Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик MIDEA MSF-12HR - ­ вакуумиране

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (2): [1] 2 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Вакумиране на климатична система
propeler

Нов участник
От: Варна

В инструкцията за монтаж на климатик MIDEA MSF-12HR пише да се ползва вакум помпа за монтаж и да се направи вакум до стойност -10x10 на 6та Pa
та дали ще успея да достигна до този вакум с компресор от хладилник
компресора е 100 вата, но аз не бързам ще го изчакам 1-2 часа,

и има ли положение на крана при което да е затворен накрайника с иглата, тоест докато откачам маркуча от там да не испускам фреон.
Благодаря предварително!

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 10 Февруари, 2007 - 10:05:36
Ivanym

Нов участник

Мисля че 10 минути са ти достатъчни.Това което се изпуска е толкова минимално че едва ли ще окаже някакво влияние.

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 11 Февруари, 2007 - 00:01:56
propeler

Нов участник

Вакумирах го, пуснах го, но след 10 мин работа компресора ми дигна над 10 ампера ток при номинален 5.5 ампера и установих че налягането на фреона е много високо
някои може ли да ми обясни как се мери високото и ниското налягане
на климатика пише 2.6MPa високо и 1.2MPa ниско
прочел съм всичко във форума свързано с налягане но обикновено става въпрос за ниско 3-4 бар и високо 23-28 бар а на моя на табелката пише високо 26 бар и ниско 12 бар не е ли малко високо второто това са стойности от табелката .

Климатика работи, но вдига ампераж над 10 А а номинал исписано на табелката е 5.5А
та от там си мисля че има много фреон .
бихте ли ме посъветвали как бих проверил дали е нормално количеството фреон в системата и как бих го нормализирал
климатика е чисто нов и най вероятно е бил презареден

ако бъркам някъде ме поправете

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 17 Февруари, 2007 - 17:16:39
Гост

ОТСТРАНЕН

10А са много трябва да са около 6А нормално.

Отправено: 17 Февруари, 2007 - 20:00:54
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Според мене трябва да ползваш шестограм "5-ца" и да развиеш двта крана.
Ако са развити докрай, oпитай да ги завиеш и пак ги развии . Сериозно !!!

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Февруари, 2007 - 20:24:40
miro

Редовен участник

Провери да не ти е пречупена някоя тръба и замери налягането

Всичко записи: 239 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 17 Февруари, 2007 - 21:08:24
Ivanym

Нов участник

Нещо го товари компресора,кажи за налягането на топло и студено.
Видя ли за пречупена тръба????

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 17 Февруари, 2007 - 21:48:47
kolyo

Админ
От: Русе

Сигурен ли си че амперклещите ти мерят точно ? Може батериите да са изтощени.
Мидеите имат вградена токова защита и ако тока превиши допустимия, климатика спира и показва грешка.
Пък и вече е обсъждано, че тока в режим на отопление може да превишава номиналния до 50% .

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Февруари, 2007 - 00:22:28
propeler

Нов участник

Имам пълна документация , ето линк, и някои друг може да прояви интерес :
http://www.midea.com.ua/support/support7.html
Хубаво е да има схема на това което правиш, не бих се хванал иначе да си го слагам сам.

Климата тръгна работи добре заспа на 6 ампера , предположението на nebelservice се оказа правилно - кранчетата нещо запират
странно ма като ги развъртях всичко си дойде на мястото

бих искал да ми обясните как мога да проверя все пак дали фреона си е в норма и ако е испуснал как бих могъл да го нормлизирам става въпрос за R22 само с манометър може ли и като се мери как зависи температурата върху налягането

защото съм решил да си го подържам сам и ще се наложи да си правя сам профилактиката

(Добавено)
МАЙ СЕ зарадвах предварително пак скочи тока на 10 ампера спрях го изчаках 10 мин и пак го пуснах веднага скочи до 10 ампера пак го спрях към 4 пътния вентил ли да се насоча .
пускам го и не го пипам, в смисъл не му давам никакви други команди и както си работи на около 6 ампера се повишава до 10 а на външното тяло пише максимум 9.1 ампера през цялото време климата си топли направи стаята от 21 на 25

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 18 Февруари, 2007 - 15:54:07
kolyo

Админ

propeler, не пречи на климатика да работи.
направи стаята от 21 на 25 градуса
ами задай му по ниска температура и го остави - той сам ще си изключи.
най добре е да бъде от 20 до 24 градуса
Гледай вентилатора на външното тяло- ако спира и тръгва значи климатика е добре.
И за кви 12 бара ни говориш :

att-45d86d3a47cdcSH12.gif

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Февруари, 2007 - 17:02:31
nov

Участник
От: Брезово

както си работи на около 6 ампера се повишава до 10 а на външното тяло пише максимум 9.1 ампера

Не разбрахме това повишаване плавно ли става или рязко скача ампеража.

