Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Samsung RL39WBMS - ­ грешка RD

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Valio

Постоянен участник
От: Варна

Включва компресора за 3-4сек. и спира като на дисплея изписва RD.
проверих датчиците и захранването,но всичко изглежда наред.Някой да има идея какво да търся и какво означава RD?

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 17 Юни, 2007 - 11:20:17
kolyo

Админ
От: Русе

RD - повреда на клапата във въздушния канал (не е отчетено отваряне/затваряне на клапата в продължение на 1 минута от подаване на захранване на моторчето)
Понякога тази грешка може да бъде предизвикана от недоброто затваряне на вратата на хладилника

Клапата е замръзнала или рид ампулата е повредена

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Юни, 2007 - 11:33:00
Valio

Постоянен участник
От: Варна

Мерси kolyo , ще я проверя и ще докладвам

(Добавено)
Грешката е вярна.Магнитчето на рид ампулата беше паднало.Вече си работи,отново благодаря.. Смятайте темата за приключила.

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 17 Юни, 2007 - 11:43:55
modac

Супер участник
От: София

Хладилник Samsung SR-L39WEBS ­ - грешка RD
Моля,някой ако знае каква е тая грешка RD да сподели.Благодаря предварително.

какво представлява тази рид ампула и къде да я търся,
с какво се характеризира повредата и

Всичко записи: 590 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 10 Юни, 2008 - 18:03:46
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=2&topic=507

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Юни, 2008 - 18:57:01
modac

Супер участник
От: София

Много благодаря за информацията

Всичко записи: 590 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 11 Юни, 2008 - 13:08:08
kolyo

Админ

хладилник Самсунг ­ RL33SBSW
Здравейте. Днеска хладилника ми нещо се развали лампичките на дисплея почнаха да мигат и не изгасват не знам какво става струва ми се че компресора на фризера работи но не съм сигорен за хладилника. Издава някакви звуци като скърцане или размразяване ... но не се оправя изключвах го включвах го но уви не се оправя ... моля помогнете... No Frost e ! Светят последните 4 лампички от общо 5 не знам дали има значение ...
harit0

<< rd >>
Sashko

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Януари, 2011 - 23:58:23
brezev

Нов участник

Хладилник Samsung rl39wmbs - когато ще достигне температурата изключува и не включва отново
Здравейте имам хладилник SAMSUNG rl39wbms когато ще достигне температурата ислучува и не включва отново.
След като изключа и отново ще го включа от бутона включува докато достигне температурата.

замените двете сонди и електронната платка и отново същия проблем работи хладилника, докато постигне температурата,
когато я достигне не иска да се включи отново.

Всичко записи: 28 : Дата на рег-ция: Авг. 2011 : Отправено: 24 Ноември, 2011 - 21:19:39
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=2&topic=144
Провери нагревателя и термопредпазителя

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Ноември, 2011 - 21:34:51
kolyo

Админ

хладилник SAMSUNG RL39WBMS - грешка rd
Здравейте колеги.Хладилника не стартира и показва грешка rd. Ako някой знае кодовете да помага.Благодаря предварително.
svetoslav
горе има търсачка

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Август, 2012 - 19:36:46
kolyo

Админ

Хладилник Samsung RL-39WBSW - Писука и не се управлява от бутоните
Комбинацията е No Frost и работи нормално. Поддържа температурите във фризера и хладилника, но постоянно изписва на дисплея цифрите от 17 до 25 и т.н. Не може да се промени нищо от бутоните. Моля за съвет
sgetsov
Утечка в някой от бутоните - най добре ги смени всичките

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Януари, 2013 - 21:00:21
sgetsov

Нов участник

Благодаря ти Kolyo. Вероятно е бутона за понижаване на температурата на фризера, но ще ги сменя всичките.

Всичко записи: 31 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 29 Януари, 2013 - 22:09:28
ventsi_ts

Нов участник

хладилник Samsung RL-39WBSM - не свети
Здравейте, имам хладилник Samsung RL-39WBSM. От известно време имам проблем с осветлението. При отворена врата лампата светва и започва да примигва. И така доста време, докато един ден спря напълно да свети. Помислих, че лампата е за смяна, но преди това замерих напрежението в буксата на лампата да се уверя, че е от нея. За моя изненада никакво напрежение не показа на буксата при отворена врата. Това ме провокира да отворя панела и да проследя напрежението от копчето на вратата до лампата. Проследих два кабела червен и розов които влизат в голяма платка на която се чува как включва и изключва реле. Тъй като не разбирам от схеми и елементи не знам кое е релето. Пак по пистите се ориентирах и от тази платка също червен и розов кабел тръгват към друга платка по-малка. От малката платка вече излизат вече четири кабела, два бели и два черни към буксата на лампата. Видя ми се доста сложно и го затворих панела. За мое учудване, след два часа при поредното отваряне на вратата лампата светна. Затворих и отворих, но повече не светна. Това се повтори и на другия ден, което ме навежда на мисълта, че лампата е здрава, но нещо в електрониката не е наред.
Имали ли сте такъв случай? Моля за съвет! Предварително благодаря!

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юни 2013 : Отправено: 11 Юни, 2013 - 00:00:53
kolyo

Админ

На самата платка от страна спойки пише ROOM LAMP
Релето би трябвало да е последното малко (RY74)

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Юни, 2013 - 00:08:29
ventsi_ts

Нов участник

Имали ли се такива проблеми със Samsung RL-39WBSM с осветлението, възможно ли е от лампата да е проблема или в някой елемент от платката? Ако е проблем в електрониката, а не в консуматива /лампата/ винаги ли да очаквам проблем от ненадеждната електроника? Има ли възможност да ми изпратите някаква схема на тази електроника, защото така не смея да пипам, а и последния път едвам включих компресора? Предварително благодаря!

P.S. Това за голямата или малката платка се отнася?

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юни 2013 : Отправено: 13 Юни, 2013 - 15:00:49
kolyo

Админ

Хладилник Samsung RL39WBMS
Хладилникът ми сам сменя режимите на замразяване - от Eco сам минава на Strong и после на някакъв произволен.
Здревейте от вчера хладилникът ми samsung rl39wbms нещо не е наред. О както екупен му е зазаден режим на работа "Eco", като най-икономичен според книжката. От вчера започна сам да го сменя. Включвам го на "Eco", работи 10-15 мин. , после сам преминава на "Strong" и започва през 5-10 мин да мени режим "Strong" и някакъв произволен - имам предвид, че изгасва индикатора на режим "Strong" и показва на дисплея -17 за фризера. Изключвах го и го включвах няколко пъти, но не се оправя. Бихте ли ми казали какъв може да е проблема?
Даниела
Изкърти бутоните и ще се оправи

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Ноември, 2013 - 14:59:55

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Samsung RL39WBMS - ­ грешка RD [Страници (1)]