Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик HITACHI RAS-25CNH2 - ­ дъмп

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Светодиода мига 13 пъти
miro

Редовен участник

Климатик HITACHI RAS-25CNH2 - Светодиода мига 13 пъти
Търся решение на проблема !

Всичко записи: 239 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 13 Февруари, 2007 - 04:32:25
kolyo

Админ
От: Русе

Грешките са написани на капака :
13 мигания - процесора на платката на вътрешното тяло не "вижда" EEPROM-a
Трябва да се смени платката на вътрешното тяло.
На тези климатици обикновенно се поврежда външната платка, така че в много сервизи се търкалят вътрешни платки.
При мене има такава платка с процесор HC6433714H C95(на процесор има лепенка 23475А)- мога да и прочета дъмпа, но има ли кой да ти го зареди

att-45d160b549a42achi.gif

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Февруари, 2007 - 08:35:28
joroklima

Постоянен участник

Климатик HITACHI RAS-25CNH2 - Светодиода мига 13 пъти - имам същия проблем

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 08 Април, 2007 - 20:05:48
kolyo

Админ

Записах нещо, а дали ще ти свърши работа - не знам :
Изтегли файл: Hitachi23475A.rar
Изтеглен пъти: 607

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Април, 2007 - 16:22:12
joroklima

Постоянен участник

Благодаря Kolyo! Виждам че си я чел с PonyProg , ще я запиша с него и ще дам резултат след това какво е станало.

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 11 Април, 2007 - 00:51:03
shri

Нов участник
От: Варна

Hitachi RAS-25CNH2
Здравейте инверторен климатик Hitachi RAS-25CNH, проблема е следният.
Работи на топлене 3мин. и изключва чака няколко минути и пак тръгва, а би трябвало да не спира. Почва да духа топъл въздух нормално, но преди да е климатизирал помещението след няколко минути спира компресора и чака известно време и после пак тръгва.
Моля за насоки къде да търся проблема и какви измервания да направя. Климатика е донесен при момчетата и включен и мога да меря без проблем и да гледам и двете тела.

Тръгва компресора и вентилатора. Има 3 светодиода един под друг. Светят долните два. Започва да духа леко топъл въздух от вътрешното тяло. След минута горния диод светва за малко, като докато свети този под него угасва. Това се повтаря два пъти и после светват и трите диода и след 15-тина сек. климатика спира, диодите угасват. Остава още около 30сек. да върти вентилатора и спира. Стои така няколко минути и пак тръгва отново за няколко минути.
Сменихме датчиците за проба на външното тяло и компресора, но без резултат. Не знам това с диодите нормално светене ли е или дава някаква грешка. Казаха, че климатика е 12 годишен. Дали няма ликажни електролити някъде по платката си мисля. Големия филтриращ кондензатор 780Мф/470В е в ред мерих го. Може ли компресора да прави проблем и затова да изключва или малко вероятно?

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Яну. 2013 : Отправено: 12 Февруари, 2013 - 11:55:25
kolyo

Админ

Ако мига веднъж, по добре провери вътрешния тръбен датчик

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Февруари, 2013 - 12:32:33
shri

Нов участник
От: Варна

Оказа се прав колега. Момчетата са сменяли датчиците и са забравили да сложат тръбния. Сега при включени датчици дава 7 премигвания на диода. Прочетох, че това значело проблем в термистора ако съм намерил верния сервизен мануал разбира се. За кой термистор става на въпрос и къде се намира за да го измеря, или какво означава 7 премигвания?

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Яну. 2013 : Отправено: 14 Февруари, 2013 - 11:18:22
kolyo

Админ

Замери напрежението на изводите на датчиците във външното тяло - трябва да показват 3-4 волта

att-511cb67215bbb5CNH.gif

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Февруари, 2013 - 12:03:30
radius

Нов участник

Здравейте,
И аз имам проблем с 13 мигания, но на външното тяло. Вътрешното работи на вентилатор само и не отчита грешки. Докато разбера, че и външното има EEPROM, успях да сваля на вътрешното и да го програмираме с файла от темата, но без резултат. Върнах си стария чип и сега съм се насочил към външното тяло. Компресора е здрав. Свалих външната платка ( кода и е ORZK23353A и 8450595B) и имаше доста окиси в една област. Почистих ги и презапоих цялата платка, тъй като имаше прегрявали резистори и не бях сигурен да няма студена спойка. Без резултат - продължава да си мига 13 пъти. На кутията на външното тяло е описано "EEPROM read error" с верятен проблем в "Main P.W.B. (Power Circuit, EEPROM, etc.)". Не се сещам дали съм мерил някакви напрежения(правя го от 1 год.), но си мисля че щом има напрежение към вътр. тяло и работи самодиагностиката, значи не е проблем със захранване. Остава EEPROM-a. Има една лепенка отгоре с надпис 023378, мисля че е същия като вътрешния S24C01. По важно е дъмп да намеря, а и да не се окаже проблем с големия чип мицубиши М68351-02. Прикачвам снимка.

Някой може ли да помогне с дъмп ( а и с цена за външна платка).
От Варна съм.

П.С. Оказа се пробил диод от групата D501-504.

att-518ccc420b463ORUM.jpg

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Май 2013 : Отправено: 10 Май, 2013 - 13:22:33
kolyo

Админ

Климатика е HITACHI RAC-25CNH2 външно, вътрешно не се чете.
Ако може инфирмация за датчици вътрешно тяло въздушен и тръбен колко са им стойностите и кодове за грешки на платка външно тяло и грешките които се показват на вътрешно тяло.
алсберг

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Септември, 2013 - 15:34:48

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик HITACHI RAS-25CNH2 - ­ дъмп [Страници (1)]