Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик OSAKA CH-12-SBP

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (2): « 1 [2] ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Гого63

Нов участник

Първо смени кондензатора на вътрешната платка(оградения в червено)
Имам два такива климатика. Девятка и дванайсетица. Едим много умен токаджия ми каза, че външното и вътрешното тяло си комуникират. Реално двата оптрона до оградения с червено кондензатор са проблема. И двата ми климатика имаха описания проблем. И двата се оправиха след смяната на оптроните
Поздрави и успех!

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2019 : Отправено: 28 Януари, 2019 - 18:19:46
_Technics

Нов участник

Колеги, някой успя ли да разбере проблема с несработващия вътрешен вентилатор, нетръгващ само в режим "топло" ?

(Проверени датчици, подменени всички кондензатори, добре изменящо се напрежение върху самия тръбен датчик и адекватна промяна напрежението към пина на процесора....) дали е остсраним хардуерен проблем или бъг в паметта ? (която като гледам не е изнесена на външен чип, а в самия процесор...)
....да, въпроса ми беше дали може заради нарушена комуникация да не сработва вътрешния вентилатор, при положение, че външното тяло изпраща горещ фреон и както и аз попадам на такива SBP-та, така и колегите коментират, външното тяло сработва, пуска горещ фреон, а вътре вентилатора не се върти. Съветите са за проверка и поправка на комуникация... затова питам възможно ли е? Би трябвало, когато се загрее в режим отопление дори от външен източник на топлина "pipe sensor"-а мотора да тръгне.....

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Дек. 2012 : Отправено: 10 Януари, 2020 - 10:28:43
kolyo

Админ
От: Русе

За да тръгне турбината, трябва да получи сигнал от външното тяло.

Свалят се двете платки, подвързват се и се мери с осцилоскоп на червения кабел.

Всичко записи: 11837 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Януари, 2020 - 10:53:27
_Technics

Нов участник

Колегата kolyo, както винаги излезе прав. Турбината не се контролира от pipe sensor-а, а по комуникация. След възстановяване правилната комуникация - тръгна (контрола на оборотите естествено е трагичен [макар, че рециклирах електрониките]). Странно решение на Осака да си пуска външното тяло без наличие на комуникация, което мен ме подведе и ми насочва вниманието в друга верига и реално несъобразно с реалната топлина постъпваща във вътрешния топлообменник... но това е положението. Опита си каза думата
Евала !

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Дек. 2012 : Отправено: 11 Януари, 2020 - 21:47:54
bateray

Нов участник

Здравейте,
От днеска и аз имам проблем на CH-12-SBP вътрешното тяло на топло на духа изобщо, питата е гореща, на студено духа вентилатора. Как мога да оправя комуникацията между вътрешното и външното тяло?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Март 2020 : Отправено: 24 Март, 2020 - 20:45:06

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик OSAKA CH-12-SBP [Страници (2): « 1 [2] ]