Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик SAMSUNG AQV12FAN / FAX

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (3): « 1 [2] 3 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 мигат индикаторите "таймер" и "турбо"
kolyo

Админ
От: Русе

климитик SAMSUNG AQV12FAX
ИМАМ СЛЕДНИЯТ ПРОБЛЕМ КЛИМТИКЪТ СИ БЕШЕ ВКЛЮЧЕН В КОНТАКТА В РЕЖИМ НА СТЕН БАИ БЕЗ ДА РАБОТИ А КОГАТО СЕ ВЪРНАХ И СЕ ОПИТАХ ДА ГО ВКЛЮЧА СВЯТКА САМО ЗЕЛЕНАТА ЛАМПА НА ВЪТРЕШНОТО ТЯЛО А НА ВЪНШНОТО НЕ СВЯТКА НИТО ДИН СВЕТОДИОД
ТРАНЗИСТРЪТ Q803 И СЪПРОТИВЛЕНИЕТО R701 СА ЗДРАВИ , НО ВНШНОТО ТЯЛО НЕ РЕАГИРА ВСЕ ЕДНО МУ Е ОТРЯЗАН КАБЕЛЪТ НО НАПРЕЖЕНИ КЪМ ТЯЛОТО ОТИВА.
АКО НЯКОИ ИМА НЯКАКВО МНЕНИЕ МОЛЯ ДА МИ ПОМОГНЕ БЛАГОДАРЯ
zorbas2007

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Декември, 2011 - 19:54:06
kolyo

Админ

климатик samsung AQV 12 FAN - мига
климатик samsung AQV 12 FAN, Не работи , при включване ипиуква 4 пьти и диодите на дисплея мигат непрестанно .
vasko styanov
Зареди му конфигурационния код от дистанционното
http://klimaservice.hit.bg/new_page_2.htm

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Януари, 2012 - 17:17:14
ivailo78

Участник
От: Бургас

Колеги да използвам тази тема да не пускам друга трябва ми конфигурационен код за самсунг модел AQV12PWAN ще съм ви много благодарен

Всичко записи: 95 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 19 Януари, 2012 - 17:07:58
joroklima

Постоянен участник

И от сервизното и от страницата за кодиране, излиза този код:

att-4f19e6bc961e5e002.jpg

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 21 Януари, 2012 - 00:12:12
kolyo

Админ

климатик SAMSUNG ­ AQV12FAN
Климатикът отказва да работи напълно. Има ли начин да установя дали проблема е в комресорът или фреонът е изтекъл?
Благодаря предварително.
user123

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Февруари, 2012 - 15:13:49
thenick

Нов участник

SAMSUNG AQV12FAN - грешка normal operation
Здравейте Имам не откриваем дефект с климатик SAMSUNG AQV12FAN. Проблемът е следния:
вътрешното тяло работи, индикацията е нормална, приема команди и т.н., но външното тяло не тръгва, не дава никакъв признак и опит за стартиране.
Във външната платка свети(диодите) RED, мига GREEN, YELLOW не свети - според грешката това е NORMAL OPERATION т.е. нормална работа според мен.
IPM няма проблем измерен е с мултицет. Ток достига от външното тяло ("пулсира"). Датчиците дават нормални стойности. Свалих платките и са при мен, но не знам какво още да измеря с мултицета или да подменя.
Пусках климатика през ампермер, когато трябда да стартира външното тяло, вдига огромен ампераж и нищо. По принцип този модел климатик има кодове, които се въвеждат през дистанционното, но клиента знае как се прави и ги е въвел, не знам само да не е объркал нещо, но щом приема команди значи всичко е ОК.
Дефекта се е поличил при спрян климатик.
Тези симптоми са на режим охлаждане, на отопление не искаше да стартира дори и вътрешното тяло, само индикациите светеха отново нормално.
Благодаря!

Ами ампермерът ми има защита против късо и тя се активира и изключва подаването на ток. А иначе с откачен компресор не съм пробвал, ако го откача няма ли да отчете грешка и нищо да не стане.

Всичко записи: 28 : Дата на рег-ция: Апр. 2011 : Отправено: 06 Септември, 2012 - 21:38:52
kolyo

Админ

SAMSUNG AQV09FAN - диодите гаснат
Здравейте имам климатика от 7години може и повече сега го преместих в спалнята и там работи около 2 години и сега отказа на външното тяло гледах диодите червения свети а зеления мига по схемата пише Normal Operation
тръгва вентилатора и компресора работят около 10-15 секунди и изключа и диодите гаснат и не светкат повече
след гасенето му и наново като го стартирам пак тръгва по същия начин.
Предварително благодаря
ttaannii
Във вътрешното тяло какво мига ?

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Ноември, 2012 - 18:00:03

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик SAMSUNG AQV12FAN / FAX [Страници (3): « 1 [2] 3 » ]