Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Schreiber APM 6855 - ­ изписва H

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Висока температура в хладилното отделение
gugko

Нов участник
От: Русе

Здравейте, имам проблем с хладилник Schreiber APM6855 , има дисплей който показва зададената температура на хладилника и фризера.
От 3 дена на мястото на температурата на хладилника изписва 'H' и температурата на хладилника спада от +4 на +9 градуса. Фризера си работи нормално!!!

Уплътнителя на врата си прилепва добре за лед по изпарителя немога да кажа понеже вече е изключен от захранването хладилника.
Намерих в един английски форум пишат за същия проблем но неми стана ясно /него разбирам много много езика/ как е разрешен проблема.
Ето линк: http://www.ukwhitegoods.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=21197
Ако някой разбере нещо

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 12 Май, 2007 - 18:38:44
kolyo

Админ

При системи "FROSTFREE" aко сте оставили вратата отворена, във фризера ще се натрупа лед, който ще блокира въздуховода или вентилатора.
Изключете захранването на хладилника за 24 часа и след това го включете отново

H = HIGH [hai] - висок, издигнат, възвишен

H - висока температура

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Май, 2007 - 19:37:19
gugko

Нов участник

kolyo благодаря. Хладилника се оправи

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 07 Юли, 2007 - 19:37:02
kolyo

Админ

Пита ли в "Бонекс" - нали оттам си го купил

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Юли, 2007 - 19:45:11
kolyo

Админ

Хладилник Schreiber APM 6855 - ­ SUPER сам се включва и работи постоянно
Хладилник Schreiber APM 6855 сам включва супер фриз (снежинка на дисплея) и смъква температурата до -25 гр. на фризера. Всичко останало си работи нормално. Хлад-ка е нофрост, внос от европа през 2005 г. съм го купувал. Има малко дисплейче за т-та на хладилника и на фризера.
Моля някой да помогне. Предварително Ви благодаря.

Като натисна бутон SUPER снежинката угасва, работи нормално половин ден и после пак се включва звездичката.
Изключих го от захранване, почти цял ден, но нямаше ефект.
dimbodi
Може самия бутон да дава утечка - разпой го и пак пробвай

Хладилник Schreiber APM 6855 - ­ датчик
Здравейте, за известно време се орави, но сега отново не работи както трябва. Тоест много работи. не получава адекватна информация за температурата във фризера.
Прегледах всички връзки и конектори. Итересното, което установих, че отстрани на корпуса зад едно капаче има един конектор, след който са две усукани жички. Дали там е имало термометър или това е термодвойка не знам, но пък преди си работеше нормално.
За температура на фризера сега ми показва най различни показания. Ту "Е", ту 05, ту -18. Редува ги постоянно. Иначе замразява.
Но ме притеснява, дали няма да изгори така целия хладилник.
dimbodi

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Февруари, 2012 - 14:44:55

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Schreiber APM 6855 - ­ изписва H [Страници (1)]