Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик Midea MSG-24HR

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

V_power

Нов участник

Здравейте колеги.Имам следния проблем с климатик Midea MSG-24HR, на клемореда на кабелите на външното тяло навсякъде излиза фаза.
Какъв може да е проблема,защото имам съмнения за вътрешна платка.
Благодаря предварително!

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 29 Май, 2007 - 20:50:19
kolyo

Админ
От: Русе

Обърни щепсела в контакта и няма да ти излиза фаза.
И кво общо има вътрешната платка - захранването отива направо на външното тяло :

att-465c72c51320bSG24.gif

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Май, 2007 - 21:36:53
donkiko

Участник
От: София

климатик Мидеа МSG-24HR - компресор или кондензатор
здравейте колеги,опитвам се да подкарам демонтирани климатици и понеже не съм с богат опит ще опитам да си сверя ''часовника''.
Телата са разкачени и на външното не тръгва компресора.Тук някъде четох за стойности между крачетата на компресор,но не можах да го намеря.
При мен - 4.2 ома между пусковата намотка(R-S) и 2.2 ома (C-S и C-R).
при опит за пускане само бучи .Кондензатора не му разбирам да го проверя дали е здрав.Вентилатора тръгва,вентила щрака,контактора работи.
Та аз си мисля,че пусковия кондензатор е за смяна,но все пак някое професионално мнение няма да ми е излишно.Благодаря предварително!

Всичко записи: 82 : Дата на рег-ция: Юли 2007 : Отправено: 19 Февруари, 2009 - 19:48:38
kolyo

Админ

Климатик Midea MSG 24HR ­ постоянно мига червения диод
При включване на климатика започва да мига постоянно червения диод и не тръгва нито вътрешното тяло и нито вънкашното.Датчика на външното тяло е 14к. а на вътрешното е 10к.Ако някой е имал подобен проблем нека пише.
buhona

Датчик на кондензатора ти е прекъснал (тръбния).
airclima

10k

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Октомври, 2009 - 19:10:26
kolyo

Админ

Климатика е MSG-24 HR. Днес ходих да го ремонтирам. Оказа се, че беше гръмнал кондензатора (както се вижда на снимката) на компресора. Стана ми интересно понеже две минути след като направи първият опит да стартира компресора започват да мигат всички лампи на панела. Преди година колега е ходил да го ремонтира и ми се стори, че пак е сменял кондензатора на компресора.
Въпроса ми е колко mF трябва да е кондензатора?
fujitsu

att-4b5b4e340cd0aC.jpg

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Януари, 2010 - 21:29:56
аб

Редовен участник
От: Варна

50mf ili 60

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 23 Януари, 2010 - 21:32:28
Georgi

Редовен участник
От: Карлово

50 mF

Всичко записи: 118 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 24 Януари, 2010 - 19:39:53
kolyo

Админ

MIDEA MSG 24 HR-не работи
Здравейте съфорумци!Имам голям проблем с една 24-ка:беше ми в склада,демонтирана с изгорял компресор.Реших да я стегна и я изкарах, разглобих я тотално, профилактика както си му е реда, купих компресор QXC-41 K 24-ка на R 407, монтирах го, вакуум, зареждане с ел. везна, с R22.И като се почнаха едни мъки:
държи ниско нялягане - 3.5 бар., високо налягане 16-17 бар. Засмукващ въздух-35 гр., изходящ-15-17 гр. Това на автоматична скорост на вентилатора.Връщащата тръба от вътрешното тяло не може да изтине добре,бурето на компресора стои сухо,и след около 10-15 минути работа така започва ниското налягане да играе:2,8-4 бар.Все едно има трв.Компресора има повече вибрация от нормите според мен.
Сменил съм чек вентила, 4-пътника, продухал съм капилярките, продухал съм вътрешното тяло. Пробвах с друго вътрешно тяло и пак така си кара.Преди време имах 10-годишен нипон със същият проблем,но като му смених капилярата се оправи-тука не стана,смених я с нова и пак.
Помагайте че станаха 2 седмици мъки без успех!
danfoss

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Юни, 2014 - 14:28:27

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик Midea MSG-24HR [Страници (1)]