Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник BEKO BXBEC 365 - ­ термостат

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

sven

Нов участник

Здравейте! Имам следния проблем с хладилник BEKO BXBEC 365 :
Преди няколко месеца техник смени термостата на хладилника. След седмица вече не включваше - включвах го аз на ръка.
Иначе, всичко друго си работи перфектно...до момента, в който трябва да включи.
Реших да сменя термостата - Ranco K59L1035 - и в магазина ми дадоха друг - Ranco K59P1686, който бил същия(?!). Смених го, но...вече не изключва.
Аз ли греша някъде, да не би да съм го свързал погрешно. Кои контакти се свързват от 4, 6 и 3? При мен са свързани 4, 6, и масата. Моля, помагайте!
Благодаря предварително!

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 27 Април, 2007 - 09:21:56
Bat Lyubo

Постоянен участник
От: Русе

Къде е поставен осезателя на термостата?

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 27 Април, 2007 - 09:45:42
sven

Нов участник

Ако е това, за което си мисля , закрепено е с 2 винта зад/на плочата, от която се окапва водата при изкл. или замръзва при вкл.

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 27 Април, 2007 - 11:01:21
kolyo

Админ

Преди няколко месеца техник смени термостата на хладилника.
защо го смени ?
каква беше температурата в помещението ?
Пазиш ли стария термостат ?
По добре върни него и се опитай да го регулираш от винтчетата, но изчакай да дойдат майсторите и да ти кажат кое винтче да въртиш.

Всичко записи: 11376 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Април, 2007 - 11:43:03
sven

Нов участник

Смени го, защото хладилника спря да работи. Едната клема/"обувка" беше нагоряла. Температурата в стаята е сигурно 20-25 градуса. Стаята се отопляваше и през зимата, така че едва ли това е проблема. Пазя термостата, който сложи техника - Ranco K59L1035.
Все пак, да не би да съм го свързал погрешно. Кои контакти се свързват от 4, 6 и 3? При мен са свързани 4, 6, и масата... Със 6 се свързват 2 кабела, единия от които е за лампата. 3-ката остава свободна...

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 27 Април, 2007 - 11:57:05
joroklima

Постоянен участник

по принцип се връзва на 3 и 4 на термостата . 6 е за нагревател за обескрежаване . Но и на 4 и 6 трябва да ти изключи .
Да не би да си кръцнал осезателя ако ти е бил дълъг. В този случай няма да изключи никога .

А за тази плоча дето казваш ( изпарител ) замръзва ли изцяло като работи хладилника или не

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 27 Април, 2007 - 12:31:32
sven

Нов участник

Абе мислех да го резна, че е доста дълъг...
След като размислих, навих го и го мушнах зад гореописаната от мен плоча.
Така, свързах го, работи добре - горе(камерата) замразява, също и долу започна да става студено. Изпарителя замръзва изцяло, после се топи...мисля, че там няма проблем. Сега забелязах нещо (като размених кабелите) - бях го оставил в крайно "0" положение, а той започна да работи. Не трябваше ли да е изключен?

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 27 Април, 2007 - 12:41:18
joroklima

Постоянен участник

sven, грешката е в мен . Правилно си го бил свързал , но и така трябва да изключи като направи температура.
Да не си пречупил осезателя като си го навивал ?

Платката в хладилника изцяло трябва да заскрежи . Даже ако я пипнеш с мокър пръст трябва да го лепи. Ако го прави това нещо и пак не иска да изключи нов термостат

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 27 Април, 2007 - 13:46:01
sven

Нов участник

Знам ли, но не ми се вярва да съм го пречупил. Ще видим дали ще изключи...

Този е чисто нов - вчера го купих!
Заскрежи се, температурата в хладилника е около 12 градуса, а в камерата водата започна да замръзва.

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 27 Април, 2007 - 14:06:47
joroklima

Постоянен участник

Няма значение че е чисто нов . Понякога и те са дефектни , а може и ти да си го повредил!
Ето ти схема >>>>
Изтегли файл: att-4631e18dc7d38rmo3.gif
Изтеглен пъти: 2122

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 27 Април, 2007 - 14:09:21
sven

Нов участник

Да, и това е възможно...

(Добавено)
Явно няма да го бъде. Още не е изключвал. Температурата е 5-6 градуса, а в камерата всичко замръзна... Ще поработи още малко и го спирам.
Схемата я видях в един руски сайт...
Благодаря ти, както и на всички, които се опитаха да помогнат!

