Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

хладилник Samsung RSA1DTPE - не ­ охлажда

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

papalin4o

Нов участник

Здравейте, Имам хладилник Samsung RSA1DTPE Side by side
Хладилника е зареден с изобутан /R600a/ 0.08кг на везна до грам както го дават по лепенката.
На вратата дисплеят за температурата показва, че на фризера е -20 а на хладилника е 5 /каквито аз съм му ги задал/.
Обаче когато сложа термометъра във фризера е -7, -8, а във хладилната част е 9-10 градуса.
Компресора работи постоянно и не изключва, но не може да си направи зададените градуси.
Благодаря на всички за отговорите!

двата вентилатора въртят.
Презареждан е, защото спря да охлажда и вътре миришеше на спарено.
Сменихме филтърчето и след това прокарахме външен капиляр с дължина 200см.

Сега се прибрах. Компресора е изключил и само вентилаторите въртят. Температурата във фризера и в хладилната част се е повишила, но на дисплеят си показва същите зададени градуси.
Пипнах компресора, горещ. След секунди се включи, но работеше неспокойно и с много големи вибрации. Все едно един двигател на автомобил да работи на два цилиндъра.
Ето и клипче което успях да направя.
След това компресора отново се изключи.
Според мен проблема ще се окаже в компресора:
https://youtu.be/aKijzkQfws4
Не прави сигурно налягане. Знам ли?!

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Дек. 2011 : Отправено: 09 Януари, 2018 - 15:03:40
frick

Редовен участник
От: гр. Девин

На какво налягане работи компресора? Дължината и диаметъра на капилярата изчислявани ли са или са сложени на изус.

Всичко записи: 224 : Дата на рег-ция: Яну. 2011 : Отправено: 10 Януари, 2018 - 13:50:49
фригосервиз

Участник

За модели RSA1J RSA1D RSA1N с компресор MK4A5Q-R1U каплярката е 0.82 X 3200мм R600a,80g. Ако се слага компресор са 134 трябва да е 9-10кубика около 250W при -23.3C и фреонн 134А около 200г. Капилярката може да е 0.7 X 2200мм

att-5a563d507fa4f1N.jpg

Всичко записи: 62 : Дата на рег-ция: Ноем. 2013 : Отправено: 10 Януари, 2018 - 17:45:20
papalin4o

Нов участник

Прочистихме всички тръби, защото имаше много масло, и явно бяха позапушени.
Сложихме мощен френски компресор AE2410Z-FZ. Заредихме с фреон r134а.
Цяла нощ работи хладилника /беше празен, дори и шкафовете и стъклата не бяха поставени/ на сутринта термометъра показваше -17,1, а дисплеят на вратата -18. Преди час изключи, температурата на термометъра стигна до +6 /техника каза, че явно се е включил нагревателят/. Странното е, защо дисплеят продължаваше да си показва -18, а не падна да кажем до -8, при положение, че реалната температура вътре беше +6.
След около 20 минути включи отново хладилника и започна да охлажда, но се наложи да изляза и немога да го следя.
http://www.tecumseh.com/en/united-states/Products/Reciprocating-Compressors/AE2410Z-FZ1A?fromsearch=1
Компресора е за R404a, но майстора каза, че няма проблем да работи на R134a и го зареди с такъв фреон.

att-5a57753a416e116_F.jpg

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Дек. 2011 : Отправено: 11 Януари, 2018 - 13:55:25
фригосервиз

Участник

С този компресор няма да стане обема му е 5куб.
http://www.actrol.com.au/Global/Assets/Howto/258-Tecumseh-Hermetic-Reciprocating-AE2410Z-FZ1A.pdf

Всичко записи: 62 : Дата на рег-ция: Ноем. 2013 : Отправено: 11 Януари, 2018 - 19:37:37
papalin4o

Нов участник

Фризера вече е вдигнал градусите на +2. А на дисплеят все още показва -18 . Не иска да ги смъкне.
Дали е възможно да има някъде спукване и да губи фреон?
Май на моят компресор нищо му нямаше и само където сложихме този.
Мисля за спукване, защото като заредихме отначало с фреон се чуваше движението на фреона, а вече не се чува нищо, само работата на компресора.

Когато отворих пластмасата на фризера, където е питата, само горните три реда бяха замръзнали, а останалите си бяха просто леко студени.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Дек. 2011 : Отправено: 11 Януари, 2018 - 23:01:50
papalin4o

Нов участник

Здравейте отново. Няма никакво развитие все още с хладилника.
Искам обаче да Ви попитам друго. Смятате ли, че моят компресор е бил за смяна?
Веднъж направи това и аз го изключих. След това не го е правил:
https://youtu.be/TznFdCepE38
Това беше преди година и половина. Сега, преди да го сменим направи веднъж и това:
https://youtu.be/aKijzkQfws4
Майстора сметна, че компресора е заминал, обаче след като го сменихме, хладилника все още не работи както трябва.
Та се чудя, дали е било нужно да сменяме компресора?

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Дек. 2011 : Отправено: 16 Януари, 2018 - 12:58:59

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » хладилник Samsung RSA1DTPE - не ­ охлажда [Страници (1)]