Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик MIDEA CSU-09hhaa - шум

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 странен звук
turboie

Постоянен участник
От: любимец

Здравеите, искам да попитам за старнен звук които се получава от външното тяло на климатик midea scu 09hhaa при температура на въздуха към 40 градуса на сянка.
звука е с висока честота и е доста силен и дразнещ, съмнява ме че идва от вентилатора. Възможно ли е ??
С лагери или с втулки са този вид вентилатори ??

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 17 Август, 2007 - 09:32:51
p1

Постоянен участник
От: Сливен

с лагери е обаче при тези температури компресора започва да се товари повече а от там има и повече вибрации.
и да знаеш че този модел е малко под съмнение дали е мидеа и е по шумен от другите

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 17 Август, 2007 - 21:50:50
turboie

Постоянен участник

Като го гледам уж е мидеа знам ли.Компресора му е misuhita.
Иначе си работи без проблем.сега като паднаха температурите си работи нормално страния звук се изгуби, но над 40 градуса компресора работи нормално само кадето се появи това свирене.но като ми остане малко време ще сваля вентилатора и ще го разглобя и ще го смажа ако се наложи.

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 17 Август, 2007 - 22:53:55
p1

Постоянен участник

ако са лагерите ще свирят постоянно.

а шума кога се чува - когато спре компресора или докато работи

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 17 Август, 2007 - 23:14:38
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Климатиците Мидеа са с компресори TOSHIBA only.
При такива температури на околната среда климатика излиза от работния температурен диапазон и ако не му е чист топлообменника на външното тяло дига налягане .... и на компресора му става доста кофти.
Ако не му е наред "термичката" може и да изгори с пламък.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Август, 2007 - 23:02:47
p1

Постоянен участник

nebelservice, и аз така казвах обаче отскоро слагат RECHI
http://www.rechi.com/en/products0.htm
много добре затягат и дават на късо.със същия компресор са и HAUSEL.

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 21 Август, 2007 - 23:23:35
Zunin

Нов участник
От: Стара Загора

Климатиците Midea са не само с компресори на Toshiba.
Използват 4 марки компресори а може би 5.

Всичко записи: 24 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 22 Август, 2007 - 00:08:21
turboie

Постоянен участник

Значи като работи се чува това свирене,но и външната температура трябва да е към или над 40 градуса.
това се получи още на 20-тия ден от монтажа.но за сега не свири може би защото температурите не са ударили над 40 градуса.
но усещам че над 40 се тормози ,а те му дават уж до 45 да работи.

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 23 Август, 2007 - 20:54:37
gigitak

Нов участник

просто този модел Мидея си е чиста Осака така,че е нормално като го натовариш малко да почне да се предава

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 28 Септември, 2007 - 23:52:03
nebelservice

Постоянен участник
Според мене Осаката си е Мидеа
Както и инверторите Еlite са Мидеа

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Септември, 2007 - 12:30:11
p1

Постоянен участник

gigitak изказваш се много неподготвен.

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 29 Септември, 2007 - 21:57:36
turboie

Постоянен участник

абе не знам дали се предава, ама засега върви добре, и явно това свирене е идвало от лагерите на външния вентилатор при температура над 40 градуса външна температура.
сега в тоя студ работи добре и нищо не свири,пак е само 9 ка. мисля и и другите ми 3 климатика които предстои да взема да са мидеи само че 9 ки инвертоти.
за всяка стая по 1 става нали ??

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 22 Октомври, 2007 - 14:38:42
malin

Редовен участник
От: Враца

Здравейте,връщам се към тази тема защото става дума за същия климатик,
уж всичко му е наред а няма никакъв ефект от работата му.
28 кубика стая, +6 градуса отвън, 23 бара налягане, 17 градуса входяща 32 градуса изходяща температура , като изключа духалката нещата са по лоши.
Каква е нормалната разлика на вход /изход на питата, как този регулира налягането като не спира външния вентилатор а при 27 бара се чува странен шум и манометъра скача с +/- 10 бара.
тръбата е толкова гореща,че не се държи а вътре няма никой.
Ако може turboie да каже какво прави неговия сега.

Всичко записи: 141 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 08 Януари, 2008 - 20:47:55
nebelservice

Постоянен участник
Кога е монтиран този климатик ? Вакуумиран ли е при монтажа?

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Януари, 2008 - 21:04:50
Bat Lyubo

Постоянен участник
От: Русе

Имах проблем с една Мидеа- фабрично беше запушен единият кръг от вътрешния изпарител и от там ми даваше аномалии.
Виж, дали при тръбния датчик тръбата е гореща.

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 08 Януари, 2008 - 21:42:59
nebelservice

Постоянен участник
Според мене , както е описано машината е презаредена и ако тръбния път е по-къс от 1 м прави хидравличен удар.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Януари, 2008 - 23:38:03
malin

Редовен участник
От: Враца

Климатика е монтиран преди месец и половина,тръбен път около 2м съдейки по
останалото парче тръба.стаята в която работи е кухня с пароуловител, колко ли пречи той на работата на климата.
прави ми впечатление,че няма скреж по външното тяло.

Всичко записи: 141 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 09 Януари, 2008 - 21:35:24
Гост

ОТСТРАНЕН

Лятото в една по голяма кухня слагах 9ка и едвам успя да се почуства докато работеше ширмата спряха я и се почуства че сваля температурата след няколко минути. Тои и без това си е слаба 9ката ами и ширмата я скапва още.

Отправено: 09 Януари, 2008 - 21:46:36
turboie

Постоянен участник

здравеите.абе какво да ви кажа все пак това е 9 ка.но иа пробвах на студено и до -5 криво ливо духа ама хладко .а една сутрин до -7 ба4каше.но пак слабо.за сега ниама свирене и работи нормално и си разлежда нормално.ако варви денонощтно можеби ше подуржа кам 18-20 градуса,ама триа и изолациа на помещтението.добре 4е имам парно.но за мен до -2 работи добре.вклу4ва исклу4ва,ниама проблем.

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 10 Януари, 2008 - 18:47:08

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик MIDEA CSU-09hhaa - шум [Страници (1)]