Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик Osaka CH-12-JNE - ­ грешка F4

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

fujitsu

Постоянен участник

Имам следният проблем с климатика - 8 - 10 минути след включването на климатика в режим отопление машината спира да работи - не е достигнала зададената стайна температура, а на дисплея се появява F4.
Така става сега, когато навън е 13 - 15 градуса, така беше и при по-студено време. Майстор му сменил бобината на четирипътния вентил, но проблема продължава да си го има.
Моля за помощ. Какво означава тази грешка F4 ?

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 24 Май, 2007 - 10:57:00
lichkata

Редовен участник
От: Горна Оряховица
провери първо фреона и ако е добре е тръбния датчик на вътрешното тяло,но най вероятно е фреона и датчика отчита много висока температура над 65градуса и спира системата и затова изписва тази грешка.

Всичко записи: 139 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 24 Май, 2007 - 17:04:20
fujitsu

Постоянен участник

lichkata ще проверя, благодаря ти.
Не съм много сигурен, но мисля, че някъде във форума четох, че кодове за грешки за осака не се намират или било трудно.
Ако някой разполага с такива кодове ще съм му благодарен да ги сподели.

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 24 Май, 2007 - 17:17:13
СТОЯН

Постоянен участник
От: Бургас

Пусни го на вентилация,ако няма тази опция пусни го на студено но на високи градуси да не включва машината,
ако пак изпише F4 е вътрешен вентилатор

Всичко записи: 250 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 24 Май, 2007 - 19:21:06
miro

Редовен участник

Измий го, сигурно е замърсен и го рестартирай.

Всичко записи: 239 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 25 Май, 2007 - 14:09:56
fujitsu

Постоянен участник

Климатик Осака CH 12 JNE - блокира
Работи около 15 мин и блокира. компресора и фана спират. Турбината продължава да вентилира доста силно, не приема команди от ДУ. Всичко това при не достигнати градуси. Няма друг начин да се възстанови освен с изключване от контакта. какво може да причинява това?

тоя модел има часовник на дисплея

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 05 Декември, 2012 - 21:04:16
СТОЯН

Постоянен участник

тоя модел има часовник на дисплея
кабела за връзка на дисплея с платката сменян ли е
имаше къси и по-дълги кабели с феромагнит против смущения.

Всичко записи: 250 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 06 Декември, 2012 - 22:26:33
Cavalera

Нов участник

климатик е Osaka CH-12-JN - блокира
Здравеите, моя климатик е Osaka CH-12-JN, на дисплея има часовник
проблема е че наскоро му сменихме клапана обаче сега като го пусна работи 5 мин и 5 мин изключва по часовник точно
като го остава да работи няколко часа тои се бъгва и блокира в някаква фаза независимо дали духа или не като му блокира и дистанционното и може да се изключи само от тока като през това време външното тяло яко бръмчи
може ли някои да ме насочи за какво става въпрос че не сам и на ясно с климатиците ???

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Дек. 2012 : Отправено: 12 Декември, 2012 - 15:12:04
СТОЯН

Постоянен участник

по горе съм написал че трябва да се смени кабела от часовника до платката с такъв които има феромагнит против смущения
иначе часовника блокира климатика по описания от теб начин и не приема команди от дистанционното.

Всичко записи: 250 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 14 Декември, 2012 - 18:58:44
Cavalera

Нов участник

този кабел само на дистанционното ли прави проблем или и на друго защото още преди на блокира дистанционното тои работи на някакав смотан режим
доколкото знам като го включа трябва 1-во да си направи температурата после да изключи а тои 5 мин духа 5 мин седи почивка

СТОЯН, този кабел специализиран ли е за тези климатици или може да се набави от друго
и моля много искам да разбера за режима които написах за 5-те мин дали се дължи от кабела също?

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Дек. 2012 : Отправено: 14 Декември, 2012 - 20:29:39
СТОЯН

Постоянен участник

http://prikachi.com/images.php?images/728/5614728p.jpg
това е късия кабел.Фабрично нямат магнит но може вече да им слагат. Без него климатика понякога си прави каквото си иска и накрая блокира тотално и не приема команди от дистанционното.След рестарт се оправя за известно време.Не знам при теб дали това е проблема.EMERGENCY-това е бутон за ръчно пускане на автоматичен режим.Рестарт е като го изключиш от контакта за 2-3минути и пак го включиш.

att-50cd95a98312e2JNE.jpg

Всичко записи: 250 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 16 Декември, 2012 - 10:59:37
Cavalera

Нов участник

утре ще му намотаем феромагнит и ще го пробваме да видим на работата разполагаме с некакви такива глупости
само да питам и на двата кабела ли требва да им сложим и на късия и на дългия ли?

изпратихме платката на някакав твои съгражданин Боби майче се казва пак ще видим какво ще направи

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Дек. 2012 : Отправено: 20 Декември, 2012 - 15:49:58

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик Osaka CH-12-JNE - ­ грешка F4 [Страници (1)]