Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Electrolux ENB-3450

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

j_n0s

Нов участник

Здравейте! Имам хладилник Electrolux ENB-3450 от около година.
No-frost на хладилника и фризера, 1 компресор, цифрова индикация на температурата в хладилника и фризера, разделно задаване на температурата, режими за приоритет на хладилника и фризера.

При първото включване ( празен хладилник и фризер ) настроих: +5 гр. / -18 гр.
След няколко часа индикацията показва +12 / -24...32
Установих, че в хладилника задната стена ( зад която е скрит охладителя) в долния си край се нагрява постоянно.
Това продължи и на следващия ден до момента, когато се сетих да го изключа за малко.
След това нещата потръгнаха +5 / -24...32 но само за хладилника
След още 1-2 дена установих, че трябва да наглася фризера на -17 и тогава вече температурата в него се движеше -18...22.

Заредих го с продукти и си работеше добре до преди 10-на дни, кагато вечерта се включи звукова аларма за повишена темп. във фризера -11гр. ( нищо не е добавяно или вадено през този ден )
Проверил съм вратите прилягат много добре и след отваряне за кратко след това няколко минути не могат да се отворят

Първо пробвах да задам приоритет на фризера - компресора тръгна но ефект до другата сутрин нямаше.
Пробвах познатото изкл/вкл ( по 5-10 мин ) - не помогна.
Направи ми впечатление, че след изкл/вкл ( от бушона ) си помни, че е зададен приоритет на фризера ?!
И така си работи 10 ден - +5 / -11..12

Въпрос(и)
1. С какво управление е хладилника.
2. Как може да се рестартира ( да забрави приоритета )
3. Дали може нагревателя ( размразителя) във фризера да работи постоянно ( както беше в хладилника в началото )
4. Бих ли могъл да извърша някакви измервания и или проверки за установяване на проблема?
5. Дали ще помогне пълното изключване / размразяване ?

Извинете ако използвам неправилна терминология, но на този вид техника съм само потребител засега
Разполагам с уреди и опит в електрониката
Благодаря Ви предварително!

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 31 Май, 2007 - 11:57:06
kolyo

Админ
От: Русе

Изключи го от щепсела за 24 часа за да се размрази
ако не се оправи, значи нагревателя във фризера е изгорял
Във фризера освен нагревател и вентилатор друго няма :

att-465e9e1135b573450.gif

Всичко записи: 11508 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 31 Май, 2007 - 12:04:28
j_n0s

Нов участник

Здравейте!
Изчаквах фризера да се изпразни, за да размразя хладилника за 24 часа, както ми препоръчахте.
Ситуацията си беше същата: +5 / -11..12 от 21.05.2007. Компресора се пускаше и спираше, хладилната част се размразяваше нормално.

До вчера сутрнта, когато ми направи впечатление, че от хладилника се чува малко по-силен шум. Погледнах температурата +5/-22
Чак сега се сетих, че през това време ( откакто има проблем ) този шум не се чуваше - това е вентилатора на фризера!

Днес вече се стабилизира температурата на +5 / -18

През тези дни токът не е спирал със сигурност.

Дали има смисъл да го размразявам сега?
Дали имате схема на управлението? - интересува ме тези неща: нагреватели ( на хладилника и фризера ), вентилатор как се управляват от контролера - с релета или симистори.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 14 Юни, 2007 - 12:06:02
kolyo

Админ

j_n0s , за какво ти е схема
или вентилатора е замръзнал(блокирал)
или изключвателя на вратата е повреден
или датчика на изпарителя си е занижил параметрите
или нагревателя е изгорял

Всичко записи: 11508 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Юни, 2007 - 15:48:50
иво димитров

Нов участник

хладилник Electrolux EN 3450 - конденс отвън
Здравейте! Преди два месеца си купих хладилник фризер Electrolux EN 3450 AOX, с но -фрост система на фризера
наскоро забелязах,че отвън на дясната страна прави конденс( В ОКРЪЖНОСТ ОКОЛО 5см. НЯКЪДЕ КЪМ СРЕДАТА НА ХЛАДИЛНИКА) ката работи компресора.Това ме притеснява,защото се стича надолу и прави вода.
Моля някои да помогне със съвет или да напише ако е имал подобен проблем. благодаря предварително.

