Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Мраз 80 - много ­ замразява

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

polaris

Нов участник
От: Варна

Здравейте,
въпроса ми е за хладилник Мраз 80, горе-долу в добро състояние (не питайте защо въобще го ползвам). Замразява много, всичко става на кокал, терморегулатора е на 1 - 2 и пак така. Не му знам историята, но доста е ползван. Може би проблема е в терморегулатора, какъв да взема, вид, модел...Що за животно е тоя хладилник, според мен е без компресор (не съм специалист, не ми се смейте), каква мощност има, колко харчи, че нищо не пише на него. Една част от това жило на терморегулатора остава извън корпуса на хладилника, около 1/3. Така ли трябва да е, без изолация. Или датчика е накрая на жилото? Помогнете да го закрепя още малко време...

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 17 Април, 2007 - 18:39:28
qsen

Участник

Осезателя на термостата трябва да е закрепен чрез метална скоба кьм долната дясна трьба на камерата.Хладилника ти работи с нагревател 90w-консумационна мощност
Замразява много, всичко става на кокал,
Най-вероятно е от термостата.В който и магазин да отидеш за хладилни рез.части кажи че ти трябва термостат за амонячен хладилник

Всичко записи: 86 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 18 Април, 2007 - 08:38:28
pac_

Участник

Не Се коси!Малките "Мраз" са така когато се прецака термостата.Тези амонячни хладилници са голямя работа.Могат да работят с много години.Имаме такъв в къщи.Още работи.Сигурно е над 30 годишен.
Провери в магазина за резервни части.Все нещо ще се намери да приспособиш за това"амонячно чудо'!
Айде късмет и успех!

Всичко записи: 73 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 16 Май, 2007 - 22:25:06
pockoc

Нов участник

Здравейте И аз имам същият хладилник. Термостатът му не работеше(докато беше цял) и замразяваще до кокал...след едно преместване вече не иска да работи.
От 3-4 дена е пуснат и замразява само вечер...т.е. за 24часа само за няколко часа работи.
След това се размразява.
Изключих му реостата от системата и свързах веригата без него, но ефектът беше същият.
Къде може да е проблема?
Благодаря

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 20 Септември, 2007 - 23:35:18
provigo

Нов участник

Тези амонячните хладилници освен амоняк и маалко водород, имат и много вода вътре. Вода/амоняк/водород-50/48/2%. Та тия стоманени тръби с течение на времето корозиарт много и хладилника се запушва. Когато много замразява е добре да погледне дали изобщо термостата е включен във веригата, понеже много майстори когато термостата е развален го свързват 'накъсо' отзад и нагревателя си работи постоянно. И тогава започва многото замразяване. Много важно правило! НИВЕЛИРАНЕ НА ИЗПАРИТЕЛЯ! Някой нивелират хладилниците като гледат отгоре самия шкаф дали е на ниво. Това не е правилно, важното за системата е изпарителя да е нивелиран. Отклонение му дават до 2мм денивелация. Нивелиране за компресорен хладилник не е необходимо!
pockoc:
От 3-4 дена е пуснат и замразява само вечер...

Да не си го оставил нощна смяна Виж дали отзад тръбата която излиза от оня големия цилиндър е гореща. И също онази навитата тръба като елипсовидна серпентина (абсорбера) трябва да е приятно топла, да се понася от ръката. Ако абсорбера изстине считай че хладилника запушва. Обръщай го, мятай го като прани гащи току виж се отплушил. Но не го удряй по тръбите отзад - опасно е! И не забравяй накрая нивелиране на изпарителя (камерата)!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 21 Септември, 2007 - 00:20:22
pockoc

Нов участник

Значи, серпентината е доволно топла, но не гореща...както казваш поносима.
Но тръбата влизаща в изпарителя (камерата) е хладна, клоняща към изстиваща.
Това измерване го направих сега, когато хладилника работи или поне показва такива признаци
Благодаря за информацията, ще пробвам да го поразтреса и нивелирам...и ще видим
Поздрави

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 21 Септември, 2007 - 00:47:07
pockoc

Нов участник

Това с нивелацията май действа.
Беше ми много странно, защо когато го дръпна да го видя отзад работеше, а като го върна на мастото му и се размразява.
Днес мина дневна смяна, надявам се да го убедя да работи 24-часови

Много благодаря за помощта!!!

Поздрави

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 21 Септември, 2007 - 21:40:29
stoianova

Нов участник

имам мраз малък , почна да се размразва какво да правя на 30 години е до сега работеше.
даите съвет.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 12 Декември, 2008 - 15:40:47
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=2&topic=128

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Декември, 2008 - 16:06:53
stoianova

Нов участник

пиша пак за малък мраз на 30г.
като го обърнах проработи , но сега прави всичко на кокал
какво да правя, нямам друг и ми е черно пред очите
моля помогнете

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 16 Декември, 2008 - 15:46:52
Silves

Редовен участник
От: В.Търново

Термостата е заминал! Купи си нов от който и да е магазин за електроуреди. Вземи старият със себе си.

Всичко записи: 135 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 16 Декември, 2008 - 21:14:29
kolyo

Админ

Мраз 80 - индикация
Здравейте! Има мраз 80 в квартирата където съм, но замразява в повече.
Термостата си работи - включва и изключва, но индикацията на копчето се е изтрила с времето и сега не знам дали съм го включил на макс. или на мин.
Моля някой ако има индикация да сподели на къде се "усилва" и на къде се "намаля" .
Благодаря предварително!
lelq_veska

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Април, 2009 - 20:17:32
Bat Lyubo

Постоянен участник

По часовниковата стрелка се усилва, съответно обратно се намалява и като стигне до край с малко по-силно завъртане се поставя на нула/изключено/.

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 21 Април, 2009 - 15:53:57
lelq_veska

Нов участник

Благодаря!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Апр. 2009 : Отправено: 21 Април, 2009 - 22:54:23
kolyo

Админ

хладилник МРАЗ 80 - термостат
Здравейте всички във форума.Някой може ли да ми каже с какъв термостат мога да заменя стария.
В момента хладилника може да се използува като фризер.Яицата най отдолу замръзват.
Благодаря предварително.
kamikatzeto

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Ноември, 2009 - 14:59:22
Todor Todorov

Постоянен участник
От: Шумен

К -50

Всичко записи: 416 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 18 Ноември, 2009 - 20:54:53

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Мраз 80 - много ­ замразява [Страници (1)]