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 27 Април, 2007 - 14:16:33
Bat Lyubo

Постоянен участник

Сигурно си пречупил осезателя. Сложи термостата, който ти е поставил техника, изводи 6 и 4, включи хладилника да работи и като изключи сам изчакай 10 мин, свали бялото капаче на термостата и леко завий винтчето докато включи. Внимавай пак с осезателя!!!!!!!

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 27 Април, 2007 - 14:52:28
sven

Нов участник

Ще го направя!
Ако не съм "ожънал" и тоя осезател...

(Добавено)
Така, тая гад работи - изключи и след десет минути отворих вратата, за да направя това, което каза Bat Lyubo и...включи. От вибрациите при отваряне на вратата - включва! Това го бях забравил.
Да завивам ли винтчето или...мисля да изчакам още едно изключване и 15-20 мин. след това дали ще включи сам.

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 27 Април, 2007 - 15:03:13
Bat Lyubo

Постоянен участник

съвсем леко го завий, 1/4 оборот.
след това трябва да включва и изключва сам . Ако пак не включи, още 1/4.

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 27 Април, 2007 - 16:32:45
sven

Нов участник

Точно това направих, защото пак не включи само, а от вибрациите...
Още не е изключил. Аз тъкмо го направих и писах...Изключи сега, ще чакам да включи...

(Добавено)
Сам включи! Дано да се е оправил. Bat Lyubo, благодаря ти!
Понеже са различни като означения:Ranco K59L1035 и Ranco K59P1686, може би и характеристиките им са различни. Ако втория иска много по-ниска температура, за да сработи? На Ranco K59P1686 осезателя е много по-дълъг и по-дебел и затова питам...
Иначе хладилника работи перфектно вече.

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 27 Април, 2007 - 16:49:29
Bat Lyubo

Постоянен участник

Ами като го беше сложил и не изключваше с него, какво повече има да разбираш? На боклука!

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 28 Април, 2007 - 10:58:37
Дани___Д

Редовен участник
От: Видин

Колеги, незнам защо се занимавате с глупости( настройка на КИТАЙСКИ термостати), а не си купите ОРИГИНАЛЕН Ranco термостат.
Не съм срещал дефектен нов истински термостат.

Всичко записи: 174 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 28 Април, 2007 - 21:28:20
joroklima

Постоянен участник

Дани___Д - напълно си прав . Но мисля че този форум затова е направен , да помогнем с каквото можем. А пък такива като Sven , сами решават какви части да използват : ( оригинални или ментета )
А пък и не винаги продавачите са коректни , като видят че не си в час ще ти предложат китайско менте за оригинал .

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 28 Април, 2007 - 22:02:10
Дани___Д

Редовен участник
От: Видин

А пък и не винаги продавачите са коректни , като видят че не си в час ще ти предложат китайско менте за оригинал .
За съжаление е така. Мила родна картинка.

Всичко записи: 174 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 28 Април, 2007 - 22:37:57
matra6ata

Нов участник

Здрасти и от мен! Днес и аз цял ден сменям термостат (само дето не му знам модела). На самия термостат са дадени два вида комбинации: 3-4; 3-6. Показателите и на двата варианта са еднакви, с изключение на това, че при комбинация 3-6 има допълнителна буква "μ". Някой може ли да ми обясни какво означава тази буква? И има ли значение, коя от двете комбинации ще избера да свържа?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 16 Септември, 2009 - 22:36:28
modac

Супер участник
От: София

Sven,просто е трябвало да извикаш техника да си оправи нещата,а не да се мъчиш и да стоиш без хладилник.Клемите на К59 са 4 и 6 3 е за нагревател.Не съм съгласен,че китайското ранко е лошо,аз работя само с такива и нямам проблеми.Колкото то винта за реглаж горещо ви съветвам колеги не си правете експерименти да го въртите,защото това е сигурен начин да повредите термостста,ако ще и немско ранко да е.

Всичко записи: 590 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 17 Септември, 2009 - 11:21:33
donkiko

Участник
От: София

K59 Thermostats
3-4 = main switch closes on temp rise
3-6 = aux switch opens in OFF position

Всичко записи: 79 : Дата на рег-ция: Юли 2007 : Отправено: 06 Март, 2011 - 14:47:17

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник BEKO BXBEC 365 - ­ термостат [Страници (1)]