НОВ Е И Е В ГАРАНЦИЯ НО ТЕХНИКА СЕ ОПИТВА ДА МИ ОБЯСНИ ЧЕ Е НОРМАЛНО ДА ИМА ВОДА ОТДОЛЕ ПОД ХЛ.
ВСЪЩНОСТ ТОЗИ ЕЛЕКТРОЛУКС Е С НО-ФРОСТ НА ФРИЗЕРА,НО ОТДОЛУ ПОД НЕГО СЕ ОБРАЗУВА ВОДА?
АКО НЯКОИ МОЖЕ ДА ПОМОГНЕ - МОЛЯ ЗАЩОТО ДНЕС ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ЧАКАМ ТЕХНИК ДА ДОЙДЕ-ЗА СЛЕДНИЯТ ПРОПЛЕМ:Преди два месеца си купих хладилник фризер Electrolux EN 3450 AOX, с но -фрост система на фризера
наскоро забелязах,че отвън на дясната страна прави конденс( В ОКРЪЖНОСТ ОКОЛО 5см. НЯКЪДЕ КЪМ СРЕДАТА НА ХЛАДИЛНИК), И ЗА МОЕ НЕЩАСТИЕ И ХЛАДИЛНИКА ЗАПОЧНО ДА ПРАВИ И ОТДОЛУ ,ОТВЪН НА ПОДА И НА ДОЛНАТА ВЪНШНА СТРАНА НА ХЛ. ВОДА?

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Ноем. 2012 : Отправено: 21 Декември, 2012 - 11:37:29
shockhead

Участник

Това което успях да разбера е, че на дясната стена на хладилника ти има област с диаметър около 5 см, която се охлажда интензивно и в резултат се образува конденз, който прави локва на пода. Ако е така то това не е нормално за никой хладилник и на мен ми прилича на фабричен дефект. Изглежда все едно тръбата към изпарителя е допряна до външната стена на хладилника. Остава обаче загадка, защо за техника, който те е посетил това е нормално. Ако не е видял, че водата се стича по стената на хладилника до пода може би ти е обяснил, че водата при размразяване на хладилника отива в една метална чинийка отдолу и после се изпарява от топлината на компресора. Мисля, че трябва да се обадиш в магазина пак и да им покажеш какво се случва.

Всичко записи: 75 : Дата на рег-ция: Авг. 2012 : Отправено: 21 Декември, 2012 - 15:46:30
kolcho

Нов участник

Здравейте, След няколко натискания на бутона Mode, дисплея угасна заедно с компресора. И от тогава не мога да го пусна повече.
Ток има - вътре свети. Копчето за on/off пуска и гаси само лампата - дисплеят отвън си стои тъмен и компресора не тръгва. Останалите копчета не правят нищо в момента. Пробвах да го изключа и включа от контакта - никакъв ефект. За съжаление има доста продукти в хладилника и предпочитам да не се размразява.
Надявам се да не е сложно за оправяне, предвид глупавия начин по който спря.
Някакви идеи как да го включа в нормален режим на работа?

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Окт. 2013 : Отправено: 31 Октомври, 2013 - 00:50:05
kolyo

Админ

Погледни дали няма скрит бутон на дисплейната платка - като го задържиш ще тръгне

Всичко записи: 11508 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 31 Октомври, 2013 - 07:09:11
kolcho

Нов участник

Благодаря за бързата реакция.
Мисля че няма скрит бутон.
Намерих този service manual днес: http://penza-remholod.ucoz.ru/_ld/0/8__Electrolyx_ERF.pdf

Не че ми говори нещо, но има картинка на платката
А в момента съм на работа и не мога да проверя.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Окт. 2013 : Отправено: 31 Октомври, 2013 - 08:20:45
kolcho

Нов участник

И на "живо" не намерих скрит бутон.

В горното ръководство има доста схеми на инсталацията, за съжаление не много ясни за мен.
Дали има бушон или някаква защита, която като потребител мога да сменя/превключа? Или е време за майстора?

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Окт. 2013 : Отправено: 31 Октомври, 2013 - 17:23:47

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Electrolux ENB-3450 [Страници (1)]