Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик NEO ACS-HR12NT

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Обезскрежаване
iko05

Нов участник

От около 1-2 седмици не се включва в режим саморазмразяване. В стаята температурата е 21-22 градуса, но след 3-4 дена работа, цялата пита е обледена и започва да духа хладно.
Може ли управлението нещо се е скапало?

Няма външен датчик. Остава варианта с управлението(платката) май.

Всичко записи: 13 : Дата на рег-ция: Юни 2011 : Отправено: 26 Декември, 2013 - 09:53:15
СТОЯН

Постоянен участник
От: Бургас

Провери първо дали има дефрост датчик.Отвори вън капачката за кабелите и ако има го замери.

Всичко записи: 254 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 29 Декември, 2013 - 19:03:17
валкиса

Участник
От: Асеновград

Провери ,турбина ,топлообменника .Ако е на 21 23 градуса дистанционното го увеличи.

Всичко записи: 75 : Дата на рег-ция: Май 2011 : Отправено: 30 Декември, 2013 - 06:46:56
iko05

Нов участник

Явно няма аз да се занимавам с проблема. Вчера намерих документите и се оказа че е в гаранция още 6 месеца.
Да минат празниците и през новата година явно ще се видим с някой от техниците.

Всичко записи: 13 : Дата на рег-ция: Юни 2011 : Отправено: 30 Декември, 2013 - 09:08:49
iko05

Нов участник

Повече от 3 седмици работи без проблем, но след като включихме IFEEL от дистанционното. Не съм следил на колко време се включва да се обезскрежи, но факт е че външното тяло не е обледено. Преди да започнат мъглите декември месец, си работеше нормално и без да е включен IFEEL .
Та дилемата сега е, да търся ли сервиза или не?

Всичко записи: 13 : Дата на рег-ция: Юни 2011 : Отправено: 30 Януари, 2014 - 11:09:28
kolyo

Админ
От: Русе

Климатик NEO ACS-HR12NT - мигат три лампи
Здравейте. Търся помощ за конвенционален климатик NEO ACS-HR12NT.
Трябва ми таблица с кодове за грешките, защото къде ли не рових в интернет и нищо не намирам.
Проблема с този климатик е следния:
На вътрешното тяло има три лампи, които след продължителен престой на машината без да е пускана, същите лампи започват да мигат и трите едновременно, и климатика не дава никакви признаци да се включи. Трябва да го изключа от контакта, да поседи ден-два и като го включа той тръгва. И така работи без проблем до следващото изключване, като поседи изключен и пак започват да мигат тези три лампи и така кръговрат.
Ще се радвам да даде някой акъл какво да го правя.
Това което съм проверил е тръбните датчици и са ок. Давах платката на електрончик и той каза че не намира нещо нередно по нея. Утре съм решил да отида да взема един кондензатор.
drago_tr
Обикновено когато мигат всички лампи проблема е или в захранващото напрежение, или в EEPROM-a.

Всичко записи: 12035 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 30 Март, 2021 - 20:47:57
drago_tr

Нов участник

Това ремонтира ли се или да търся нова платка. Някой ако може да я оправи да казва и да му я изпратя. Платката е PCB05-356-V04. Този климатик искам да го направя защото въпреки че е на годинки е неразличим от нов и почти не е работил, а в моментите когато работи, работи прекрасно и на топло и на студено. Но сега просто не мога да му имам доверие дали ще тръгне или не.

Не мога да повярвам че не мога да намеря тук в България такава платка, или пък кой да го ремонтира.....

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Дек. 2013 : Отправено: 30 Март, 2021 - 21:00:28

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик NEO ACS-HR12NT [Страници (1)]