладилника.
БЛАГОДАРНОСТИ!
И за куплунга си съвсем прав, моя грешка. Подведох се по цвета.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 29 Януари, 2007 - 18:00:20
kolyo

Админ

хладилник OCEAN APM6825 - не ­ включва
Здравейте. Бих искал да помоля за помощ относно хладилник OCEAN APM6825. Същия работи след като го изключа от контакта, но като си стигне температурата не се включва.
дали и моят проблем е същия.
izn
Каква е температурата в помещението ?
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=6&topic=31

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Декември, 2008 - 08:08:12
Pawel

Постоянен участник
От: Шумен

Хладилник Ocean ARM 6825 - не изтудява в фризерната част
Колеги, този хладилник на какъв принцип е? Значи като го включа тръгва да охлажда само в хладилната част и като охлади компресора изключва, без да е охладена фризерната част. С колко датчика е този модел хладилник. Замерих един и той беше със стойност 3 Ком. Благодаря ви предварително.
Няма ли във форума някой колега , койте да се е сблъсквал с този проблем?

Всичко записи: 367 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 14 Август, 2009 - 18:14:03
kolyo

Админ

Тези хладилници са много капризни към налягането на фреона - датчика е на изпарителя в хладилната част
Pawel , подай на компресора постоянно захранване с пробник и гледай какви температури ще изкара в хладилника и фризера

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Август, 2009 - 18:23:20
hladnia

Редовен участник

знаете ли колко трябва да бъде налягането по манометър за R12

Тези хладилници са много капризни към налягането на фреона - датчика е на изпарителя в хладилната част
Ето таблица – поне -18 20 С трябва да е изпарението, сложи термометър във камерата но след поне 5 часа работа .
Най вероятно при по висока околна температура (южна кухня ) не маже да охлажда добре .

att-4a885b8798dd6bar.gif

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 16 Август, 2009 - 12:35:22
Todor Todorov

Постоянен участник

На тези хладилници наистина изпарителите са последователно,но няма логика да охлаждат едновременно.
Виж дали работи вентилатора ,той е само във фрезера.

Всичко записи: 414 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 16 Август, 2009 - 22:06:59
Pawel

Постоянен участник

Вентилатора работи. Значи получава се следната работа. Пускам му фреона (R600), започва да охлажда хладилната част след което, при температура от 12 градуса на степен 2, хладилника изключва без да е охладил фризерната част. Интересноито е, че капилярката се качва първо в паното на хладилнка, след което пак капилярка (медна тръба със външен диаметър около 3мм) слиза надолу към фризерната част.
Което ме ориентира към казаното от Kolyo.( Тези хладилници са много капризни към налягането на фреона - датчика е на изпарителя в хладилната част).

Всичко записи: 367 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 17 Август, 2009 - 00:12:02
Valio

Постоянен участник
От: Варна

Наскоро правих един такъв с пробив в изпарителя в хладилната част,та го изрових целия и се оказа точно така капилярката отива първо горе ,след изпарителя минава в 4мм и право в изпарителя на фризера,изключително глупаво направени хладилници/еднодневки/.Та такъв хл. не пипвам повече, големи ядове докато го подкарам долу до -12гр.Наистина е много капризен ,вкарай му фреон докато вземе да изпотява смукателната и го усили до 7-8.

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 17 Август, 2009 - 20:17:57
Pawel

Постоянен участник

Събира 42 грама фреон R600a , но аз си го зареждам на усет, но не стана първият път и сега все още продължавам да го тормозя докота не стане. Голяма беля и аз си взех на главата, но хладилника е на леля ми и ко да правя ....

Всичко записи: 367 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 18 Август, 2009 - 08:26:09
hladnia

Редовен участник

оказа точно така капилярката отива първо горе ,след изпарителя минава в 4мм и право в изпарителя на фризера,изключително глупаво направени
Наистина има и такива първо във хладилната част ,но щом са последователно изглежда не достига фреон .
Тези хладилници са много капризни към налягането на фреона - датчика е на изпарителя в хладилната част).
Явно му трябва време да поработи ,този датчик нещо май се шашави .
Пробвали вариант направо компресора (да не изключва )
Събира 42 грама фреон R600a , но аз си го зареждам на усет
Ако си вкарал 134а трябва хубаво ВАКУУМИРАНЕ.