Всичко записи: 63 : Дата на рег-ция: Септ. 2006 : Отправено: 18 Февруари, 2007 - 20:48:45
propeler

Нов участник

благодаря на хората който се опитаха да помогнат

проблем няма !прав е колето! - проблема се оказа в ампер клещите
при първото пускане налягането в системата е ниско затова пусковия ток е малък и не подскачала стрелката до края на скалата и след известна работа се повишава налягането пусковия ток се повишава и стрелката залепва на 10
тоест грешката е в мен неправилно подбрано делене на амперклешите

ще се науча някой ден човек се учи цял живот

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 18 Февруари, 2007 - 21:54:47
kolyo

Админ

propeler, че аз от твоя мануал съм я извадил, също и това :

att-45d948a292493SH12.gif

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Февруари, 2007 - 08:49:42
propeler

Нов участник

ок! благодаря куцо за моя няма, но си мисля те другите едва ли са по различни
ще видя някои подобен със същия фреон и същея компресор от другите модели няма начин да не е същия само кутията друга или поне ще бадат задоволително близко

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 19 Февруари, 2007 - 23:09:31
kolyo

Админ

propeler, НЕ ПРЕЧИ НА КЛИМАТИКА ДА РАБОТИ.

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Февруари, 2007 - 23:11:09
propeler

Нов участник

ок де няма да го пипам само питам той си работи от вчера нон стоп климатизира помещението

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 19 Февруари, 2007 - 23:11:42
turboie

Постоянен участник
От: любимец

при първоначално вакуумиране като се свърже вакуум помпата трябва ли да се развие горния големия кран или се прави при завити и 2 та крана?

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 31 Януари, 2008 - 20:12:39
fujitsu

Постоянен участник

"Първоначално" се вакумира при завити кранове.

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 31 Януари, 2008 - 20:30:43
p1

Постоянен участник
От: Сливен

според големите мъдри глави първо се развива дебелия кран и после тънкия.след това климатика се пуска на охлаждане поне за половин час.и са прави ама май да си призная не го правим

Всичко записи: 379 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 31 Януари, 2008 - 21:34:55
petko

Редовен участник
От: София

Има има))......Първо малкия до около 1бар след това махаш манометрите и после развиваш наред.... ама пробвай да намериш някой дето си разбира от работата....

Всичко записи: 168 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 31 Януари, 2008 - 21:41:56
turboie

Постоянен участник

аз направих точно обратното . лошо ли е това каво може да доведе?

но се оказа че от голямата гаика истърва микро и веднага завих крановете, но с фреона които взе да илиза ми се стори че излиза и масло от компресора, вазможно ли е с фреона и да е напълнило тръбите и с масло ??

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 31 Януари, 2008 - 21:41:58
miro

Редовен участник

Mоже да се вакумира и с прахусмокачка,дори.Първо развиваш крана на тънката трабада исъсква и го завиваш и количествотонавлязло в системата го изпускаш през игата да ислезе с въздуха,после ги развиваш и двата.Така се прави когато не се вакумира,фреона е по тежък от въздуха и го изтласква на вън и системата се продухва по този начин.Няма да имаш загуба на фреон,защото климата е зареден за 5-7 метра тъбен път,а много рядко се слагат пове4е от 3 метра траби.[/i]

Всичко записи: 239 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 31 Януари, 2008 - 23:09:22
p1

Постоянен участник
От: Сливен

miro тука има един дето работи по този начин.всички му се радваме.и колко трябва да си изпусна климатиците че и двата са с по 2м. тръби

Всичко записи: 379 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 31 Януари, 2008 - 23:27:44
miro

Редовен участник

miro тука има един дето работи по този начин.всички му се радваме.и колко трябва да си изпусна климатиците че и двата са с по 2м. тръби

Нали иска да се научи колегата и тябва да знае как се прави.
За испускане то знаеш как се изшислява,понеже си перфекционист и всичко искаш да е точно както пише по книгите,би трябвало за да не се мъчи машината да махнеш от фреона.
Каквото пише по книгите,не се ражда по нивите.
Дъли ще го вакумираш или не е без значение,тука въпроса е дали ше работи машината 15 години ако не се вакумира или 20 години ако се вакумира.Знам клими на по 15 години които не са вакумирани и още работят и ако се скапят няма да е заради това че не са вакумирани,вервай ми.

Всичко записи: 239 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 31 Януари, 2008 - 23:48:50
turboie

Постоянен участник

става въпрос че попитах вазможно ли е с фреона да е попаднало част от маслото на компресора в тръбите?
и като го развия гайката да правя нов конус това малко ще истече , ако има попаднало такова с фреона.
трябва ли да се долива малко ако има малко истичане или не е фатално ми е въпроса ?

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 31 Януари, 2008 - 23:57:17

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик MIDEA MSF-12HR - ­ вакуумиране [Страници (2): [1] 2 » ]