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 18 Август, 2009 - 10:33:35
Pawel

Постоянен участник

Тормоза ми продължава колеги. В момента за сега съм го оставил на задна линия, но ще ви пиша като имам някаъв резултат.
Ще ми бъде интерсно кога ще започне да охлажда.
Колега Valio, послушах те за зареждането до изпотяване на смукателната тръба на компресора и взе че се получи работата. В крайна сметка заредих хладилника с около 50 грама фреон R600a. На степен 2 започна да изключва при 2 градуса в хл-ка и минус 18 в фризера. А включва при 8-9 градуса в хл-ка и минус 8 в фризера. Честно казано и аз не бих се наел повторно да заредждам такива хладилници. Благодаря на всички които се отзоваха относно проблема ми с този хладилник.

Всичко записи: 367 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 21 Август, 2009 - 18:05:47
Бейзат

Нов участник

Може ли да се направи с термостат К59.

Всичко записи: 27 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 23 Ноември, 2009 - 22:21:00
Valio

Постоянен участник
От: Варна

Не.... Само с К59 не може защото фризера е но-фрост което означава че трябва да има К54 ,часовник за обезкрежаване, нова схема и доста луда настройка между всичко това и не на последно място гламав майстор..............

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 23 Ноември, 2009 - 23:32:23
kolyo

Админ

Термостата е само един - в хладилната част.Монтира се на мястото на платката.
Часовника се монтира до компресора и се опъва само един проводник до куплунга на платката.
Познавам няколко "гламави" майстори, които ги преустройват за 15-тина минути - хванали се му цаката.

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Ноември, 2009 - 23:47:45
kamikatzeto

Редовен участник

Тия хладилници като се скапи платката и аз ги правя с часовник и К59.Захранването минава през НЗ контакт на часовника ,а на НО свързвам нагревателя.Часовника нагласям през12ч или през8ч за по 15мин.Платката ясрязвам за да мога да монтирам термостата на мястото и и използвам оригиналната врътка.Тия хладилници работят на такава температура както казва PAWEL 2/3гр.в хл -18/-20фр част и вкл7/9хл -10/-8фр.Работих няколко години втора употреба хл. и автом.перални тия боклуци масово ги изхвърляха от АНГЛИЯ било за платка или за не добро охлаждане.

Всичко записи: 214 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 24 Ноември, 2009 - 09:29:20
Todor Todorov

Постоянен участник

kamikatzeto какви дефростери слагаш?При положение, че часовника блокира в положение вкл. нагревател, какво ползваш за защита?
Това е вярно, имах случай на повредени дефростери без никакъв надпис.Въпроса ми е на колко градуса са?Наложи ми се да правя-единия беше на 40 ,а другия на 55 гр.Беше преди 2 ,3 г.Да не би да съм сгрешил?

Всичко записи: 414 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 24 Ноември, 2009 - 22:13:10
kolyo

Админ

дефростерите си остават старите - те са си вързани последователно с нагревателя фабрично

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Ноември, 2009 - 22:21:56
Pawel

Постоянен участник

Колеги, някой от вас помни ли за какво беше "мързеливото" ключе в хладилната част. Ако не ме лъже паметта не беше ли зимен режим на работа на хладилника или се лъжа?

Всичко записи: 367 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 14 Ноември, 2011 - 20:07:46
kolyo

Админ

Когато ключето свети е включен нагревателя на изпарителя в хладилната част

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Ноември, 2011 - 20:30:45
Fontas

Нов участник

На подобна платка и смених кондензатора но ми я донесоха с разкачени кабели и въпроса ми е тези 3 кабела как се връзват към ключа

(Добавено)
доколкото предполагам белия е по средата

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Авг. 2011 : Отправено: 08 Ноември, 2017 - 21:57:48

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник OCEAN APM 6825 - ­ платка [Страници (1)]